Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

31 bin AKܒlü öğrenci ders başı yaptı

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde, yeni kayıt yaptıran 6 bin 774 öğrenciyle birlikte yaklaşık 31 bin öğrenci 2019- 2020 eğitim yılına başladı...

2

Image

‘Heybeli ve Gazlıgöl neden çıkarıldı?’

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Heybeli ve Gazlıgöl Termal Turizm Merkezlerinin, Turizm Merkezi Bölgesi olmaktan çıkarılmasını n..

3

Image

Dinar’da kutlama

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Dinar ilçesinde “İlköğretim Haftası” resmi törenle kutlandı...

4

Image

Akrones sonbahara ‘merhaba’ dedi

Akrones Termal Otel’de sonbahara merhaba partisi düzenlendi. ..

5

Image

PTT’den kargo indirimi

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ile akademik, idari per..

6

Image

Ahilik Haftası kutlamaları Zafer Meydanı’na taşınıyor

Ahilik Haftası dolayısıyla Ahilik Komitesi’ni ağırlayan Belediye Başkan Vekili Süleyman Karakuş, Ahilik Haftası kutlamalarının önümüzdeki yıldan ..

7

Image

‘Yapılan işleri iyi kontrol edin’

Vali Mustafa Tutulmaz Bolvadin ilçesinde merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi. Tutulmaz, muhtarlara köylerde yapılan iş..

8

Image

‘Katkı sağlamaya devam edeceğiz’

Megabirlik Medya’yı ziyaret eden TÜMSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Birliktir, ülkemizin daha fazla kalkınmasına katkı sağlamak için çal..

9

Image

Başkan Şahin tekstil fabrikasını gezdi

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Sinanpaşa ilçesinde bulunan Sinpa Tekstil Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. ..

10

Image

‘Sandıklı bir başka güzel olacak’

Sandıklı Hüdai Termal Turizm Merkezi’nin genişletilmesi kararı ilçede büyük yankı buldu...

11

Image

İhracatın yıldızları ödüle doyacak

Ege Maden İhracatçıları Birliği, dünyaca ünlü Afyon beyazını dünyanın dört bir tarafına ihraç eden, doğal taşın başkenti konumundaki Afyonkarahis..

12

Image

Korkmaz, sağlık kurumlarını inceledi

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, merkez ve ilçelerde hizmet veren sağlık kurum ve kuruluşlarına yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerine d..

13

Image

Hırsızlık çetesi çökertildi

Afyonkarahisar merkezli 3 ilde kablo hırsızlarına yönelik operasyonda 12 kişi gözaltına alındı...

14

Image

KOBİ’lere e-ticaret eğitimi

Amazon, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Boğaziçi Üniversitesi, Türk KOBİ’lerinin e-ticaretle ihracat yapmasını sağlamak üzere Türkiy..

15

Image

‘3 eylem kararımız var’

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şubesi’nin İl Divan Toplantısı’nda konuşan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, eğitim çalışa..

16

Image

‘Ahilik önemli bir değerimiz’

Ahilik Haftası dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret eden ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, Ahiliğin 9 asırdır süregelen önemli bir değerimiz ..

17

Image

Başkan Bozkurt destek istedi

Vali Mustafa Tutulmaz, Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya ile Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’u makamında ağırladı...

AKܒde kontenjanlar yüzde 90 doldu | Gazete3.com.tr
Image

AKܒde kontenjanlar yüzde 90 doldu


Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni yeni kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri hem E-devlet üzerinden hem de kayıt merkezlerine gelerek başladı. Kayıt merkezini ziyaret eden AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, ayrılan kontenjanların yüzde 90’ına yakının dolduğunu belirtti.
  SİYASET    20.08.2019 16:22:34


Bu sene 27 yılını dolduran Afyon Kocatepe Üniversitesi, yeni eğitim yılı için tercihini AKܒden yana kullanan öğrencilerin kayıtlarını almaya başladı. Afyon Kocatepe Üniversitesine bu yıl 7 Bin 922 lisans ve ön lisans kontenjan ayrıldığını ifade eden AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, şunları söyledi. “Ayrılan kontenjana karşılık 6 bin 774 kişinin Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni tercih etti. Bu öğrencilerden 3 binin üzerinde internet üzerinden kayıtlarını yaptırdı. E devlet üzerinden kayıt yaptırmayan öğrenciler içinde bugün itibari ile kayıt merkezinde kayıt işlemleri yapılıyor. 23 Ağustos tarihine kadar devam edecek.”
Yüzde 91 doluluk oranı var
Ayrılan kontenjanlara karşılık tercih oranının kendilerini mutlu ettiğini belirten Rektör Yardımcısı Peker, “Lisans genelindeki tercihlere baktığımızda oranın yüzde 86 seviyesinde olduğunu görüyoruz. Ön lisans tercihlerinde de yüzde 91 civarında doluluk oranımız oluştu. Lisans tercihlerinde Türkiye genelinde olduğu gibi Mühendislik Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi bölümlerinde biraz eksiğimiz var. Bu eksiklikte bu bölümleri tercih etmek için 300 bin taban sıralamasından kaynaklanıyor. Yaptığımız araştırmada da Türkiye genelinde bu bölümlerde doluluk oranında düşüklük göze çarpıyor. İkinci öğretim programlarına da ilginin az olduğu ortaya çıktı” diye konuştu. >>Mustafa Bayer

  SİYASET    20.08.2019 16:22:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.09.2019
17.09.2019
17.09.2019
OZEL HABERLER