Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Vaka sayısı 23 oldu
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan bilgilere göre Afyonkarahisar'da koronavirüslü vaka sayısı 23'e yükseldi ..

2

Image

Belediye başkanından örnek davranış
Afyonkarahisar'da Bayat Belediye Başkanı İbrahim Bodur, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri artırırken Vefa Sosyal Destek Grubu'na uzattığı ..

3

Image

Afyon'un değerleri Atlas Dergisi'nde
Coğrafya Turizm ve Keşif Dergisi olan Atlas Dergisi’nin nisan sayısına ek olarak çıkardığı “Türkiye’nin Coğrafi İşaretleri” ekinde Afyonkarahisar’a ai..

4

Image

AKÜ'den maske ve siperlik üretimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği öğretim elemanları tarafından Covid-19 pandemisinin yayılmasını önlem..

5

Image

'Devlet milletinden para istedi'
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan dayanışma kamp..

6

Image

'KİRALARI ERTELEYİN ESNAFA DESTEK OLUN'
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar'daki dükkan sahiplerine kira bedellerini erteleyerek esnaflara destek olmaları çağrısında bulundu..

7

Image

'Ücretsiz maske dağıtıyoruz'
Emirdağ Belediyesi, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatıyla yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında vatandaşlara ve esnafa 10 bi..

8

Image

'Hep beraber mücadele edeceğiz'
Türkiye'nin önde gelen meslek örgütü, sendika konfederasyonları ve sivil toplum örgütleri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan yeni tip ..

9

Image

'Dışarıya çıkmayın bizleri arayın'
İscehisar ilçesi halk pazarında koronavirüs salgınına karşı tüm tedbirler alındı. Başkan Şahin, 65 yaş ve üzeri, kronik hastalığı olanların dışarı çı..

10

Image

Yardımlar ikametlerde teslim edilecek
Afyonkarahisar Valiliği'nden yapılan açıklamada, yardıma muhtaç ailelere yapılan yardımların günleri düzenlendi. Yardımlar ikametlere bizzat götürüler..

11

Image

İhtiyaçlar gideriliyor
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, personellerin ve gönüllülerin gayretleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının giderildiğini kaydetti ..

12

Image

'Süreci ciddiyetle takip edin'
Kaymakamlarla online canlı bağlantı yöntemiyle görüşen Vali Mustafa Tutulmaz, ilçelerdeki sağlık, ulaşım ve asayiş gibi bir çok konuda istişarelerde ..

13

Image

'Teşekkür ediyoruz'
AFSÜ Hastanesi (Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi) Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer, Afyonkarahisar Eczacı Odası Kazım Melih Köken’i makamında k..

14

Image

'Sağlık sistemimizle öne çıktık'
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, koronavirüs nedeniyle dünyanın pek çok ülkesinin zor durumda olduğunu ve kendi derdine düşt..

15

Image

İhtiyaçlar gideriliyor
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, personellerin ve gönüllülerin gayretleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının giderildiğini kaydetti ..

16

Image

TEHLİKE KAPIMIZDA
Afyonkarahisar'da koronavirüsten ilk ölüm gerçekleşti. Kentte Covid-19 tedavisi gören 70 yaşındaki erkek hasta hayatını kaybetti..

17

Image

'Kanserde erken teşhis önemli'
Kanser Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kanserde erken teşhisin mücadele de büyük önem taşıdığını ifade etti ..

Arslan, trafik sorununa değindi | Gazete3.com.tr
Image

Arslan, trafik sorununa değindiSaadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Arslan Afyonkarahisar’ın büyük problemlerinden bir tanesinin trafik olduğunu söyleyerek, “Trafik sorunu için çalışmalara hemen başlanmalı” dedi.
  SİYASET    20.08.2019 16:46:19


Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, “Hepimizin malumu olduğu üzere şehrimizin en büyük problemlerinden birisi trafik. Belediyemizin bu konudaki çalışmalarını hemen yapmalarını tavsiye ediyoruz. Eğitim-öğretim sezonu başlamasına yaklaşık 3 hafta kaldı. Yapmayı düşündükleri şeyleri bir an önce yapmalarında fayda var. Okullar açılınca trafik daha yoğun olacağı için çalışmalar daha zor olacaktır. Halkımızın daha az mağdur olması için Kendilerine acizane vakit kaybetmeden çalışmalarını yapmalarını tavsiye ediyorum” dedi.
Çalışmalar yapılmalıdır
Konuyla ilgili görüşlerini de paylaşan Arslan, “Bizce bu problemin çözümü için kısa, orta ve uzun vadeli çalışmalar yapılmalıdır. Kısa vadede yapılacak olanlar trafik ışıklarının düzenlenmesi, ışıklardan önceki ve sonraki 50 metre mesafeye araç park ettirilmemesi, tek yön olan yolların ana arterlerdeki yoğunluğu azaltacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Mesela trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı Kurtuluş caddesine cezaevi tarafından gelip çarşı istikametine gidecek araçlar için; Ömer Fevzi Caddesi, Gedik Ahmet Paşa 2. Sokak, Gedik Ahmet Paşa Caddesi, Osman Atilla Caddesi, Ordu Bulvarı şeklinde bir düzenlemenin yapılması, Kurtuluş Caddesindeki yoğunluğu azaltacağı kanaatindeyiz. Gene çarşıdan cezaevi yönüne gidecek araçlar için; Hal Arkası Sokak, Gedik Ahmet Paşa Sokak, Akçeken Sokak, Zafer Caddesi, Yeni Müze Caddesi, Küçük Pazar Caddesi alternatif bir yol olacağından yoğunluğu azaltacaktır diye düşünüyoruz” dedi
Akıllı kavşaklar yapılmalıdır
Orta vadede yapılacaklar ise; hepimizin malumu olan yollardaki en büyük sıkıntı otoparktan kaynaklanıyor” diyen Arslan, “Yeterli sayıda kapalı otopark olmadığı için halkımız mecburen araçlarını yol kenarlarına park ediyor. Bunun için Cumhuriyet Mahallesine ve Eski Yoğurt Pazarı civarına katlı otoparklar yapılarak uygun ücretler karşılığında hizmete açılmalıdır. Diyebilirsiniz ki oralarda boş yer yok. Oralardaki arsa ya da eski ev sahipleri ile görüşerek uygun bir ücret karşılığında ve gönül rızası ile satın alınarak bu sorunu çözebilirsiniz. Gene bu aşamada akıllı kavşaklar yapılmalıdır. Yaya geçitlerinde asansörlü üst geçitlerin yapılması trafiğin akışını rahatlatacaktır. Uygun yollarda yol genişletme çalışmalarının yapılması kuşkusuz faydalı olacaktır” diye konuştu.
Çalışmalar içerisinde olmalıyız
Trafik yoğunluğunun sebeplerinden bir tanesinin ise şehrin kalabalık olduğuna dikkat çeken Arslan, “Peki neden kaynaklanıyor bu kalabalık? Köylerden şehre göçen insanlardan kaynaklanıyor. Köyünde yeteri kadar kazanç elde edemeyen insanlarımız, şehirde kazanç aramak durumunda kalıyor. Bugün asgari ücretle çalışan bir insan maaş ve sigorta yaklaşık 3 bin tl kazanç elde ediyor. Eğer bu insan kendi köyünde aylık 3 bin tl kazanabilseydi şehre gelmek zorunda kalmayacaktı. Bunun için bizim tarım ve hay vancılığı desteklememiz lazım. Tarım ve hayvancılıktan yeteri kadar para kazanılırsa işsizlik, ithalat, trafik, konut gibi pek çok sorun kendiliğinden çözülecektir. Her zaman söylediğimiz gibi doğduğu topraklarda mutlu ve huzurlu yaşamak herkesin hakkıdır. Bunu sağlayacak çalışmalar içerisinde olmalıyız” dedi.


  SİYASET    20.08.2019 16:46:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
07.04.2020
07.04.2020
07.04.2020
OZEL HABERLER