Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

'Öncelik halkımızın sağlığı'
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya küresel pandemi koronavirüs ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye’de önceliğin halkın sağlığı olduğunu sö..

2

Image

ÖRNEK DAVRANIŞ
Afyonkarahisar Tıbbi Mümessilleri yaptıkları açıklama ile sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler..

3

Image

'Avukatlarda kapsama alındı'
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, koronavirüsle mücadele kapsamında avukatların ekonomik etkilerden mücbir sebep kapsamında etkilenecek sektör..

4

Image

'Ateş düşürücü mü verildi?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, koronavirüs salgını..

5

Image

Tekstil fabrikasında maske üretiliyor
Şuhut ilçesinde geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun katılımıyla açılışı yapılan teksti..

6

Image

'Basın mensupları dikkat etmeli'
İletişim Başkanlığı medya mensuplarının görevleri sırasında Kovid-19’a karşı dikkat etmesi gereken hususları içeren bir rehber hazırladı ..

7

Image

Jandarma yaşlılara yardım ediyor
Sandıklı ilçesinde jandarma ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evden çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik hasta..

8

Image

'Milletin işi ve aşıyla ilgili tedbir alınmalı'
..

9

Image

'HEP BERABER AŞACAĞIZ'
Vali Tutulmaz, koronavirüs konusunda gereken tedbirlerin alındığını en önemli tedbirin ise vatandaşların dışarıya çıkmayarak evlerinde kalmaları olduğ..

10

Image

'Tedbirleri elden bırakmayalım'
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaptığı açıklama ile koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyulması konusunda vatandaşlara yaptığı uyarı..

11

Image

Yaşlılara alış veriş hizmeti
Başmakçı Belediyesi, Kovid-19 tedbirleri kapsamında evinden dışarı çıkamayan yaşlı, engelli ve kronik hastalara yönelik alışveriş hizmeti sunuyor..

12

Image

Camiler dezenfekte ediliyor
Şuhut ilçesinde Şuhut Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Korona virüsü (Kovid-19) önlemleri kapsamında ilçe genelindeki camilerde i..

13

Image

Afyon’da bin 172 kişi boşandı
Türkiye İstatistik Kurumu boşanma verilerini açıkladı. Türkiye genelinde boşanmaların arttığı görülürken, Afyonkarahisar’da bin 172 kişi boşandı ..

14

Image

Tarihi eserler ele geçirildi
Gazlıgöl’de jandarma ekipleri yaptıkları operasyonda, çok sayıda tarihi eser ele geçirildi

..

15

Image

‘Tedbirleri elden bırakmayın’
Başmakçı Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Gönüllü, vatandaşlardan tedbirl..

16

Image

Kurulan şirket sayısı arttı
Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısı %12,62 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısı %16,03 oranında azalmış olup kurulan kooperatif sayısı %15,..

17

Image

‘Muazzam ağaçlandırma yaptık’
Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’nin orman varlığını arttırılan na..

AKܒde kontenjanlar yüzde 90 doldu | Gazete3.com.tr
Image

AKܒde kontenjanlar yüzde 90 doldu


Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni yeni kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri hem E-devlet üzerinden hem de kayıt merkezlerine gelerek başladı. Kayıt merkezini ziyaret eden AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, ayrılan kontenjanların yüzde 90’ına yakının dolduğunu belirtti.
  SİYASET    20.08.2019 16:22:34


Bu sene 27 yılını dolduran Afyon Kocatepe Üniversitesi, yeni eğitim yılı için tercihini AKܒden yana kullanan öğrencilerin kayıtlarını almaya başladı. Afyon Kocatepe Üniversitesine bu yıl 7 Bin 922 lisans ve ön lisans kontenjan ayrıldığını ifade eden AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, şunları söyledi. “Ayrılan kontenjana karşılık 6 bin 774 kişinin Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni tercih etti. Bu öğrencilerden 3 binin üzerinde internet üzerinden kayıtlarını yaptırdı. E devlet üzerinden kayıt yaptırmayan öğrenciler içinde bugün itibari ile kayıt merkezinde kayıt işlemleri yapılıyor. 23 Ağustos tarihine kadar devam edecek.”
Yüzde 91 doluluk oranı var
Ayrılan kontenjanlara karşılık tercih oranının kendilerini mutlu ettiğini belirten Rektör Yardımcısı Peker, “Lisans genelindeki tercihlere baktığımızda oranın yüzde 86 seviyesinde olduğunu görüyoruz. Ön lisans tercihlerinde de yüzde 91 civarında doluluk oranımız oluştu. Lisans tercihlerinde Türkiye genelinde olduğu gibi Mühendislik Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi bölümlerinde biraz eksiğimiz var. Bu eksiklikte bu bölümleri tercih etmek için 300 bin taban sıralamasından kaynaklanıyor. Yaptığımız araştırmada da Türkiye genelinde bu bölümlerde doluluk oranında düşüklük göze çarpıyor. İkinci öğretim programlarına da ilginin az olduğu ortaya çıktı” diye konuştu. >>Mustafa Bayer

  SİYASET    20.08.2019 16:22:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
31.03.2020
31.03.2020
31.03.2020
OZEL HABERLER