Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Akrones Otel yönetimi Frig Vadisi’ni gezdi
Afyonkarahisar’ın önde gelen 5 yıldızlı termal otellerinden Akrones Termal Otel Afyonkarahisar’ın tanıtımına katkı sunmak için Frig Vadisi’ni gezdi ..

2

Image

Bu gurur Afyon’un
Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından verilen Medya Oscarları Ödül Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

3

Image

İstişare ettiler
Vali Gökmen Çiçek, ziyaretine gelen konuklarını ağırlayarak, Afyonkarahisar’la ilgili konularda istişare etti..

4

Image

Başkan Zeybek başarılar diledi
Afyonkarahisar’ın ilçelerinde temaslarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, belediye ve ilçe başkanlarına başarılar diledi ..

5

Image

Hisarcıklıoğlu’ndan bankalara çağrı: ‘Reel sektöre sırtınızı dönmeyin’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, son dönemde bankaların uyguladığı yüksek kredi faizlerinin üretimin ve yatı..

6

Image

‘Markamızı güçlendirmek için çalışacağız’
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İletişimi milli çıkarlar doğrultusunda stratejik bir bakış açısıyla ele alıyoruz. Ülkemizin itibar..

7

Image

Köyü susuz bırakacaklardı
Afyonkarahisar’da bir köyün içme suyu şebekesini çalıştıran elektrik sisteminin kablolarını çalan şahıslar jandarma tarafından yakalandı. Şahısların y..

8

Image

Emirdağ Belediyesi kışa hazır
Emirdağ Belediyesi, ilçede görülmesi beklenen kar yağışına karşı hazırlıklarını tamamladı. Ekipler, teknik donanımlı araçlar eşliğinde 7/24 görev yapa..

9

Image

İlk aşı Müdür Korkmaz’a
2020 Mart ayından beri hayatımızı olumsuz etkileyen Covid-19 salgınına karşı bir umut olan aşılama çalışmaları tüm Türkiye ile birlikte ilimizde de ba..

10

Image

3 Bakan’a 5 ayrı soru önergesi
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, TBMM Başkanlığı'na 3 ayrı Bakan’ın cevaplaması istemiyle 5 ayrı soru önergesi ve..

11

Image

‘Tasarrufa büyük önem veriyoruz”
Afyonkarahisar Belediyesi’nin enerji noktasında tasarrufa ve üretime büyük önem verdiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Güneş, jeotermal ve..

12

Image

‘Yeni yılda öncelik reformlar’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılının yatırımın, istihdamın, üretimin artacağı bir yıl olacağına inandığını söyleyerek, “ Güven ve istikrar..

13

Image

Kar nedeniyle kapanan yol tekrar ulaşıma açıldı
Afyonkarahisar-Antalya karayolu kar yağışı nedeniyle kısa süreli kapandı. Yaklaşık yarım saat kapalı kalan yol Karayolları ekiplerinin çalışması ile a..

14

Image

‘İç piyasa güvenceli bir şekilde gelişecek’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Halkbank arasında, tedarik zincirine destek olacak Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri F..

15

Image

Kar nedeniyle kapanan yol tekrar ulaşıma açıldı
Afyonkarahisar-Antalya karayolu kar yağışı nedeniyle kısa süreli kapandı. Yaklaşık yarım saat kapalı kalan yol Karayolları ekiplerinin çalışması ile a..

16

Image

Atık sular tarımsal sulamada kullanılacak
Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtma Tesisinde arıtılan atıksuların, dezenfekte edilerek Tarımsal Sulamada kullanılması amacıyla DSİ Genel Müdürlüğü il..

17

Image

Eber Gölü’nde yine yangın
Türkiye’nin en büyük göllerinden birisi olan ve Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesi sınırları kısmında kalan Eber Gölü’nün sularının çekildiği kısımda y..

İnkaya’dan Başkan Zeybek’e soru | Gazete3.com.tr
Image

İnkaya’dan Başkan Zeybek’e soru


İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. İnkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e cevaplaması için şu soruları sordu.
  SİYASET    11.08.2020 12:49:41Partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığında düzenlenen haftalık basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan İl Başkanı Mehmet İnkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e cevaplaması için soru sordu. İnkaya, 2014 yılında Afyonkarahisar merkeze bağlı 10 köyün mahalleye dönüştürüldüğünü ifade ederek, “Resmi Gazetede Küçükçobanlı ve diğer köylerin köy tüzel kişiliği kaldırılarak, Afyon Belediyesine dahil edilmesi kararnamesi yayınlanmıştı. Kararnamenin iptali davasını, 2013-759 sayılı müşterek kararnamenin iptaline dair Küçükçobanlı halkı ve bir vatandaş, resmi gazetede yayınlanan karara itiraz davası açmıştı” dedi
KALDIRILACAĞINA KANAAT GETİRİLDİ
“Açılan itiraz davası sonucu, Danıştay’dan kasıt niyeti ve bilirkişi; yerinde köyde, inceleme yapmıştı” diyen İnkaya, Bilirkişinin sonuç olarak görüşü, dava konusu işlemin Afyon kentinin, planlanmış gelişme kararı ile tutarlılık göstermediğine kanaat getirmiş. Tüzel kişiliğin kaldırılması köyün, iktisadi ve sosyal sürdürülebilirliğini ortadan kaldıracağına kanaat getirmişti” diye konuştu.
BELEDİYE VE BAKANLIK KARARA İTİRAZ ETTİ
İnkaya, diğer taraftan, sulak alanların, meraların, tarımsal alanların korunması, kırsal peyzajın bozulması gibi, çevresel olumsuzluklara neden olacağını belirterek, “Kısacası kamusal yarar, şehircilik ilkeleri ve planlama esasları açısından, söz konusu resmi gazetede yayınlanan, "köylerin merkeze dahil edilerek mahalleye dönüştürülmesi uygun değildir" diye bilirkişi raporunda bu şekilde açıklamıştı. Konu ile ilgili keşif ise 2018 yılında yapılmış. , 26.12.2018 tarihinde Yürütmenin durdurulması kararı verilmiş. Afyonkarahisar Belediyesi ve İçişleri Bakanlığı karara itiraz etmiş” dedi.
İTİRAZLARI REDDEDİLDİ
İnkaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Konu ile ilgili dosyanın karara çıkması 10.02.2020 tarihinde Küçükçobanlı tüzel kişiliği ve bir vatandaş davacı olmuş, davalı ise İçişleri Bakanlığı, davaya müdahil olan taraf da Afyonkarahisar Belediyesi olmuş. Mahkeme dava sonucu olarak, Resmi gazetede yayınlanan kararnamenin, iptaline karar vermiş. Mahkeme resmi gazetede yayınlanan kararı bozdu ve gerekçeli kararını yazarak, onayladı. O dönem merkeze dahil edilerek, Afyonkarahisar’ın mahallesi olan Ataköy, Erenler, Akçin, Bayatçık, İsmailköy, Küçükçobanlı, Çakırköy, Sadıkbey, Demirçevre ve Kışlacık mahalleleri bu kararla tekrar köye dönüştüğünü biliyoruz” dedi.
GELİRLERİ AFYON BELEDİYESİ Mİ ALIYOR?
İl Başkanı Mehmet İnkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e cevaplaması için şu soruları sordu. Yargı kararına neden uyulmadı?, Köy Muhtarlıklarına tüzel kişilikleri neden şimdiye kadar iade edilmedi. Köylerden su parası tahsilatınız Afyonkarahisar Belediyesi’nin hakkı mı?, Köylerde köy tüzel kişiliği malları gelirlerini köy tüzel kişilikleri mi alıyor, yoksa Afyon Belediyesi mi alıyor. Köy özelliğini kaybetmiş Örnek, Erenler (Kumartaş) köyümüzde yapı denetim ,fen işleri,yapı izin ve yasaklarını nasıl yürütüyorsunuz? Köy Muhtarlıkları ile yapılan toplantıyı yerel basından duyduk. Köy Muhtarları yargı kararına rağmen nasıl görüş sundular, Afyon Belediyesi Yargıyı nasıl görmezden geldi? Afyon Belediye Meclisince alınan köylere taşıma hizmeti, çöp toplama hizmeti götürmeniz, yasal mı?

HUKUK HERKESE LAZIM
Afyonkarahisar Belediyesince köylere yapılan hizmetlere karşı olmadıklarını belirten İnkaya, “Hatta belediye meclisinde görüşülen bu konuya İYİ Parti ve Millet İttifakı üyelerimiz olumlu görüş belirttiler. Ancak yaşanan yaşatılan keyfiyete dikkat çekiyoruz. Yargı kararları bir üst mahkemeye itiraz etmekle de uygulanamazlık yapılamaz. Köylerin tüzel kişilik haklarını iade edin Afyonkarahisar Belediyesi köylere yardım yapacaksa yapsın. Hukuk herkese lazım bir gün size de lazım olur” dedi.


  SİYASET    11.08.2020 12:49:41

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER