Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kalbimiz her zaman sizlerle’
Afyonkarahisar 2021 Yılı Şehitler Takvimi tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Şehit ailelerimiz bizim için çok özel ve çok de..

2

Image

‘Afyon için çalışmaya devam edeceğiz’
Belediye Başkanlarını ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar için çalışmalar devam edeceklerini söyledi ..

3

Image

Sınır dışı edilecekler
Dinar ilçesinde farklı suçlara karıştığı belirlenen 6 yabancı uyruklunun sınır dışı edileceği bildirildi
..

4

Image

DP Genel Başkanı Uysal Covid-19 aşısı oldu
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın çağrısı ardından Koronavirüs aşısı yaptıran siyasi isimler arasına Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da kat..

5

Image

Köy sakinleri alan kılavuzu olacak
Frig Vadisi bölgesinin daha iyi tanıtılması için ‘Frigya Afyonkarahisar Bölgesi Yöre Halkı Turizm Bilinçlendirme Eğitim Programı’ başlarken, toplantıy..

6

Image

‘Sonuna kadar destekliyoruz’
İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Kadın Kültür Evleri Projesi’ni sonuna kadar desteklediklerini ifade etti..

7

Image

İhracattaki daralmayı işlenmiş ürünlerle aştılar
Afyonkarahisar'da 2020 yılında blok mermer ihracatında yaşanan daralma, işlenmiş ürüne ağırlık verilerek aşıldı. Blok mermerde Çin ve Hindistan, işlen..

8

Image

‘Vatandaşlarımız için seferberiz’
2021 yılının ilk Halk Günü Toplantısı’nda konuşan Vali Gökmen Çiçek, vatandaşların sıkıntıları ve taleplerini çözüme kavuşturmak için seferber oldukla..

9

Image

Akrones Otel yönetimi Frig Vadisi’ni gezdi
Afyonkarahisar’ın önde gelen 5 yıldızlı termal otellerinden Akrones Termal Otel Afyonkarahisar’ın tanıtımına katkı sunmak için Frig Vadisi’ni gezdi ..

10

Image

Bu gurur Afyon’un
Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından verilen Medya Oscarları Ödül Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

11

Image

Başkan Zeybek başarılar diledi
Afyonkarahisar’ın ilçelerinde temaslarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, belediye ve ilçe başkanlarına başarılar diledi ..

12

Image

İstişare ettiler
Vali Gökmen Çiçek, ziyaretine gelen konuklarını ağırlayarak, Afyonkarahisar’la ilgili konularda istişare etti..

13

Image

Köyü susuz bırakacaklardı
Afyonkarahisar’da bir köyün içme suyu şebekesini çalıştıran elektrik sisteminin kablolarını çalan şahıslar jandarma tarafından yakalandı. Şahısların y..

14

Image

Emirdağ Belediyesi kışa hazır
Emirdağ Belediyesi, ilçede görülmesi beklenen kar yağışına karşı hazırlıklarını tamamladı. Ekipler, teknik donanımlı araçlar eşliğinde 7/24 görev yapa..

15

Image

İlk aşı Müdür Korkmaz’a
2020 Mart ayından beri hayatımızı olumsuz etkileyen Covid-19 salgınına karşı bir umut olan aşılama çalışmaları tüm Türkiye ile birlikte ilimizde de ba..

16

Image

Hisarcıklıoğlu’ndan bankalara çağrı: ‘Reel sektöre sırtınızı dönmeyin’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, son dönemde bankaların uyguladığı yüksek kredi faizlerinin üretimin ve yatı..

17

Image

‘Markamızı güçlendirmek için çalışacağız’
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İletişimi milli çıkarlar doğrultusunda stratejik bir bakış açısıyla ele alıyoruz. Ülkemizin itibar..

İlçelere kaymakam bulunamıyor | Gazete3.com.tr
Image

İlçelere kaymakam bulunamıyorAfyonkarahisar’ın ilçelerinden 9 tanesi kaymakam vekilleriyle yönetiliyor. Bu vekillerden üç tanesi ise iki görev yürütüyor. Birisi vali yardımcısı, diğer ikisi farklı ilçelerde de kaymakamlık yapıyor. Afyonkarahisar’ın ilçelerindeki bu durum, ilçelere kaymakam bulunamadığı yorumlarına neden oldu.
  SİYASET    14.09.2019 11:01:25


Afyonkarahisar Valiliği’nin verilerine göre, ilçelere kaymakam bulunamıyor. Nedenine gelince, 8 tane ilçede kaymakamlar asil olarak görev yaparken, kalan 9 ilçede vekil kaymakamlar var. Kaymakam vekilleri arasında üç isim çift görevde bulunuyor. Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe İhsaniye’de, Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Sinanpaşa’da ve Emirdağ Kaymakamı Halil İbrahim Acır ise Bayat’ta Kaymakam Vekilliği görevinde görülüyor.
5 KAYMAKAM VEKİLİ VAR
9 ilçeden 3’ü Vali Yardımcısı Boztepe ve başka ilçelerde görevli iki kaymakam ile yönetilirken, diğer 5 ilçeyi de kaymakam vekilleri yönetiyor. Kaymakam Vekilleri Halil Yazıcı Başmakçı, Adem Öztürk Bolvadin, Önder Koç Çay, Fırat Kadiroğlu Çobanlar, Mesut Coşkun Dazkırı ve Mehmet Miraç Topaloğlu ise İscehisar’da Kaymakam Vekili olarak görev yapıyor.
TANITIM VE HABERLERDE FARKLI UNVANLAR KULLANILIYOR
Öte yandan bu ilçelerin sitelerine baktığımızda ise Bayat Kaymakamlığı, Vekil olan Halil İbrahim Acır’ı kaymakam bölümünde vekil, haber bölümünde kaymakam diye gösterdi. Başmakçı, Çobanlar ve İscehisar’da da aynı durum söz konusu. Kaymakam olarak tanıtılan bölümde vekil, haberlerde ise kaymakam olarak geçiyor. Bolvadin Kaymakamlığı ise tanıtım bölümünde de, haber bölümünde de Adem Öztürk’ü kaymakam olarak gösterdi.
İHSANİYE KAYMAKAMLIĞINA
BOZTEPE VEKALET EDİYOR
Dazkırı Kaymakamlığı ve Sinanpaşa Kaymakamlığı sitesi, her iki bölümde de kaymakam vekili olarak doğru girerken, Çay Kaymakamlığı kaymakam tanıtım bölümünü boş bıraktı ve son girilen 30 Ağustos kutlama haberinde vekil olan Önder Koç’u Sultandağı Kaymakamı olarak gösterdi.
ASİLLER YERİNE VEKİLLER YÖNETİYOR
İhsaniye Kaymakamlığı, Vali Yardımcısı dr. Mehmet Boztepe’yi haber bölümünde Kaymakam Vekili olarak doğru gösterdi ama sitenin tanıtım bölümünde Boztepe’nin yerine tayini çıkan Alper Taş’ı Kaymakam Vekili olarak göstermeye devam ediyor.
KAYMAKAM BULUNAMIYOR
Geçtiğimiz aylarda bazı kamu kurumlarının asiller yerine vekillerle yönetilmesi gündem olmuştu. Afyonkarahisar’daki 17 ilçeden 9 tanesinin vekillikle yönetilmesi ‘ilçelere kaymakam bulunamadığı’ yorumlarını da beraberinde getirdi.>>>Gazete3

  SİYASET    14.09.2019 11:01:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER