Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Afyonkarahisar’ın sesini duyuruyorsunuz
İstanbul AFSİAD yönetimini makamında ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser; İstanbul AFSİAD’ın, İstanbul’da Afyonkarahisar’ın sesini du..

2

Image

Öğrenci merkezli bir üniversiteyiz
Üniversite öğrencileriyle bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKܒnün öğrenci merkezli ve kalite odaklı bir üniversite olduğunu söyl..

3

Image

Zeybek’ten istihdam müjdesi
Yüntaş tarafından düzenlenen mesleki yeterlilik sınavında başarı sağlayan kursiyerler için düzenlenen sertifika töreninde konuşan Belediye Başkanı Meh..

4

Image

Konkordato olumlu sonuçlar doğuracak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, şirket tasfiyesi alanında hayata geçirilen konkordato reformunun olumlu sonuçlarının, ilerleyen dönemlerde görüle..

5

Image

Akaryakıt sektörü toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve Meclis Başkanı Ah..

6

Image

Özkaya’dan destek sözü
Emirdağ ilçesinde incelemelerde bulunan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Emirdağ’a yapılacak yatırımlarla ilgili destek sözü verdi. ..

7

Image

Burs alacak öğrenciler belirlendi
Afyonkarahisar Belediyesi, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in himayesinde eğitime destek vermeye devam ediyor...

8

Image

Kooperatifler Fuarı açıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanlığı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen Türkiye Kooperatifler Fu..

9

Image

Tüm şehit ve gaziler eşittir
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, tüm şehit ve gazile..

10

Image

Kulakların pası silindi
Şuhut Meslek Yüksek Okulu ve Şuhut Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nun ortaklaşa hazırladığı müzik ve eğlence gecesi, yoğun bir katılımla Şuhut ..

11

Image

Yeni şubeler açacağız
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Isparta Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Isparta Kadın Girişimciler K..

12

Image

Hakları korumak öncelikli hedefimiz
Afyonkarahisar protokolü, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Er..

13

Image

Tüm unsurlar eksiksiz uygulandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Avrupa Birliği projelerinden olan KOBİ Akademisi Projesi’nin kapanış toplantısında konuşan ATSO Genel Sekre..

14

Image

1 milyondan fazla tür yok olabilir
Isınan Dünyanın Yaban Hayata Etkileri Paneli’nde konuşan Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Doç. Dr. Uğur Cengiz Erişmiş, dü..

15

Image

Ramada Otel hizmete açıldı
SESEMAR Mermer firmasının sahibi, iş adamı Engin Gökdemir tarafından satın alınan Ramada Plaza By Wyndham İzmir Otel’in açılışı gerçekleştirildi. ..

16

Image

Tiyatro sevgisi salona sığmadı
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu, yoğun istek üzerine geçen sezonun kahkaha tufanı estiren ‘Darısı Başımıza’ adlı oyunu, kaçıranlar için son ke..

17

Image

Türkeli Gazetesi’nde 69 yıllık vefa
Afyonkarahisar’ın en köklü gazetesi Türkeli’nin Kuruluşunun 69. Yılı ve Vefa Gecesi, geniş bir katılımla gerçekleşti. Gazetenin yeni sahibi Önder Artu..

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’Yumurta sektörünün sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu 4.Yumurta Zirvesi’nde konuşan Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon, Türkiye’nin yumurta üretiminde dünyada 8. sırada yer aldığını, bu durumun kıskanıldığı için çeşitli engeller çıkarıldığını belirtti.
  SİYASET    13.11.2019 11:26:16


Türkiye Yumurta Üreticileri Birliği tarafından 4. Yumurta Zirvesi, Antalya’da gerçekleştirildi. Zirveye; Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Sait Evrenkaya, diğer illerin birlik başkanları ve sektör temsilcileri katıldı. Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon konuşmasında; sektörün zor bir dönem geçirdiğini, Irak pazarının kapanması ve arz talep dengesini bozan yatırımların sektörü çıkmaza ittiğini söyleyerek: “Yum-Bir kurulduğu günden bu yana sağlıklı hayvanlarla sağlıklı nesiller yetiştirmek için çaba sarf etmiştir. Yumurta; anne sütünden sonra en besleyici, olmazsa olmaz, içine hiçbir hile karıştırılamayan bir besin kaynağıdır. Türkiye; yumurta üretiminde, 2018 verilerine göre 8. sıradadır. Türkiye’nin bu sektördeki gelişmesi kıskanılıyor. Bundan dolayı önümüze çeşitli engeller çıkıyor. Sektörümüzün içinde bulunduğu sıkıntıları konuşmak, bunları bakanlığımıza iletmek için bu zirveyi düzenledik” dedi.
“SİZLERİN YANINDAYIZ”
Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, konuşmasında; yumurta sektörünün her zaman yanında olduklarını, sıkıntılı süreçlerin en kısa sürede atlatılması için gerekli düzenlemelere yön vereceklerini belirtti. Erdurmuş: “Kanatlı sektörü, bizim sanayi ve teknoloji ile tam entegrasyonunu tamamlamış, güçlü sektörlerimizden biri. Elbette zaman zaman sorunlar yaşıyoruz. Tarım ve hayvancılığı birbirinden ayırmak mümkün değil. Sektörümüz, yaşayan bir organizma. Aynı insan gibi bazen neşeli günlerimiz olurken, bazen de sıkıntılı süreçlerimiz oluyor. Bu yaşanan sıkıntılar da inşallah devletimizin destekleri, sektörümüzün bilinci ve profesyonelliğiyle ortadan kaldırılacaktır. Türkiye’de yıllık 20 milyara yakın yumurta üretimi oluyor. Bu rakamlarıyla ihracatta da önemli bir yere sahip. Yaşanan bu sıkıntılara karşın devletimiz, sektörün yanındadır. Her türlü desteği vermeye devam edecektir.” dedi.
“GÖZ ARDI EDİLMEDİNİZ”
TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal da konuşmasında şunları dile getirdi. “Yumurtacılık sektörüyle yem ve hammadde konusunda ortak paydalarımız var. Sektörün yaşadığı sıkıntılı dönemde, sadece sektörün kullanabilmesi için uygun fiyatlı mısır alımı gerçekleştirdik. Sektör sıkıntılı zamanlar yaşıyor. Bir yıla yakındır bu durumu takip ediyoruz. Devletinin yanında, devletine güvenen bir sektör olduğunuzu biliyoruz. Devlette sizi göz ardı etmiş değildir. Bundan emin olabilirsiniz. Hiçbir şekilde etmeyecektir. Şu da ortadadır. Yum-Bir’in kurtuluşu yine Yum-Bir’in kendi içerisindedir. Siz, başkanın ifade ettiği yol haritasını samimiyetle uygularsanız, devletin ilgili bakanlıkları da size destek olmaya hazırdır.”>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    13.11.2019 11:26:16

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
10.12.2019
10.12.2019
10.12.2019
OZEL HABERLER