Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bursluluk sınavı başvuruları sürüyor
Girne Koleji’nden yapılan açıklamada, 22-23 Şubat’ta yapılacak olan bursluluk sınavının başvurularının devam ettiği belirtildi..

2

Image

Afyon’a layık olmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Afyonkarahisar’a yapacakları hizmetlerle layık olmaya devam edeceklerini söy..

3

Image

‘Bu mücadele yıpratılmamalı’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ ile mücadelenin taşıyıcı kolonlarından birisinin Türk yargısı, cesur savcılar ve yürekli hakimler olduğunu belirter..

4

Image

‘İşlenmiş et ihraç etmek istiyoruz’
Budapeşte’de incelemelerde bulunan Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Avrupa’ya, Türkiye’den işlenmiş et ihraç edilmesinin önünü..

5

Image

‘İlişkileri geliştirmek istiyoruz’
Balıkesir Sındırgı Belediyesi heyetini ağırlayan, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 2 ilçe arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini belirt..

6

Image

‘AYM tarihi bir karar verdi’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, gazetecilerin yıpranma hakkı için konulan ‘basın kartı sahibi olma’ şartına ilişkin kan..

7

Image

Başkan Şahin’den ziyaret
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Afyonkarahisar Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp'i ziyaret etti...

8

Image

‘Aramızda güçlü bağlar var’
Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 6. Toplantısı için Pakistan’ın başkenti İslamabad’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyi..

9

Image

‘Türkiye’de herkes girişimciği keşfetti’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’de herkes girişimciliği keşfetti. Türkiye’de girişimcilik konuşuluyorsa burada TOBB’un rolü bir numara” ..

10

Image

Zeybek talepleri iletti
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek daha sonra AK Parti Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte şehrimizle ilgili de..

11

Image

‘Savaş çığırtkanlığı yapmak doğru değil’
CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, Suriye üzerinden Rusya ve Türkiye’nin kapıştırılmaya çalışıldığını ifade ederek, “Ekonomiyi bu kadar sıkıntıya sokacak sa..

12

Image

Yabancı öğrenci sayısı arttırılacak
Rektör Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi’ndeki uluslararası öğrenci sayısının artırılması için Türkiye Maarif Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü kurumla..

13

Image

Talimatı Cumhurbaşkanımız verdi
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, FETÖ'ye yönelik topyekûn başlatılan arındırma operasyonlarının talimatının bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

14

Image

Birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz
TOBB Eğitim Meclisi Başkanı Dr. Yusuf Ekinci ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz’ı ağırlayan, ATSO Yönetim Kurulu ..

15

Image

AK Parti’de ilçe kongreleri başlıyor
AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı ilçelerde yapılacak olan kongre takvimini belirledi. 22 Şubat’ta başlayacak olan kongreler süreci 22 Martta sona ..

16

Image

Sosyal Medya tam çöplük haline geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siber zorbalıklar çeşitleniyor ve artıyor. Sosyal medya bu anlamda tam bir çöplük. İnsanların taciz edildiği, dolandırıldığı,..

17

Image

Akıncı istifa etmeli
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın cumhurbaşkanlık görevinden istifa etmesi gerektiğini söyle..

AKܒde kontenjanlar yüzde 90 doldu | Gazete3.com.tr
Image

AKܒde kontenjanlar yüzde 90 doldu


Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni yeni kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri hem E-devlet üzerinden hem de kayıt merkezlerine gelerek başladı. Kayıt merkezini ziyaret eden AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, ayrılan kontenjanların yüzde 90’ına yakının dolduğunu belirtti.
  SİYASET    20.08.2019 16:22:34


Bu sene 27 yılını dolduran Afyon Kocatepe Üniversitesi, yeni eğitim yılı için tercihini AKܒden yana kullanan öğrencilerin kayıtlarını almaya başladı. Afyon Kocatepe Üniversitesine bu yıl 7 Bin 922 lisans ve ön lisans kontenjan ayrıldığını ifade eden AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, şunları söyledi. “Ayrılan kontenjana karşılık 6 bin 774 kişinin Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni tercih etti. Bu öğrencilerden 3 binin üzerinde internet üzerinden kayıtlarını yaptırdı. E devlet üzerinden kayıt yaptırmayan öğrenciler içinde bugün itibari ile kayıt merkezinde kayıt işlemleri yapılıyor. 23 Ağustos tarihine kadar devam edecek.”
Yüzde 91 doluluk oranı var
Ayrılan kontenjanlara karşılık tercih oranının kendilerini mutlu ettiğini belirten Rektör Yardımcısı Peker, “Lisans genelindeki tercihlere baktığımızda oranın yüzde 86 seviyesinde olduğunu görüyoruz. Ön lisans tercihlerinde de yüzde 91 civarında doluluk oranımız oluştu. Lisans tercihlerinde Türkiye genelinde olduğu gibi Mühendislik Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi bölümlerinde biraz eksiğimiz var. Bu eksiklikte bu bölümleri tercih etmek için 300 bin taban sıralamasından kaynaklanıyor. Yaptığımız araştırmada da Türkiye genelinde bu bölümlerde doluluk oranında düşüklük göze çarpıyor. İkinci öğretim programlarına da ilginin az olduğu ortaya çıktı” diye konuştu. >>Mustafa Bayer

  SİYASET    20.08.2019 16:22:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER