Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

BAK ŞU PRENSİN YAPTIĞINA
Suudi Veliaht Prens Selman'ın yakınındaki isimlerden Kahtani'nin emriyle Twitter'da içerisinde İkbal'inde yer aldığı Türk ürünlerine boykot çağrısı ya..

2

Image

Kelekçi ve Gönüllü aday
Milliyetçi Hareket Partisi tarafından 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yarışacak adaylar belirlenmeye devam ediyor. ..

3

Image

Başkan Çoban’a bir ödül daha
Afyonkarahisar Belediyesi, bu yılda kentsel sit alanı içerisinde bulunan Akmescit Kültür Evleri, Benlioğlu Konağı, Kadınanalar Türbesi, Abdi Kadı ve ..

4

Image

Taytak kanun teklifi verecek
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Meclis Genel Kurulunda 24 Kasım Öğretmenler Günü hakkında konuşma yaptı.Taytak, ..

5

Image

Cansuyu'ndan BBP’ye ziyaret
Cansuyu İstişare Heyeti olarak başlatmış olduğu "Kaynaşma ve Dayanışma" ziyaretleri kapsamında, MKYK üyeliğine seçilmesi nedeniyle, BBP Afyonkarahisar..

6

Image

Rektör Solak’a ziyaret
Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi (ACM) Başkanı Fatih Serdar Köken,..

7

Image

Başkan Çöl Dobra Dobra’da
Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra Programının konuğu Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl olacak...

8

Image

Taytak AİHM’nin kararını kınadı
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Avrupa İnsan
Hakları Mahkemesi (AİHM) kararını Meclis Genel Kurulunda kınadı...

9

Image

E-temayüle büyük teveccüh
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, hafta sonu gerçekleşen e-temayülün ardından yazılı bir açıklama yaptı...

10

Image

‘Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarısınız’
Saadet Partisi İL Başkanlığı heyetinin ziyaretinde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, siyasi partilerin demokrasinin vazgeçilmez unsu..

11

Image

Cansuyu’ndan Saadet Partisine ziyaret
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ziyaretinde konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, “Birlik - beraberlik ve en mühimi toplumsal sa..

12

Image

‘Adaylar Aralık sonu belli olur’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programına katılan gazeteciler, mahalli idareler seçimleri öncesi aday adaylarını değerlendirdiler. Gazeteciler, Aral..

13

Image

‘İcraatlar en büyük referans’
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından ilk defa yapılan e-temayül yoklamasında konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti’de beledi..

14

Image

‘Yemen işgal altında’
Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Turgut, Yemen’de yaşanan katliamlara bütün dünyanın suspus olduğunu ve gözlerini kaçırdığını ifade e..

15

Image

Cansuyu’ndan CHP’ye ziyaret
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Afyonkarahisar İl Temsilciliği ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Cansuyu İstişare Heyeti olarak başlatılan ..

16

Image

‘Hak eden kazansın’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni yeni dernek binasında ziyaret eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, örnek bir birlikteliğe imza atan dernek y..

17

Image

Kanun teklifi kabul edildi
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’nın ve beş milletvekili arkadaşının hazırladığı Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına ..

Kadın çiftçiler sertifikalarını aldı | Gazete3.com.tr
Image

Kadın çiftçiler sertifikalarını aldı


  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, KOSGEB, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, girişimleriyle Afyonkarahisar’da düzenlenen ‘Tarımda Genç Kadın Çiftçilerin Güçlendirilmesi’ projesi kapsamında yapılan girişimcilik eğitimi sonrası sertifika dağıtımı ve proje pazarı açılış töreni gerçekleştirildi
  SİYASET    04.07.2017 21:50:40


  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, KOSGEB, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, girişimleriyle Afyonkarahisar’da düzenlenen ‘Tarımda Genç Kadın Çiftçilerin Güçlendirilmesi’ projesi kapsamında yapılan girişimcilik eğitimi sonrası sertifika dağıtımı ve proje pazarı açılış töreni gerçekleştirildi.     Alkan KURT Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, KOSGEB, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, girişimleriyle Afyonkarahisar’da düzenlenen Tarımda Genç Kadın Çiftçilerin Güçlendirilmesi projesi kapsamında yapılan girişimcilik eğitimi sonrası sertifika dağıtımı ve proje pazarı açılış töreni gerçekleştirildi. Program öncesi protokol heyeti projelerin anlatıldığı sergiyi gezdi. Proje sahibi bazı kadın girişimciler projelerini anlattı. “TARIM OLMAZSA HAYAT OLMAZ” Oruçoğlu Termal Otel’de düzenlenen programda bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, Türkiye’nin tarımsal gelir sıralamasında dünyada 7 sırada olduğunu Avrupa Birliği içinde birinci sırada olduğunu söyleyerek, “Afyonkarahisar’ın tarımsal ve hayvansal ürün yetiştirilmesinde pek çok kaleme sahip olması neticesinde, üretim miktarında ya ilk 3’te ya ilk sırada ya da yedinci sırada. İlimiz üretim potansiyeli ile önem bir konumda yer alıyor. Tarım ve hayvancılık önemli. Tarım olmazsa hayat olmaz dedik, demeye de devam edeceğiz” dedi. “DAHA ÇOK KADINA ULAŞARAK ONLARIN YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKACAĞIZ” Daha sonra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal söz aldı. Özkal, kadınların elinin değdiği ürünlerin daha güzle hale geldiğini ifade ederek, “Kadınlar fıtratı gereği üreten bir varlıktır. Bu nedenle kadınların sevdikleri, hoşlandıkları ürünleri üretmeleri gerekiyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önemli bir olaya parmak basarak, kadınlardaki üretim potansiyelini harekete geçiriyor. Burada bakanlığın hazırladığı proje kapsamında 75 kadınımızın hazırladığı projeler destek görecek. Bundan sonra da yapılacak olan daha çok kadına ulaşmak ve onların potansiyellerini ve yeteneklerini ortaya çıkarmaktır” diye konuştu. EN İYİ 3 PROJE ÖDÜLLENDİRİLDİ Konuşmaların ardından kadınların hazırladığı projeler arasından en iyi 3 projenin seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonrasında, Şuhut ilçesinden Aysun Çelik’in projesi üçüncü, Sultandağı ilçesinden Selda Özbayrak’in projesi ikinci, Hocalar ilçesinden Habibe Neşe Aydın’ın projesi birinci oldu. Sıralama giren projelere bin, 2 bin ve 3 bin liralık ödüller verildi. Sıralamaya giren projelerin ülkemiz genelinde yapılacak olan proje yarışmasında ilimizi temsil edeceği belirtildi. Programda son olarak sertifika almaya hak kazanan kadın girişimcilere sertifikaları verildi.
  SİYASET    04.07.2017 21:50:40

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.11.2018
21.11.2018
21.11.2018
OZEL HABERLER