Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Uysal’dan Atlı’ya ziyaret

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal Çay Belediye Başkanı Uzm. Dr. Hüseyin Atlı’yı makamında ziyaret etti...

2

Image

Kocaşaban ailesinin mutlu günü
Afyonkarahisar’ın tanınmış iş insanlarından Kocaşaban ailesinden Mustafa Kocaşaban7ın oğlu İhsan Kocaşaban, Yavaş ailesinin kızları Nil Deniz Yavaş il..

3

Image

Eski Kaymakam Fatih Sayar, Evciler'i ziyaret etti

Evciler ilçesinde geçmişte 3 yıl kaymakamlık yapan eski Kaymakam Fatih Sayar, ilçe Kaymakamı Abdullah Yüksel'i ziyaret etti...

4

Image

Haydarlı'da TOKİ kura çekimi yapıldı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) Dinar'a bağlı Haydarlı kasabasında inşası devam eden 81 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi..

5

Image

AFSÜ REKOR KIRDI

Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi bu yılki sınav sonuçlarındaki tercihlerde yüzde yüzlük doluluk oranını yakaladı. 1810 kişilik kontenjana 1863..

6

Image

Su gibi saf doğa kadar sade “Sadem”

Bir Özdilek markası olan Sadem, doğaya duyulan özlemi, sadeliği ve doğaya ait izleri barındırdığı koleksiyonundaki yüzde yüz organik ürünlerini k..

7

Image

Kocatepe’de öğretmenler noter huzurunda belirlenecek

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu’nda birinci sınıfa başlayacak öğrencilerin 4 yıl boyunca eğitim alacakları öğretmenlerin belirlenmesi yine noter..

8

Image

Acısını ilk günkü gibi hissediyoruz

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı...

9

Image

Ekonomik hedeflerle uyumlu değil

Memur-Sen İl Temsilcisi EBS Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerini değerlendirdi. ..

10

Image

İlçe protokolü yalnız bırakmadı

Şırnak Uludere'de yol güvenliği sağlamak için bölgeye giden aracın takla atması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Altan Ceyhan’ın oğlu Kemal..

11

Image

Kuran Kursu öğrencilerinden ziyaret

Yazın Sandıklı İlçesindeki camilerde kuranı kerim, sure, dini bilgiler öğrenen çocuklar, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü ziyaret etti. ..

12

Image

Kaymakam Yazıcı şehit ailesini unutmadı

Başmakçı Kaymakamı Halil Yazıcı, ilçede bulunan şehit ailelerini ziyaret etti...

13

Image

25 bin öğrenci servisle taşınıyor

S.S. 60 Nolu Minibüs ve Otobüs Servisçiler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Çevik, Afyonkarahisar’da 25 bin öğrencin..

14

Image

Kaymakam Tortop, mutluluklarına ortak oldu

Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop eşi Reyhan Tortop ile birlikte Akharım Belediye Başkanı Eşref Ünsal’ın oğlu Ahmet Ünsal’ın nişan törenine k..

15

Image

Zeybek’e her türlü desteği vereceğiz

Anayasa Mahkemesi Üyesi hemşehrimiz Celal Mümtaz Akıncı ve Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i maka..

16

Image

Sandıklı ulusal ve yerel basında

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl Ramazan ve Kurban Bayramlarında ilçeden geçen vatandaşlara değişik ikramlarda bulunarak bayramlarını kutlay..

17

Image

Dinar’da toplu sünnet şöleni yapılacak

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı tarafından Dinar ilçesinde çocuklarını sünnet ettirmek isteyenler için toplu sünnet şöleni düzenlenecektir...

MEVCUT PERFORMANSLA YETİNEMEYİZ | Gazete3.com.tr
Image

MEVCUT PERFORMANSLA YETİNEMEYİZ


TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 11.Kalkınma Planına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresinin 2.oturumunda bir konuşma yapan Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, dünyada hızlı değişimlerin olduğu bir dönemde Türkiye’yi kendi içine kapatarak, mevcut performansla yetinmenin bir anlamının olmadığını söyledi.
  SİYASET    20.07.2019 09:59:23

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 11.Kalkınma Planına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresinin 2.oturumunda bir konuşma yaptı. Uysal, “11.Kalkınma Planı'yla ilgili 27'nci Dönemin İkinci Yasama Yılının son gününde yorgun da olsak esaslı değerlendirmeler yapmaya hep beraber gayret gösteriyoruz. Tarihi, “milletlerin yarışı” olarak tarif ederiz. Bu yarışta Türkiye'nin yerini, konumunu, nereye konumlandırıyoruz? Nasıl bir küresel çözümleme, nasıl bir iktisadi çözümleme, nasıl bir siyasi çözümleme yapıyoruz? Kaynaklarımızı amaç, araç ve öngörülerimizle beraber bütünleştirerek hangi hedeflere yöneltiyoruz? Bütün bunları bu plan çerçevesinde elbette değerlendirmek lazım. Bütçeye paralel bir şekilde görüşülme usulü itibarıyla düzenlenmiş olmasına rağmen, bütçedeki kesin hesap sonuçları gibi, 10. Plan’daki uygulamaları, hedefleri, etki analizlerini de değerlendirilebilme imkânını keşke burada bulabilmiş olsaydık” dedi.
“TÜRKİYE'YE KARŞI TARİHİNDE
YAŞAMADIĞIMIZ MEYDAN OKUMALAR VAR”
Uysal, “Bugün dünya değişiyor; yeni trendler var, küresel meydan okumalar var, Türkiye'ye karşı tarihinde yaşamadığımız meydan okumalar var. Türkiye'nin de bunlara karşı meydan okumaları var. Türkiye ile aynileşmiş bir siyasi parti olarak, iktidar olarak, iktidarın meydan okumaları var. Benim bu plan çerçevesinde aradığım, cevabını görmek istediğim şu: Acaba bu meydan okumalarımızın karşısına bütün milli güç unsurlarımızı koyabiliyor muyuz? Ortaya koyduğumuz hedeflere sevk ve idare edebileceğimiz, kuşatıcılığı, kapsayıcılığı birtakım değerler temelinde, birtakım evrensel parametreler, ölçüler temelinde adeta planın içerisine boca edilmiş pek çok ifadeyi görüyoruz” diye konuştu.
“TÜRKİYE'Yİ KENDİ RİSKLERİNİ İÇE KAPATARAK
YÖNETECEĞİNİ DÜŞÜNEN BİR İKTİDAR”
Uysal açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu ifadelere rağmen bunca zaman uygulamalara, 10. Plan'ın sonuçlarına bakalım. Hedeflerden hani “küçük sapmalar olsa” diyeceğiz ki “ihmal edilebilir sapmalar...” Hani güzel bir laf var; "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.", "Görünür kişinin rütbe-i aklı eserinde." Dünyayla mukayeseli bir değerlendirme yaptığımızda, esere ve uygulamaya baktığımızda, bugün hepimizi endişeye sevk edecek Türkiye'yi kendi risklerini içe kapatarak yöneteceğini düşünen bir iktidar olmasına rağmen dünyada hızlı değişimlerin olduğu böyle bir dönemde maalesef Türkiye'nin performansıyla yetinebilme imkânımız yoktur.”
“İSTİKAMETİNİ KAYBETMİŞ BİR TÜRKİYE
PORTRESİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ”
Türkiye’nin potansiyelini ortaya çıkaracak niteliğin siyasette olduğunu söyleyen Uysal, “Bugün maalesef -içeriden ve dışarıdan baktığımızda- biraz daha içe kapanmış, bütün çıpalarından bağımsız hâle gelmiş, istikametini kaybetmiş bir Türkiye portresiyle karşı karşıyayız. Bir önceki plana pek çok parametreden bakabiliriz. Belki “toplam kalite” diye tarif ettiğimizde ölçüye vurabileceğimiz şey sadece ve sadece “yüksek katma değerli ürün" diyerek hepimizin dilimize pelesenk ettiği ve ısrarla ifade ettiği bu ölçüde; ikiden fazlasını uygulamış, üçüncüsünün öngörüsünde bulunan iktidarın, bu husustaki performansının ne olduğunu elbette biliyoruz” diye konuştu. >>>Gazete3

  SİYASET    20.07.2019 09:59:23

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.08.2019
19.08.2019
19.08.2019
OZEL HABERLER