Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Çobanlar’da işsizliği bitireceğiz’

Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, 500 kişinin çalışacağı tekstil fabrikası için çalışmalara başladı, tesisler 6 ay içinde faaliyete geçecek..

2

Image

Moleküler Biyoloji Günleri

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi tarafından Moleküler Biyoloji ve Genetik Günleri etkinliği düzenlendi. ..

3

Image

BAŞKAN ADAYI Burhanettin Çoban
AK Parti tarafından İl Genel Meclisi Grup Toplantısı İl Özel İdaresi Binası’nda gerçekleştirildi...

4

Image

‘BÜYÜK İŞLER BAŞARACAĞIZ’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programına konuk olan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rekt..

5

Image

AFRAY’ın detayları konuşuldu

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti...

6

Image

‘MHP seçimlerden zaferlerle çıktı’

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 31 Mart seçimlerinde Afyonkarahisar’da MHP’den belediye başkanlığını kazana..

7

Image

‘Belediye çiftlik gibi yönetilmiş’
Çay ilçesinde Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Atlı’yı ziyaret eden Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptığı açıklamada, “Bizden önceki belediye ..

8

Image

‘Sultandağı örnek bir ilçe olmalı’

Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz’ı ziyaret eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel ..

9

Image

‘Emirdağ marka ilçe haline gelecek’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’ya ziyarette bulunan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veyse..

10

Image

‘Ateş böyle yakılır’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, sessizliğini bozarak CHP’nin eski 2 il başkanlarının yaptığı eleştirilerine cevap verd..

11

Image

“AK Parti’nin farkını ortaya koyacağız”

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından İl Genel Meclisi Üyeliği’ne seçilen Burhanettin Çoban, Ferda Ertürk, Nurettin Birliktir, Mustafa Y..

12

Image

Vali Tutulmaz anaokulu açtı

Devlet millet iş birliği çerçevesinde Hayırsever Ahmet Kızılkaya tarafından Kanlıca Mahallesi’ne yapılan Vediha-Ahmet Kızılkaya Anaokulu’nun açıl..

13

Image

‘Birlik ve beraberlik içinde çalışacağız’

Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı görevine başladıktan sonra ilk ziyaretini Vali Mustafa Tutulmaz’a yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonk..

14

Image

‘Dolandırıcılara itibar etmeyin’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, dolandırıcılık yapan bazı şahısların Vali Mustafa Tutulmaz ve vali yardımcılarını..

15

Image

‘Başkanlarımız 10’ar yıllık çalışacak’

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, da..

16

Image

‘31 Mart Cumhur’un zaferidir’

31 Mart seçimleri sonrası MHP’nin kazandığı belediyelerdeki, Belediye Başkanlarını ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 31..

17

Image

‘Sorunları çözüme kavuşturacağız’

Afyonkarahisar’da Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde Eğitim-Öğretim ve Bilim Hizmet Kolu Çalışanları Sorunlar..

Kadın çiftçiler sertifikalarını aldı | Gazete3.com.tr
Image

Kadın çiftçiler sertifikalarını aldı


  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, KOSGEB, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, girişimleriyle Afyonkarahisar’da düzenlenen ‘Tarımda Genç Kadın Çiftçilerin Güçlendirilmesi’ projesi kapsamında yapılan girişimcilik eğitimi sonrası sertifika dağıtımı ve proje pazarı açılış töreni gerçekleştirildi
  SİYASET    04.07.2017 21:50:40


  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, KOSGEB, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, girişimleriyle Afyonkarahisar’da düzenlenen ‘Tarımda Genç Kadın Çiftçilerin Güçlendirilmesi’ projesi kapsamında yapılan girişimcilik eğitimi sonrası sertifika dağıtımı ve proje pazarı açılış töreni gerçekleştirildi.     Alkan KURT Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, KOSGEB, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, girişimleriyle Afyonkarahisar’da düzenlenen Tarımda Genç Kadın Çiftçilerin Güçlendirilmesi projesi kapsamında yapılan girişimcilik eğitimi sonrası sertifika dağıtımı ve proje pazarı açılış töreni gerçekleştirildi. Program öncesi protokol heyeti projelerin anlatıldığı sergiyi gezdi. Proje sahibi bazı kadın girişimciler projelerini anlattı. “TARIM OLMAZSA HAYAT OLMAZ” Oruçoğlu Termal Otel’de düzenlenen programda bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, Türkiye’nin tarımsal gelir sıralamasında dünyada 7 sırada olduğunu Avrupa Birliği içinde birinci sırada olduğunu söyleyerek, “Afyonkarahisar’ın tarımsal ve hayvansal ürün yetiştirilmesinde pek çok kaleme sahip olması neticesinde, üretim miktarında ya ilk 3’te ya ilk sırada ya da yedinci sırada. İlimiz üretim potansiyeli ile önem bir konumda yer alıyor. Tarım ve hayvancılık önemli. Tarım olmazsa hayat olmaz dedik, demeye de devam edeceğiz” dedi. “DAHA ÇOK KADINA ULAŞARAK ONLARIN YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKACAĞIZ” Daha sonra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal söz aldı. Özkal, kadınların elinin değdiği ürünlerin daha güzle hale geldiğini ifade ederek, “Kadınlar fıtratı gereği üreten bir varlıktır. Bu nedenle kadınların sevdikleri, hoşlandıkları ürünleri üretmeleri gerekiyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önemli bir olaya parmak basarak, kadınlardaki üretim potansiyelini harekete geçiriyor. Burada bakanlığın hazırladığı proje kapsamında 75 kadınımızın hazırladığı projeler destek görecek. Bundan sonra da yapılacak olan daha çok kadına ulaşmak ve onların potansiyellerini ve yeteneklerini ortaya çıkarmaktır” diye konuştu. EN İYİ 3 PROJE ÖDÜLLENDİRİLDİ Konuşmaların ardından kadınların hazırladığı projeler arasından en iyi 3 projenin seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonrasında, Şuhut ilçesinden Aysun Çelik’in projesi üçüncü, Sultandağı ilçesinden Selda Özbayrak’in projesi ikinci, Hocalar ilçesinden Habibe Neşe Aydın’ın projesi birinci oldu. Sıralama giren projelere bin, 2 bin ve 3 bin liralık ödüller verildi. Sıralamaya giren projelerin ülkemiz genelinde yapılacak olan proje yarışmasında ilimizi temsil edeceği belirtildi. Programda son olarak sertifika almaya hak kazanan kadın girişimcilere sertifikaları verildi.
  SİYASET    04.07.2017 21:50:40

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.04.2019
18.04.2019
18.04.2019
OZEL HABERLER