Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bursluluk sınavı başvuruları sürüyor
Girne Koleji’nden yapılan açıklamada, 22-23 Şubat’ta yapılacak olan bursluluk sınavının başvurularının devam ettiği belirtildi..

2

Image

Afyon’a layık olmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Afyonkarahisar’a yapacakları hizmetlerle layık olmaya devam edeceklerini söy..

3

Image

‘Bu mücadele yıpratılmamalı’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ ile mücadelenin taşıyıcı kolonlarından birisinin Türk yargısı, cesur savcılar ve yürekli hakimler olduğunu belirter..

4

Image

‘İşlenmiş et ihraç etmek istiyoruz’
Budapeşte’de incelemelerde bulunan Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Avrupa’ya, Türkiye’den işlenmiş et ihraç edilmesinin önünü..

5

Image

‘İlişkileri geliştirmek istiyoruz’
Balıkesir Sındırgı Belediyesi heyetini ağırlayan, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 2 ilçe arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini belirt..

6

Image

‘AYM tarihi bir karar verdi’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, gazetecilerin yıpranma hakkı için konulan ‘basın kartı sahibi olma’ şartına ilişkin kan..

7

Image

Başkan Şahin’den ziyaret
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Afyonkarahisar Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp'i ziyaret etti...

8

Image

‘Aramızda güçlü bağlar var’
Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 6. Toplantısı için Pakistan’ın başkenti İslamabad’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyi..

9

Image

‘Türkiye’de herkes girişimciği keşfetti’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’de herkes girişimciliği keşfetti. Türkiye’de girişimcilik konuşuluyorsa burada TOBB’un rolü bir numara” ..

10

Image

Zeybek talepleri iletti
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek daha sonra AK Parti Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte şehrimizle ilgili de..

11

Image

‘Savaş çığırtkanlığı yapmak doğru değil’
CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, Suriye üzerinden Rusya ve Türkiye’nin kapıştırılmaya çalışıldığını ifade ederek, “Ekonomiyi bu kadar sıkıntıya sokacak sa..

12

Image

Yabancı öğrenci sayısı arttırılacak
Rektör Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi’ndeki uluslararası öğrenci sayısının artırılması için Türkiye Maarif Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü kurumla..

13

Image

Talimatı Cumhurbaşkanımız verdi
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, FETÖ'ye yönelik topyekûn başlatılan arındırma operasyonlarının talimatının bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

14

Image

Birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz
TOBB Eğitim Meclisi Başkanı Dr. Yusuf Ekinci ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz’ı ağırlayan, ATSO Yönetim Kurulu ..

15

Image

AK Parti’de ilçe kongreleri başlıyor
AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı ilçelerde yapılacak olan kongre takvimini belirledi. 22 Şubat’ta başlayacak olan kongreler süreci 22 Martta sona ..

16

Image

Sosyal Medya tam çöplük haline geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siber zorbalıklar çeşitleniyor ve artıyor. Sosyal medya bu anlamda tam bir çöplük. İnsanların taciz edildiği, dolandırıldığı,..

17

Image

Akıncı istifa etmeli
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın cumhurbaşkanlık görevinden istifa etmesi gerektiğini söyle..

Arslan, trafik sorununa değindi | Gazete3.com.tr
Image

Arslan, trafik sorununa değindiSaadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Arslan Afyonkarahisar’ın büyük problemlerinden bir tanesinin trafik olduğunu söyleyerek, “Trafik sorunu için çalışmalara hemen başlanmalı” dedi.
  SİYASET    20.08.2019 16:46:19


Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, “Hepimizin malumu olduğu üzere şehrimizin en büyük problemlerinden birisi trafik. Belediyemizin bu konudaki çalışmalarını hemen yapmalarını tavsiye ediyoruz. Eğitim-öğretim sezonu başlamasına yaklaşık 3 hafta kaldı. Yapmayı düşündükleri şeyleri bir an önce yapmalarında fayda var. Okullar açılınca trafik daha yoğun olacağı için çalışmalar daha zor olacaktır. Halkımızın daha az mağdur olması için Kendilerine acizane vakit kaybetmeden çalışmalarını yapmalarını tavsiye ediyorum” dedi.
Çalışmalar yapılmalıdır
Konuyla ilgili görüşlerini de paylaşan Arslan, “Bizce bu problemin çözümü için kısa, orta ve uzun vadeli çalışmalar yapılmalıdır. Kısa vadede yapılacak olanlar trafik ışıklarının düzenlenmesi, ışıklardan önceki ve sonraki 50 metre mesafeye araç park ettirilmemesi, tek yön olan yolların ana arterlerdeki yoğunluğu azaltacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Mesela trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı Kurtuluş caddesine cezaevi tarafından gelip çarşı istikametine gidecek araçlar için; Ömer Fevzi Caddesi, Gedik Ahmet Paşa 2. Sokak, Gedik Ahmet Paşa Caddesi, Osman Atilla Caddesi, Ordu Bulvarı şeklinde bir düzenlemenin yapılması, Kurtuluş Caddesindeki yoğunluğu azaltacağı kanaatindeyiz. Gene çarşıdan cezaevi yönüne gidecek araçlar için; Hal Arkası Sokak, Gedik Ahmet Paşa Sokak, Akçeken Sokak, Zafer Caddesi, Yeni Müze Caddesi, Küçük Pazar Caddesi alternatif bir yol olacağından yoğunluğu azaltacaktır diye düşünüyoruz” dedi
Akıllı kavşaklar yapılmalıdır
Orta vadede yapılacaklar ise; hepimizin malumu olan yollardaki en büyük sıkıntı otoparktan kaynaklanıyor” diyen Arslan, “Yeterli sayıda kapalı otopark olmadığı için halkımız mecburen araçlarını yol kenarlarına park ediyor. Bunun için Cumhuriyet Mahallesine ve Eski Yoğurt Pazarı civarına katlı otoparklar yapılarak uygun ücretler karşılığında hizmete açılmalıdır. Diyebilirsiniz ki oralarda boş yer yok. Oralardaki arsa ya da eski ev sahipleri ile görüşerek uygun bir ücret karşılığında ve gönül rızası ile satın alınarak bu sorunu çözebilirsiniz. Gene bu aşamada akıllı kavşaklar yapılmalıdır. Yaya geçitlerinde asansörlü üst geçitlerin yapılması trafiğin akışını rahatlatacaktır. Uygun yollarda yol genişletme çalışmalarının yapılması kuşkusuz faydalı olacaktır” diye konuştu.
Çalışmalar içerisinde olmalıyız
Trafik yoğunluğunun sebeplerinden bir tanesinin ise şehrin kalabalık olduğuna dikkat çeken Arslan, “Peki neden kaynaklanıyor bu kalabalık? Köylerden şehre göçen insanlardan kaynaklanıyor. Köyünde yeteri kadar kazanç elde edemeyen insanlarımız, şehirde kazanç aramak durumunda kalıyor. Bugün asgari ücretle çalışan bir insan maaş ve sigorta yaklaşık 3 bin tl kazanç elde ediyor. Eğer bu insan kendi köyünde aylık 3 bin tl kazanabilseydi şehre gelmek zorunda kalmayacaktı. Bunun için bizim tarım ve hay vancılığı desteklememiz lazım. Tarım ve hayvancılıktan yeteri kadar para kazanılırsa işsizlik, ithalat, trafik, konut gibi pek çok sorun kendiliğinden çözülecektir. Her zaman söylediğimiz gibi doğduğu topraklarda mutlu ve huzurlu yaşamak herkesin hakkıdır. Bunu sağlayacak çalışmalar içerisinde olmalıyız” dedi.


  SİYASET    20.08.2019 16:46:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER