Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

31 bin AKܒlü öğrenci ders başı yaptı

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde, yeni kayıt yaptıran 6 bin 774 öğrenciyle birlikte yaklaşık 31 bin öğrenci 2019- 2020 eğitim yılına başladı...

2

Image

Dinar’da kutlama

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Dinar ilçesinde “İlköğretim Haftası” resmi törenle kutlandı...

3

Image

‘Heybeli ve Gazlıgöl neden çıkarıldı?’

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Heybeli ve Gazlıgöl Termal Turizm Merkezlerinin, Turizm Merkezi Bölgesi olmaktan çıkarılmasını n..

4

Image

PTT’den kargo indirimi

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ile akademik, idari per..

5

Image

Akrones sonbahara ‘merhaba’ dedi

Akrones Termal Otel’de sonbahara merhaba partisi düzenlendi. ..

6

Image

‘Yapılan işleri iyi kontrol edin’

Vali Mustafa Tutulmaz Bolvadin ilçesinde merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi. Tutulmaz, muhtarlara köylerde yapılan iş..

7

Image

Ahilik Haftası kutlamaları Zafer Meydanı’na taşınıyor

Ahilik Haftası dolayısıyla Ahilik Komitesi’ni ağırlayan Belediye Başkan Vekili Süleyman Karakuş, Ahilik Haftası kutlamalarının önümüzdeki yıldan ..

8

Image

‘Katkı sağlamaya devam edeceğiz’

Megabirlik Medya’yı ziyaret eden TÜMSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Birliktir, ülkemizin daha fazla kalkınmasına katkı sağlamak için çal..

9

Image

Başkan Şahin tekstil fabrikasını gezdi

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Sinanpaşa ilçesinde bulunan Sinpa Tekstil Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. ..

10

Image

Hırsızlık çetesi çökertildi

Afyonkarahisar merkezli 3 ilde kablo hırsızlarına yönelik operasyonda 12 kişi gözaltına alındı...

11

Image

‘Sandıklı bir başka güzel olacak’

Sandıklı Hüdai Termal Turizm Merkezi’nin genişletilmesi kararı ilçede büyük yankı buldu...

12

Image

İhracatın yıldızları ödüle doyacak

Ege Maden İhracatçıları Birliği, dünyaca ünlü Afyon beyazını dünyanın dört bir tarafına ihraç eden, doğal taşın başkenti konumundaki Afyonkarahis..

13

Image

Korkmaz, sağlık kurumlarını inceledi

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, merkez ve ilçelerde hizmet veren sağlık kurum ve kuruluşlarına yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerine d..

14

Image

KOBİ’lere e-ticaret eğitimi

Amazon, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Boğaziçi Üniversitesi, Türk KOBİ’lerinin e-ticaretle ihracat yapmasını sağlamak üzere Türkiy..

15

Image

‘3 eylem kararımız var’

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şubesi’nin İl Divan Toplantısı’nda konuşan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, eğitim çalışa..

16

Image

‘Darbeler tarihi 15 Temmuz’la son buldu’


AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki üniformalı teröristler tarafından darbe ile görevinden alınan ve..

17

Image

‘Ahilik önemli bir değerimiz’

Ahilik Haftası dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret eden ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, Ahiliğin 9 asırdır süregelen önemli bir değerimiz ..

Arslan, trafik sorununa değindi | Gazete3.com.tr
Image

Arslan, trafik sorununa değindiSaadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Arslan Afyonkarahisar’ın büyük problemlerinden bir tanesinin trafik olduğunu söyleyerek, “Trafik sorunu için çalışmalara hemen başlanmalı” dedi.
  SİYASET    20.08.2019 16:46:19


Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, “Hepimizin malumu olduğu üzere şehrimizin en büyük problemlerinden birisi trafik. Belediyemizin bu konudaki çalışmalarını hemen yapmalarını tavsiye ediyoruz. Eğitim-öğretim sezonu başlamasına yaklaşık 3 hafta kaldı. Yapmayı düşündükleri şeyleri bir an önce yapmalarında fayda var. Okullar açılınca trafik daha yoğun olacağı için çalışmalar daha zor olacaktır. Halkımızın daha az mağdur olması için Kendilerine acizane vakit kaybetmeden çalışmalarını yapmalarını tavsiye ediyorum” dedi.
Çalışmalar yapılmalıdır
Konuyla ilgili görüşlerini de paylaşan Arslan, “Bizce bu problemin çözümü için kısa, orta ve uzun vadeli çalışmalar yapılmalıdır. Kısa vadede yapılacak olanlar trafik ışıklarının düzenlenmesi, ışıklardan önceki ve sonraki 50 metre mesafeye araç park ettirilmemesi, tek yön olan yolların ana arterlerdeki yoğunluğu azaltacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Mesela trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı Kurtuluş caddesine cezaevi tarafından gelip çarşı istikametine gidecek araçlar için; Ömer Fevzi Caddesi, Gedik Ahmet Paşa 2. Sokak, Gedik Ahmet Paşa Caddesi, Osman Atilla Caddesi, Ordu Bulvarı şeklinde bir düzenlemenin yapılması, Kurtuluş Caddesindeki yoğunluğu azaltacağı kanaatindeyiz. Gene çarşıdan cezaevi yönüne gidecek araçlar için; Hal Arkası Sokak, Gedik Ahmet Paşa Sokak, Akçeken Sokak, Zafer Caddesi, Yeni Müze Caddesi, Küçük Pazar Caddesi alternatif bir yol olacağından yoğunluğu azaltacaktır diye düşünüyoruz” dedi
Akıllı kavşaklar yapılmalıdır
Orta vadede yapılacaklar ise; hepimizin malumu olan yollardaki en büyük sıkıntı otoparktan kaynaklanıyor” diyen Arslan, “Yeterli sayıda kapalı otopark olmadığı için halkımız mecburen araçlarını yol kenarlarına park ediyor. Bunun için Cumhuriyet Mahallesine ve Eski Yoğurt Pazarı civarına katlı otoparklar yapılarak uygun ücretler karşılığında hizmete açılmalıdır. Diyebilirsiniz ki oralarda boş yer yok. Oralardaki arsa ya da eski ev sahipleri ile görüşerek uygun bir ücret karşılığında ve gönül rızası ile satın alınarak bu sorunu çözebilirsiniz. Gene bu aşamada akıllı kavşaklar yapılmalıdır. Yaya geçitlerinde asansörlü üst geçitlerin yapılması trafiğin akışını rahatlatacaktır. Uygun yollarda yol genişletme çalışmalarının yapılması kuşkusuz faydalı olacaktır” diye konuştu.
Çalışmalar içerisinde olmalıyız
Trafik yoğunluğunun sebeplerinden bir tanesinin ise şehrin kalabalık olduğuna dikkat çeken Arslan, “Peki neden kaynaklanıyor bu kalabalık? Köylerden şehre göçen insanlardan kaynaklanıyor. Köyünde yeteri kadar kazanç elde edemeyen insanlarımız, şehirde kazanç aramak durumunda kalıyor. Bugün asgari ücretle çalışan bir insan maaş ve sigorta yaklaşık 3 bin tl kazanç elde ediyor. Eğer bu insan kendi köyünde aylık 3 bin tl kazanabilseydi şehre gelmek zorunda kalmayacaktı. Bunun için bizim tarım ve hay vancılığı desteklememiz lazım. Tarım ve hayvancılıktan yeteri kadar para kazanılırsa işsizlik, ithalat, trafik, konut gibi pek çok sorun kendiliğinden çözülecektir. Her zaman söylediğimiz gibi doğduğu topraklarda mutlu ve huzurlu yaşamak herkesin hakkıdır. Bunu sağlayacak çalışmalar içerisinde olmalıyız” dedi.


  SİYASET    20.08.2019 16:46:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.09.2019
17.09.2019
17.09.2019
OZEL HABERLER