Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

VALİDEN ATSO'YA AÇIK ÇEK
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. ATSO Meclis Başkanı Mehmet Sıtkı Merdivenci, Yönetim Kurulu Başkanı Hü..

2

Image

VER DAİRELERİ AL LOJMANLARI
İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda Afyon Belediyesi’ne ait AFDORA Sitesi’ndeki evlerin, İl Özel İdaresi’ne ait lojmanlarla takas edilmesi konusu gö..

3

Image

Vali Çiçek Şuhut’u fethetti
Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında dün Şuhut ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu..

4

Image

Sultandağı kirazına ilgi arttı
Sultandağı ilçesinde hasadına başlanan Napolyon kirazı, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinden büyük ilgi görüyor. Bahçelerde tarım işçileri tarafından özel..

5

Image

‘Afyon’a katkı sağlıyorsunuz’
Ahmet İpek Sucukları sahibi Alpay İpek ve Korel Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Vali Gökmen Çiçek'i ziyaret etti. ..

6

Image

‘Afyon’u daha ileri noktaya taşıyacağız’
Vali Gökmen Çiçek, birlik ve beraberlik içinde çalışarak Afyonkarahisar’ı daha ileri noktalara taşıyacaklarını söyledi ..

7

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

8

Image

Başkan Zeybek otobüs kullandı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, direksiyon başına geçerek, ANS-Çarşı güzergahında kullandığı otobüsle pandemi kurallarına yönelik vatandaşlara uyarıla..

9

Image

TOKİ kuraları çekildi
İscehisar ilçesinde TOKİ konutlarının kuraları çekildi ..

10

Image

15 Temmuz Türkiye Kata Karate Şampiyonası Bursa’da yapılacak

Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamada 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Kata Şampiyonas..

11

Image

‘Tarım konusunda başarısızlar’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, hükümetin tarım konusunda başarısız politikalar yürüttüğünü söyledi ..

12

Image

Koronavirüs denetimi yapılacak
İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle bugün 81 ilde koronavirüs tedbirlerinin denetimleri yapılacak ..

13

Image

‘Güzelliklere güzellik katıyoruz’
Taşpınar Mahallesi’ni gezen Belediye Başkanı Zeybek, Afyonkarahisar’ın güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi ..

14

Image

‘Müzakere edilmeli’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Başkan Yardımcıları Erhan Akpınar ve Hüseyin Ayva ile birlikte Afyonkarahisar Baro baş..

15

Image

Kızılay dayanışmayı online platforma taşıdı
Türk Kızılay, COVID-19’la mücadele döneminde dayanışma ruhunun büyümesi hedefiyle çalışmalarına devam ediyor..

16

Image

Koyuncu gurbetçileri davet etti
Normalleşme süreciyle birlikte uçuşların ve sınırların açılmasıyla gurbetçiler Türkiye’ye gelmeye başladı. Emirdağ Belediye Başkanı Koyuncu, gurbetçil..

17

Image

Yerli malı belgesi sayısı yüzde 52 arttı
4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63’üncü maddesi uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hazırlanan ve 13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmi ..

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’Yumurta sektörünün sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu 4.Yumurta Zirvesi’nde konuşan Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon, Türkiye’nin yumurta üretiminde dünyada 8. sırada yer aldığını, bu durumun kıskanıldığı için çeşitli engeller çıkarıldığını belirtti.
  SİYASET    13.11.2019 11:26:16


Türkiye Yumurta Üreticileri Birliği tarafından 4. Yumurta Zirvesi, Antalya’da gerçekleştirildi. Zirveye; Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Sait Evrenkaya, diğer illerin birlik başkanları ve sektör temsilcileri katıldı. Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon konuşmasında; sektörün zor bir dönem geçirdiğini, Irak pazarının kapanması ve arz talep dengesini bozan yatırımların sektörü çıkmaza ittiğini söyleyerek: “Yum-Bir kurulduğu günden bu yana sağlıklı hayvanlarla sağlıklı nesiller yetiştirmek için çaba sarf etmiştir. Yumurta; anne sütünden sonra en besleyici, olmazsa olmaz, içine hiçbir hile karıştırılamayan bir besin kaynağıdır. Türkiye; yumurta üretiminde, 2018 verilerine göre 8. sıradadır. Türkiye’nin bu sektördeki gelişmesi kıskanılıyor. Bundan dolayı önümüze çeşitli engeller çıkıyor. Sektörümüzün içinde bulunduğu sıkıntıları konuşmak, bunları bakanlığımıza iletmek için bu zirveyi düzenledik” dedi.
“SİZLERİN YANINDAYIZ”
Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, konuşmasında; yumurta sektörünün her zaman yanında olduklarını, sıkıntılı süreçlerin en kısa sürede atlatılması için gerekli düzenlemelere yön vereceklerini belirtti. Erdurmuş: “Kanatlı sektörü, bizim sanayi ve teknoloji ile tam entegrasyonunu tamamlamış, güçlü sektörlerimizden biri. Elbette zaman zaman sorunlar yaşıyoruz. Tarım ve hayvancılığı birbirinden ayırmak mümkün değil. Sektörümüz, yaşayan bir organizma. Aynı insan gibi bazen neşeli günlerimiz olurken, bazen de sıkıntılı süreçlerimiz oluyor. Bu yaşanan sıkıntılar da inşallah devletimizin destekleri, sektörümüzün bilinci ve profesyonelliğiyle ortadan kaldırılacaktır. Türkiye’de yıllık 20 milyara yakın yumurta üretimi oluyor. Bu rakamlarıyla ihracatta da önemli bir yere sahip. Yaşanan bu sıkıntılara karşın devletimiz, sektörün yanındadır. Her türlü desteği vermeye devam edecektir.” dedi.
“GÖZ ARDI EDİLMEDİNİZ”
TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal da konuşmasında şunları dile getirdi. “Yumurtacılık sektörüyle yem ve hammadde konusunda ortak paydalarımız var. Sektörün yaşadığı sıkıntılı dönemde, sadece sektörün kullanabilmesi için uygun fiyatlı mısır alımı gerçekleştirdik. Sektör sıkıntılı zamanlar yaşıyor. Bir yıla yakındır bu durumu takip ediyoruz. Devletinin yanında, devletine güvenen bir sektör olduğunuzu biliyoruz. Devlette sizi göz ardı etmiş değildir. Bundan emin olabilirsiniz. Hiçbir şekilde etmeyecektir. Şu da ortadadır. Yum-Bir’in kurtuluşu yine Yum-Bir’in kendi içerisindedir. Siz, başkanın ifade ettiği yol haritasını samimiyetle uygularsanız, devletin ilgili bakanlıkları da size destek olmaya hazırdır.”>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    13.11.2019 11:26:16

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
09.07.2020
09.07.2020
09.07.2020
OZEL HABERLER