Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

3

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

4

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

5

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

6

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

7

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

8

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

9

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

10

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

11

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

15

Image

Bir Yıldız Doğuyor da sona yaklaşıldı
İş insanı ve “Bir Yıldız Doğuyor” çalışmasının koordinatörü Hüseyin Özharputlu’nun girişimiyle başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Bel..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

İlçelere kaymakam bulunamıyor | Gazete3.com.tr
Image

İlçelere kaymakam bulunamıyorAfyonkarahisar’ın ilçelerinden 9 tanesi kaymakam vekilleriyle yönetiliyor. Bu vekillerden üç tanesi ise iki görev yürütüyor. Birisi vali yardımcısı, diğer ikisi farklı ilçelerde de kaymakamlık yapıyor. Afyonkarahisar’ın ilçelerindeki bu durum, ilçelere kaymakam bulunamadığı yorumlarına neden oldu.
  SİYASET    14.09.2019 11:01:25


Afyonkarahisar Valiliği’nin verilerine göre, ilçelere kaymakam bulunamıyor. Nedenine gelince, 8 tane ilçede kaymakamlar asil olarak görev yaparken, kalan 9 ilçede vekil kaymakamlar var. Kaymakam vekilleri arasında üç isim çift görevde bulunuyor. Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe İhsaniye’de, Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Sinanpaşa’da ve Emirdağ Kaymakamı Halil İbrahim Acır ise Bayat’ta Kaymakam Vekilliği görevinde görülüyor.
5 KAYMAKAM VEKİLİ VAR
9 ilçeden 3’ü Vali Yardımcısı Boztepe ve başka ilçelerde görevli iki kaymakam ile yönetilirken, diğer 5 ilçeyi de kaymakam vekilleri yönetiyor. Kaymakam Vekilleri Halil Yazıcı Başmakçı, Adem Öztürk Bolvadin, Önder Koç Çay, Fırat Kadiroğlu Çobanlar, Mesut Coşkun Dazkırı ve Mehmet Miraç Topaloğlu ise İscehisar’da Kaymakam Vekili olarak görev yapıyor.
TANITIM VE HABERLERDE FARKLI UNVANLAR KULLANILIYOR
Öte yandan bu ilçelerin sitelerine baktığımızda ise Bayat Kaymakamlığı, Vekil olan Halil İbrahim Acır’ı kaymakam bölümünde vekil, haber bölümünde kaymakam diye gösterdi. Başmakçı, Çobanlar ve İscehisar’da da aynı durum söz konusu. Kaymakam olarak tanıtılan bölümde vekil, haberlerde ise kaymakam olarak geçiyor. Bolvadin Kaymakamlığı ise tanıtım bölümünde de, haber bölümünde de Adem Öztürk’ü kaymakam olarak gösterdi.
İHSANİYE KAYMAKAMLIĞINA
BOZTEPE VEKALET EDİYOR
Dazkırı Kaymakamlığı ve Sinanpaşa Kaymakamlığı sitesi, her iki bölümde de kaymakam vekili olarak doğru girerken, Çay Kaymakamlığı kaymakam tanıtım bölümünü boş bıraktı ve son girilen 30 Ağustos kutlama haberinde vekil olan Önder Koç’u Sultandağı Kaymakamı olarak gösterdi.
ASİLLER YERİNE VEKİLLER YÖNETİYOR
İhsaniye Kaymakamlığı, Vali Yardımcısı dr. Mehmet Boztepe’yi haber bölümünde Kaymakam Vekili olarak doğru gösterdi ama sitenin tanıtım bölümünde Boztepe’nin yerine tayini çıkan Alper Taş’ı Kaymakam Vekili olarak göstermeye devam ediyor.
KAYMAKAM BULUNAMIYOR
Geçtiğimiz aylarda bazı kamu kurumlarının asiller yerine vekillerle yönetilmesi gündem olmuştu. Afyonkarahisar’daki 17 ilçeden 9 tanesinin vekillikle yönetilmesi ‘ilçelere kaymakam bulunamadığı’ yorumlarını da beraberinde getirdi.>>>Gazete3

  SİYASET    14.09.2019 11:01:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER