Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Taşoluk karantinaya alındı
Afyonkarahisar’da koronavirüs vakalarında artış devam ediyor. Bununla birlikte de karantina uygulamaları da ardı ardına geliyor. Susuz beldesinde uygu..

2

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı’nda toplandı. Toplantıya koronavirüs tedbirleri kapsamında misafir kabul edi..

3

Image

Ali Kaleli Tesisleri yenilendi
Çay Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Ali Kaleli Piknik alanında başlatılan bakım onarım ve çevre düzenleme çalışmalar tamamlandı..

4

Image

Vali Çiçek’e hayırlı olsun ziyaretleri
Afyonkarahisar protokolü Vali Gökmen Çiçek’e hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu ..

5

Image

Su abone bağlantıları yapılıyor
İscehisar ilçesi genelinde yapılacak olan sıcak asfalt yol çalışmaları öncesinde tüm arsaların parsel bazlı pis su, temiz su abone bağlantıları yapılı..

6

Image

Kabir satışları yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi Bayraktepe Mezarlığında oluşturduğu kabirleri belirlenen bedelleri karşılığında tahsise sunacak. ..

7

Image

‘Bize mutluluk kaynağı oluyor’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt çarşı merkezinde yeni hizmete giren iş yerinin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Bozkurt, “İlçemizin yeni bir işle..

8

Image

Vali Çiçek’e ziyaret
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve Kaymakam Nurullah Kaya, Afyonkarahisar Valiliği'ne atanan Gökmen Çiçek'i makamında ziyaret etti ..

9

Image

‘Yaz Kuran Kursu’ndan istifade edin’
İl Müftüsü Sinan Kazancı, bu yıl virüs salgını nedeniyle camiiler yerine Diyanet TV aracılığıyla düzenlenen Yaz Kur’an Kursu eğitiminden fırsatı olan ..

10

Image

‘Milletin sırtından kaynak oluşturmayın’
İktidar partisini eleştiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “Esas olan milletin sırtından değil, millete yük yüklemeden kaynak ü..

11

Image

Anadolu Efes’te ayrılık
Anadolu Efes Basketbol Takımı'nda ABD'li oyuncu Alec Peters ile yolların ayrıldığı bildirildi...

12

Image

Zafer Meydanı’na Millet Kıraathanesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millet Kıraathanesi’ projesi Zafer Meydanı’nda hayat bulacak..

13

Image

‘Hukuku tekeline almaya çalışıyorlar’
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Meclis başkanlığına sunulan “çoklu baro düzenlemesi” hakkında açıklamada bulundu. Uysal, açıklamasında “T..

14

Image

‘Her zaman yanınızdayım’
Bayat ilçesinde ziyaretlerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, şehit ailelerinin her zaman yanında olduğunu söyledi. Vali Çiçek, Derbent köyünde elektrik üre..

15

Image

Emekli başçavuşun köpek sevgisi
Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) emekli olduktan sonra memleketi Afyonkarahisar'a yerleşen emekli Başçavuş Uçar Hurma, son görev yeri olan karakolda ..

16

Image

‘Hep beraber çalışacağız’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Kaymakam Selami Kapankaya’yı makamında ağırlayan Vali Gökmen Çiçek, Dinar ilçesinin daha iyi ve güzel hale gelmes..

17

Image

‘Kiraz üreticilerine sahip çıkılmalı’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar, Sultandağı Çay, Konya-Akşehir ve Isparta-Uluborlu'da kiraz üreti..

'Yollar Afyon Gaymağı gibi' | Gazete3.com.tr
Image

'Yollar Afyon Gaymağı gibi'


Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'a son 18 yılda muazzam yollar yapıldığını söyleyerek, "Yollar Afyon Gaymağı gibi oldu" dedi


  SİYASET    28.05.2020 15:19:34

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'a yapılan yol yatırımları konusunda açıklamalarda bulundu. Eroğlu, "Ülkemizin en önemli kavşak noktalarından biri olan ilimiz Afyonkarahisar’a, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından son 18 yılda muazzam yatırımlar yapılmıştır.
Hükümetimizden önceki 10 yılda bu alanda ilimize sadece 922 milyon TL’lik yatırım yapılmışken, Sayın Cumhurbaşkanımızın “Afyonkarahisar her şeyin en güzeline layık, ne gerekiyorsa yapın” talimatıyla Hükümetimiz döneminde 5,5 milyar TL’lik görülmemiş bir yatırım yapılmıştır. Önceki dönemle mukayese ettiğimizde yüzde 595’lik büyük bir artış söz konusudur" diye konuştu.

"MUAZZAM YATIRIMLAR"

Eroğlu, 3 bölgenin ortasında bir köprü vazifesi gören Afyonkarahisar'da çok sayıda yol yatırımı yapıldığını ifade ederek, "İç Anadolu – Ege, Marmara – Akdeniz Bölgeleri kesişim noktasında olan ilimizde; 551 km’si Devlet Yolu, 476 km’si İl Yolu olmak üzere toplam 1.027 km kara yolu ağı bulunmaktadır. Bu yol ağının üst yapı kaplamasına baktığımızda 630 km’si bitümlü sıcak karışım, 387 km’si sathi kaplama, 10 km’si ise diğer yollardan meydana gelmektedir. Ayrıca 6.143 metre uzunluğunda 62 adet köprü yapımı ve 2 adet yaya üst geçidi tamamlanarak hizmete alınmıştır" ifadelerini kullandı.

"514 KM BÖLÜNMÜŞ YOL YAPTIK"
AK Parti hükümetinin Afyonkarahisar'a 514 km bölünmüş yol yaptığını söyleyen Eroğlu, "Afyonkarahisar’ın bir yandan karayolu ağını genişletirken, diğer yandan da yol kalitesini en üst seviyeye getirdik. İlimizde bütün yollar adeta Afyon Gaymağı gibi oldu. 2002 yılında ilimizin toplam bölünmüş yol ağı sadece 54 km idi. Hükümetimiz döneminde 514 km daha bölünmüş yol inşa ettik. Artış oranı yüzde 951. Böylece ilimizin toplam bölünmüş yol ağı 568 km’ye yükseldi.
Afyonkarahisar’ın sahip olduğu toplam 1.027 km’lik karayolu ağının yüzde 55’i bölünmüş yollardan meydana gelmektedir. Bu oran oldukça yüksek bir orana tekabül etmektedir. Ayrıca sahip olduğu bölünmüş yol uzunluğu ile ülkemizin en fazla bölünmüş yol ağına sahip illerinden biridir" ifadelerine yer verdi.

"BÜTÜN YOLLAR AFYON'A ÇIKIYOR"

Türkiye'de bütün yolların Afyonkarahisar'a çıktığını kaydeden Eroğlu, "Dağlar devrildi yollar açıldı. Antalya, Denizli, İzmir veya Konya’ya gitmek ömür törpüsü idi. Afyonkarahisar Merkezden İstanbul’a 10-12 Saatte gidilir, Bilecik rampaları adeta geçilemezdi. Şimdi 5-6 saate indi. Ben kaç saatte gittiğimi yazmayacağım. Sayın Binali Yıldırım: “Yolların kralı olmaz kuralı olur” der. Şimdi kaymak gibi yollardan gidiyoruz. Karayolları yatırımlarının kararı ve takibinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, yolların kralı Binali Yıldırım’a, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlarımıza, Karayolları Genel Müdürümüz, Bölge Müdürlerimiz ve bütün TCK çalışanlarına gönülden teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3

  SİYASET    28.05.2020 15:19:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
03.07.2020
03.07.2020
03.07.2020
OZEL HABERLER