Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Milletvekilleri seçimi yerinde takip etti

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, İstanbul Büyükşehir Beled..

2

Image

Maganda kurbanları toprağa verildi

Afyonkarahisar'da bir kişinin kız isteme sırasında rastgele ateş açtıktan sonra yere indirdiği silahının kazara ateş alması sonucu yaşamını yitir..

3

Image

Oyuncak Müzesi’ne ziyaret

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztopbaş, Cuma Mahallesi’nde eskiden Hacı Osman çamaşırlığı olarak bil..

4

Image

4 yıllık bölüm kılavuza girdi

Dinar 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Endüstri Ürünleri Tasarımı Programı ile Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri programlar resmen terc..

5

Image

‘Bezelyemizi tanıtacağız’

Afyonkarahisar Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman ile birlikte ilçede ekimi yaygın olan ..

6

Image

Şehit Evran’ın silah arkadaşlarından ziyaret

Şırnak’ın İdil ilçesinde, güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Teğmen Şafak Evran’ın ailesi adına ..

7

Image

Satranç Turnuvası

İscehisar ilçesinde DEMMER sponsorluğunda Satranç turnuvası düzenlendi. Demireller Dünya Köfte Et Tesisleri’nde yapılan turnuvaya Afyonkarahisar ..

8

Image

‘Ne dediysek yaptık yine yaparız’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Afyonkarahisar’dan vatandaşları uğurlayan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “AK Parti’nin..

9

Image

Akıllı ilaç için işbirliği yapılacak

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi kanser tedavisinde hedefe yönelik akıllı ilaçların geliştirilmesi için uluslararası iş birliğine haz..

10

Image

65 yaşında mezun oldu

Afyonkarahisar'da 65 yaşındaki emekli tarih öğretmeni Yaşar Engin, emekli olduktan 9 yıl sonra girdiği üniversite sınavında kazandığı Afyon Kocat..

11

Image

‘Ekonomik reformlar yapılmalı’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde, meclis üyeleri il..

12

Image

Yaralı saksağan koruma altında

Sandıklı ilçesinde yol üzerinde yaralı halde bulunan saksağan, belediye ekiplerince tedavi ettirilerek korumaya alındı...

13

Image

Mermercilerden Ankara çıkarması

Afyonkarahisar’da doğaltaş sektöründe faaliyet gösteren iş adamları sektörün sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla Ankara’da temaslarda bulundu. ..

14

Image

Rektör Karakaş’a ziyaret

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur’u makamında kabul etti...

15

Image

2.Ethem Tem Fotoğraf yarışması

Atatürk'ün Kocatepe'de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem, Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)..

16

Image

Özkara ailesinin acı günü

Brüksel Bölgesel Parlamentosu Milletvekili Emin Özkara’nın babası Mustafa Özkara, böbrek yetmezliği hastalığına bağlı olarak tedavi gördüğü hasta..

17

Image

Hakim ve savcılara veda yemeği

Dinar ilçesi Kaymakamı Selami Kapankaya, HSK tarafından başka yerlere atanan Dinar’daki hakim ve savcılara veda yemeği düzenledi. ..

AK Parti’de aday adaylık başvuruları kızıştı | Gazete3.com.tr
Image

AK Parti’de aday adaylık başvuruları kızıştı


AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığında dün açıklama yapan Melek Yavuz, Recep Özgün ve Gazeteci Canser Kuzu milletvekilliği aday adaylıklarını açıkladı.
  SİYASET    28.04.2018 09:51:17


Fatma YILDIZ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adaylığı için başvuru süreci devam ediyor. Bu kapsamda dün Melek Yavuz, Recep Özgün, Canser Kuzu İl Başkanlığında başvurularını yaparak resmen aday adayı oldular. Başvurusu sonrası bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Melek Yavuz; “Adalet ve Kalkınma Partisi kendisini siyasetin merkezinde konumlandıran, demokratikleşme ve değişim hamlesi başlatan bir parti olması, uzlaşma kültürüne dayalı siyaset yürüttüğü için, aileye, kadınlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize, engellilerimize, yaşlılarımıza değer verdi için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden aday oldum. Yalnızca bunlar ile değil Şehitlerimiz, gazilerimiz ve ailelerine sahip çıktığı için, her zorluğa rağmen sağlık, ekonomi ve eğitim ve kültüre de önem vermesi Adalet ve Kalkınma Partisini diğer partilerden ayıran en büyük özelliktir. Tabi sadece yurtiçi değil yurtdışında da sağlam ve güçlü bir dünya ve dış politika vizyonuna sahip bir partidir” diye konuştu.

KÜRESEL GÜÇ TÜRKİYE

Yavuz, “Türkiye’yi küresel güç dengesinin önemli aktörlerinden biri haline getirmek, bölgesinde barış ve istikrar için çalışan belirleyici ülke konumuna yükseltecek ideali, dünyanın tanımak ve fikirlerine önem vermek zorunda kaldığı bir ülke haline gelmemizdeki gayretleri için, önce insan önce millet önce vatan önce Türkiye birlikte Türkiye dediği için bizde Adalet ve Kalkınma Partisi diyoruz.” sözleri ile AK Partiden adaylığını açıkladı.

“REİSİMİZİN YANINDA OLABİLMEK İÇİN BURADAYIZ”

Bir diğer aday Dok. Recep Özgün ise: “25 yıllık doktorluk geçmişim var, bu zaman zarfında insanlarımıza faydalı olmaya gayret ettik. Bu dönemde de tüm dünyayı karşısına alan Sayın Cumhurbaşkanımızın, Reisimizin yanında olabilmek için 27.Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde aday adayı olduğumuzu açıklıyoruz. Allah hayırlara vesile etsin. Bu bir beka sorunu ve tüm dünya Türkiye’nin karşısında ancak AK Parti’nin bu dünyanın karşısında durabileceğime inandığım için ve inançlarıma uygun bir parti olduğu için AK Parti diyorum.

“BEN KÖYLÜ ÇOCUĞUYUM”

Seçilirsem eğer bir köylü çocuğu olarak, köylünün, çiftçinin derdini biliyorum. Sağlıkçıyım aynı zamanda insanlarımıza faydalı olmak için her türlü yardımı yapmaya hazırız. Köylülerimizi daha ferah ve iyi yaşatmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

CANSER KUZU’DA ADAY ADAYI

Bir diğer aday adaylık başvurusu yapan kişi de Gazeteci Canser Kuzu oldu. 2012 yılında başladığı siyasi çalışmalarına hiç ara vermeden devem eden, gerek yerel seçimlerde, gerek genel seçimlerde ve gerekse referandum oylamasında AK Parti adına İl merkezi, ilçe, belde ve köylerde sürekli olarak halkla buluşan Canser Kuzu, 24 Haziran genel seçimlerinde de çalışmalarını aralıksız olarak sürdüreceğini söyledi. AK Parti'nin uzlaşmacı tutumu ile kalkınmayı ön plana aldığını belirten Canser Kuzu, AK Parti Hükümetlerinin, ekonomiden dış politikaya, yatırımlardan istihdama, yolsuzlukla mücadeleye kadar önemli gelişmelere imza attığını dile getirerek önümüzdeki günlerde yapacağı proje çalışmalarıyla ilgili önemli bilgiler açıklayacağını söyledi.

“3 T’DEN UZAK DURACAĞIM”

Yakın zamanda meslektaşları olan Gazetecilerle de bir toplantı gerçekleştirip, çizilen yol haritasını değerlendireceklerini belirten Canser Kuzu, mesleki büyüklerinin ve kardeşlerinin fikirlerinin ve desteklerinin kendisi için çok önemli olduğunu söyledi. Afyonkarahisar'ın hak ettiği yatırımları aldığını ve bundan sonra da bu hizmetlerin devamı için ve makro problemleri ile uğraşacağını ifade eden Canser Kuzu, “3 T’den uzak duracağım. Terfi, tayin, torpil için kimse bana gelemeyecek. Ben ona kapalıyım. Biz enerjimizi onlara sarf etmeyeceğiz. Öncelikle temayül yoklamasına gireceğiz, daha sonra Ak Parti'nin kendi adaylarını belirlediği aşamalara geçeceğiz. Sıralamada yerim ne olursa olsun, burada seçimlerin sonuna kadar kalacağım ve çalışacağım” diye konuştu.

  SİYASET    28.04.2018 09:51:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.06.2019
24.06.2019
24.06.2019
OZEL HABERLER