Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Taytak Kılıçdaroğlu’na sert yanıt: ‘Utanmadın mı?’
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’tan, TTB'yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu'na sert bir tepki göstererek, ..

2

Image

Sultandağı’na Spor Kompleksi
Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Spor Kompleksi’nin inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacağı..

3

Image

Köksal’dan soru yağmuru
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Çay Barajı'nın neden tamamlanamadığını..

4

Image

‘Okullar neden açılmıyor?’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, dünyanın pek çok ülkesindeki okulların tekrar açılmasına rağmen Türkiye’de neden açılmadığını merak e..

5

Image

Danışma Kurulu toplandı
Dinar Yüksekokul Danışma Kurulu Toplantısı Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. İsmail Zorluer başkanlığında, Yabancı Dil Laboratuvarı’nda yapıldı...

6

Image

‘Okullar neden açılmıyor?’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, dünyanın pek çok ülkesindeki okulların tekrar açılmasına rağmen Türkiye’de neden açılmadığını merak e..

7

Image

Ekipler 7/24 görev başında
Şuhut Belediyesi koronavirüs nedeniyle dezenfeksiyon çalışmalarına hız kesmeden aralıksız devam ediyor..

8

Image

Sezen istifa etti
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, düzenlediği basın toplantısı ile AK Parti İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı..

9

Image

‘Sorumlulardan hesap sorulmalı’
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan'da bir gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edilmesini en sert biçimde kınadığını belirt..

10

Image

‘O söz Türk Milletine söylendi’
Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Süleyman Çağlar, Yunanistan'da yayımlanan "Dimokratia" adlı sözde gazetenin Cumhurbaşkanı Rece..

11

Image

Türkiye’yi aydınlık geleceğe taşıyacağız’
AK Parti 7.Dinar Kongresi’nde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, karşı çıkanlara inat Türkiye’yi aydınlık geleceklere taşıyacak..

12

Image

Yüz yüze eğitim başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca, okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı. Vali Gökmen Çiçek, Ge..

13

Image

‘Türkiye nereden nereye geldi?’
Kızılören ve Hocalar Kongreleri’nde Konuşan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 2002 yılınd..

14

Image

Afyonspor sezona galibiyetle başladı: 1-0
Mor beyazlı takıma sezonun ilk maçında üç puan kazandıran tek gol, 70.dakikada Onur Ramazan Toprak’tan geldi
..

15

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

16

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

17

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

Boyraz, Ali Erbaş’a destek çıktı | Gazete3.com.tr
Image

Boyraz, Ali Erbaş’a destek çıktı


Diyanet-Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Ömer Boyraz bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında çıkan kasıtlı haberlerin diyaneti ve başkanlığı karalama kampanyasının bir sonucu olduğunu söyledi.
  SİYASET    11.08.2020 13:50:25
Diyanet-Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Ömer Boyraz, 86 yıl aradan sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii'nde okunan hutbe de Atatürk'e lanet okuduğu ileri sürülerek bazı internet haber siteleri ve sosyal medya mecralarında hedef alınan Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr Ali Erbaş hakkında kasıtlı olarak karalama kampanyası başlatıldığını belirtti.

KARALAMA KAMPANYASINA GİRİŞTİLER
Boyraz, “Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yeniden ibadete açılması kararlaştıran Ayasofya Camisi'nde ilk cuma namazı Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın kıldıracağının açıklanması ile birlikte sosyal medya üzerinden linç kampanyaları da maalesef hız kazandı. Genelde dış kaynaklı ve sahte hesaplardan yürütülen linç kampanyasına içeriden de bazı çevreler sosyal medya platformlarından destek oldu. Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasının bir türlü içine sindiremeyenler Diyanetimize Diyanetimizin Başkanına saldırı dilini kullanarak karalama kampanyasına girişmişlerdir” dedi.

SAHİPSİZ DEĞİLDİR
“Özellikle sosyal medya mecralarında hakkında karalamaya yönelik etiketler açılan Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş hocamız da diyanetimizde sahipsiz değildir, yalnız değildir” diyen Boyraz,
“Selçuklulardan Osmanlı'ya sayısız vakıflarımız vakfiyelerimiz vardır fakat fiillerin sonundaki bedduayı bilmeyen yoktur. Erbaş'ın cuma hutbesinde herkes tarafından bilinen bu bedduaya okuyarak vakıf malının amacı dışında kullanılmayacağını vurgulamasını başka türlü yorumlamak iyi niyet sınırlarını aşan kasıtlı bir karalamanın da ta kendisidir. Üstelik bu sadece Ayasofya ile ilgili değil tüm Vakıf malları için geçerlidir. Bunu milletimize Diyanet İşleri Başkanımızın hatırlatması kadar doğal ne olabilir” ifadelerine yer verdi.

MİLLET FIRSAT VERMEYECEK
Boyraz açıklamasına şöyle devam etti: “Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan güzide bir devlet kurumudur. Bu güzide kurumumuza ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları iyi niyetten yoksun önyargılı insanlar olarak niteliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığını itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez. Aslında maksat Atatürk ve dindarlık üzerinden toplumu gelmek ve bölmektir topluma zehirli bir hava pompalanıyor. Daha önce defalarca işlediği görülmüş laik-dindar fay hattının harekete geçirmek için provakasyon peşinde olanlara bu millet fırsat vermeyecektir” dedi.

BİZİM BİR VE BÜTÜN OLMAMIZ GEREKİR
“Diyanet İşleri Başkanı'nın üzerinden kurumumuzu hedef aldıklarının farkındayız ve bizler bu davanın sahipleriyiz” diyen Boyraz, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın Dünyada ve Türkiye'de sergilediği misyon ve sorumluluğun bazı odakları rahatsız ettiğini iyi biliyoruz. Müslüman dünyasının adeta ümidi durumuna gelmiş olan başkanlığımızın çalışmalarını sekteye uğratmak, itibarsızlaştırmaya kalkmak dünden bugüne alışılagelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir. Birliğin, birliğimizden geldiğini dirliğimizi bozguna uğratmaya çalışanlara da izin vermeyeceğimizi dün nasıl ki kararlı bir şekilde dile getirdiysek bugün yine aynı kararlılıkla dile getirmeye devam edeceğiz. Türkiye adına aydınlık yarınlardan bahsedebilmek için bizim bir ve bütün olmamız gerekir” diyerek sözlerini sonlandırdı. >>Gazete3

  SİYASET    11.08.2020 13:50:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.09.2020
24.09.2020
24.09.2020
OZEL HABERLER