Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Husumet kanlı bitti

Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Hacıbeyli köyünde, aralarında husumet olduğu ileri sürülen İdris Coşgun ile Ali Keskin’in tartışmasında..

2

Image

THY’DEN TURİZM AYARI

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Zafer Havalimanı seferi yapan uçaklarına turizm saati ayarı yapıldı...

3

Image

Güvenlik ve Asayiş toplantısı

İscehisar ilçesinde yapılan Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısında, ilçe merkezi ve köylerde vatandaşların can ile mal güvenliklerini tehd..

4

Image

Afyon Belediyesi tek yürek
Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Fırat'ın doğusunda terör örgütlerinin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir ..

5

Image

Millet Bahçesi’nde çalışmalar sürüyor

Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehrimizin muhtelif bölgelerinde park yapım çalışmaları tam gaz devam ediyor. 30 ..

6

Image

Belediyeler Birliği’nden 2 hibe araç

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Dinar Belediyesi’ne 2019 yatırımları kapsamında 1 adet itfaiye aracı, 2020 yatırımında da 1 adet damperli ..

7

Image

Müftü Yaşar’ın tayini çıktı

Dinar İlçe Müftüsü Şahin Yaşar’ın, Ankara’nın Ayaş ilçesine tayini çıktı...

8

Image

‘Destek vermeye hazırız’

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Afyonkarahisar Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimini makamında ağırladı. Başkan Çöl, derneğin yapacağı ç..

9

Image

Ortak çalışmalar yapılacak

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman ve Başkan Yardımcısı Müjgan Gölçük Yağcı, İŞKUR ve İl Milli Eğit..

10

Image

‘En iyi hizmeti yapmak için gayret ediyoruz’

Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı, Sinanpaşa ve bağlı beldelerin belediye başkanlarıyla bulunduğumuz yere en iyi hizmetleri yapmak için sık..

11

Image

‘Suriye’nin geleceğinde terör örgütlerine yer yok’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekâtı’nın, Türkiye’nin güvenliği yanında Suriye’nin toprak bütün..

12

Image

‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur’

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, İYİ parti’nin başından beri Türk’ün Türk’ten başka dostunun olmadığını söylediğini belirterek, “İktidar son B..

13

Image

‘Kare kodu senette de kullanmak istiyoruz’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Kare kodlu çek, müşterinin bütün öz geçmişini görebilmenize fırsat sağlı..

14

Image

Başkan Sarı’ya teşekkür ziyareti

Dinar ilçesindeki kasaplar, geçtiğimiz günlerde hizmete açılan mezbahane için Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu...

15

Image

‘KURALLARA UYUN’

Afyonkarahisar’daki kafe ve kıraathanelerde sigara denetimi yapan Vali Yardımcısı Dr. Boztepe, işyeri sahiplerine kurallara uyulması konusunda uy..

16

Image

‘Türk idare tarihinin temel taşısınız’

İscehisar’daki mahalle ve köylerin muhtarlarını ağırlayan Kaymakam Mehmet Miraç Topaloğlu, muhtarların Türk idare tarihinin temel taşı oldukların..

17

Image

‘Yapılmayan yol kalmayacak’

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, ilçedeki mahallelerdeki yol sorunlarını ortadan kaldıracaklarını söyledi. ..

İlçelere kaymakam bulunamıyor | Gazete3.com.tr
Image

İlçelere kaymakam bulunamıyorAfyonkarahisar’ın ilçelerinden 9 tanesi kaymakam vekilleriyle yönetiliyor. Bu vekillerden üç tanesi ise iki görev yürütüyor. Birisi vali yardımcısı, diğer ikisi farklı ilçelerde de kaymakamlık yapıyor. Afyonkarahisar’ın ilçelerindeki bu durum, ilçelere kaymakam bulunamadığı yorumlarına neden oldu.
  SİYASET    14.09.2019 11:01:25


Afyonkarahisar Valiliği’nin verilerine göre, ilçelere kaymakam bulunamıyor. Nedenine gelince, 8 tane ilçede kaymakamlar asil olarak görev yaparken, kalan 9 ilçede vekil kaymakamlar var. Kaymakam vekilleri arasında üç isim çift görevde bulunuyor. Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe İhsaniye’de, Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Sinanpaşa’da ve Emirdağ Kaymakamı Halil İbrahim Acır ise Bayat’ta Kaymakam Vekilliği görevinde görülüyor.
5 KAYMAKAM VEKİLİ VAR
9 ilçeden 3’ü Vali Yardımcısı Boztepe ve başka ilçelerde görevli iki kaymakam ile yönetilirken, diğer 5 ilçeyi de kaymakam vekilleri yönetiyor. Kaymakam Vekilleri Halil Yazıcı Başmakçı, Adem Öztürk Bolvadin, Önder Koç Çay, Fırat Kadiroğlu Çobanlar, Mesut Coşkun Dazkırı ve Mehmet Miraç Topaloğlu ise İscehisar’da Kaymakam Vekili olarak görev yapıyor.
TANITIM VE HABERLERDE FARKLI UNVANLAR KULLANILIYOR
Öte yandan bu ilçelerin sitelerine baktığımızda ise Bayat Kaymakamlığı, Vekil olan Halil İbrahim Acır’ı kaymakam bölümünde vekil, haber bölümünde kaymakam diye gösterdi. Başmakçı, Çobanlar ve İscehisar’da da aynı durum söz konusu. Kaymakam olarak tanıtılan bölümde vekil, haberlerde ise kaymakam olarak geçiyor. Bolvadin Kaymakamlığı ise tanıtım bölümünde de, haber bölümünde de Adem Öztürk’ü kaymakam olarak gösterdi.
İHSANİYE KAYMAKAMLIĞINA
BOZTEPE VEKALET EDİYOR
Dazkırı Kaymakamlığı ve Sinanpaşa Kaymakamlığı sitesi, her iki bölümde de kaymakam vekili olarak doğru girerken, Çay Kaymakamlığı kaymakam tanıtım bölümünü boş bıraktı ve son girilen 30 Ağustos kutlama haberinde vekil olan Önder Koç’u Sultandağı Kaymakamı olarak gösterdi.
ASİLLER YERİNE VEKİLLER YÖNETİYOR
İhsaniye Kaymakamlığı, Vali Yardımcısı dr. Mehmet Boztepe’yi haber bölümünde Kaymakam Vekili olarak doğru gösterdi ama sitenin tanıtım bölümünde Boztepe’nin yerine tayini çıkan Alper Taş’ı Kaymakam Vekili olarak göstermeye devam ediyor.
KAYMAKAM BULUNAMIYOR
Geçtiğimiz aylarda bazı kamu kurumlarının asiller yerine vekillerle yönetilmesi gündem olmuştu. Afyonkarahisar’daki 17 ilçeden 9 tanesinin vekillikle yönetilmesi ‘ilçelere kaymakam bulunamadığı’ yorumlarını da beraberinde getirdi.>>>Gazete3

  SİYASET    14.09.2019 11:01:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.10.2019
23.10.2019
23.10.2019
OZEL HABERLER