Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kampanya uzatıldı
Afyonkarahisar PTT Başmüdür Mehmet Örsdemir, PTT Kargo’nun yöresel ürün gönderim kargo indirimi kampanyasını 1 ay daha uzattıklarını söyledi..

2

Image

‘Herkes Çetinkaya’yı örnek almalı’
Afyonkarahisar’da düzenlenen Ali Çetinkaya’yı Anma töreninde konuşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, herkesin Ali Çetinkaya’yı örnek alm..

3

Image

Eroğlu’ndan jet çözüm
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte şehrimizin ekonomik değerlerinden olan OGAŞ Şekerleme Yönetim Kur..

4

Image

‘Rehberlik mesleği önemli”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen etkinlikte 21 Şubat Dünya Rehberler Günü kutlandı. Programda konuşan AKÜ Rekt..

5

Image

‘Başkanlar büyük işler başardı’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, il yöneticilerini ve MHP’li belediye başkanlarını Ankara’da m..

6

Image

Proje uygulanmaya başladı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca başlatılan "2019'da Ülkem İçin Bir Fikrim Var" projesi kapsamında sunulan fikirler, ilgili bakanlıklar ve kuru..

7

Image

Başkanlar istişare etti
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında ağırladı ..

8

Image

Başkan Çöl destek sözü aldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçe ile ilgili talepleri, milletvekillerine ileterek, destek sözü aldı

..

9

Image

Yazar Keskin söyleşi yaptı
Şuhut ilçesinde açılan 3.kitap Fuarı’na katılan yazar Nursefa Keskin, öğrencilerle söyleşi yaptı..

10

Image

Zafer 03 Teras Kafe hizmete açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda İşletme Müdürlüğü bünyesinde Zafer Meydanı’nda açılan Zafer 03 Kafe’nin camlı teras bölümü de ..

11

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Dinar ilçesinde Sevgi Yılı Projesi kapsamında düzenlenen toplantı da konuşan Kaymakam Selami Kapankaya, Dinar ilçesinin menfaatlerinin söz konusu oldu..

12

Image

TÜBA Başkanı Şeker’den ziyaret
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı makamında ziy..

13

Image

Öğrencilere su tasarrufu anlatıldı
İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni ziyaret eden Anıtkaya Ortaokulu ve Anıtkaya İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, su tasarrufunun önemini öğrendi..

14

Image

Kitap okudular
Çay ilçesi Şehit Kamil Tuna Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu’nun da katılımıyla Kitap okuma etkinliği düzenl..

15

Image

Girne Koleji’nden ziyaret
Girne Amerikan Koleji yetkilileri İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin'i makamında ziyaret etti...

16

Image

‘Eğitime desteğimiz sürecek’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e, ilçede faaliyet gösteren okullardan teşekkür ziyaretleri gelmeye devam ediyor...

17

Image

Atık Ekmek Projesi
Çay ilçesine hayata geçirilen Atık Ekmek Projesi hakkında, Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu’na proje ekibi bilgilendirme yaptılar..

‘YOKSULLUĞU AZALTTIK’ | Gazete3.com.tr
Image

‘YOKSULLUĞU AZALTTIK’


AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı, Afyonkarahisar’da faaliyetlerini sürdüren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile buluşma toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: “Türkiye, dünyada yoksulluğu en fazla azaltan ülke durumundadır.” dedi.
  SİYASET    20.01.2020 11:34:53

AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı tarafından sivil toplum örgütlerine yönelik bir toplantı düzenlendi. Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya’nın da katıldığı programda, STK temsilcilerinin talep ve önerileri dinlendi. Programa İl Başkanı Hüseyin Sezen ile birlikte Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

“TÜM TOPLUMU KUCAKLIYORUZ”

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Biz Afyonkarahisar İl Teşkilatı olarak hamdolsun bütün sivil toplum kuruluşlarımıza her zaman istişare ve değerlendirme toplantıları yapıyoruz. AK Parti, kurulduğundan bugüne Afyonkarahisar'daki sivil toplum kuruluşlarıyla istişare halindedir. Toplumun her kesiminde olduğu gibi hamdolsun Afyonkarahisar'da da sorunlarını kucaklayıcı sivil toplum kuruluşlarımız var.” dedi.

“BAŞKA PARTİLERDE GÖREMEZSİNİZ”

Sezen istişareye önem verdiklerini belirterek: “Tabii sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte cemiyetlerimiz ile cemaatlerimiz ile de zaman zaman istişarelerde bulunuyoruz. 15 Temmuz gecesinde de biz, sivil toplum kuruluşlarımızla beraberdik. Bugün de beraberiz. O gün meydanları hainlere bırakmamak için meydanlardaydık, bugünse talep ve önerilerinizi dinlemek için buradayız. AK Parti, tepeden tırnağa bütün toplumu düşünen bir partidir. Bir başka siyasi partide, bunu görmeniz mümkün değildir.” diye konuştu.

“BU ÇATININ DİREĞİ TÜRKİYE OLACAK”

Milletvekili Ali Özkaya da “Güçlü Türkiye, bu coğrafyanın sigortasıdır. Eğer Türkiye, güçlü ve kararlı olmaya devam ederse Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki bu kararlılık sürdüğü müddetçe bu coğrafyanın sigortası, Allah'ın izniyle biz olacağız. Bu çatının direği olacağız. Bundan yaklaşık 10-15 yıl önce hiç unutmuyorum, Şimon Perez’in bir sözü vardı. Diyor ki; Osmanlı 500 yıla yakın Kudüs'ü ve bu bölgeyi bir çavuşla korudu, yönetti. Biz koca ordularla uğraşıyoruz, olmuyor, sağlayamıyoruz. Ordumuz Katar'a gitti, o bölgedeki sıkıntı atlatıldı. Katar, huzur ve sükûn içinde devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“CHP TÜRKİYE DÜŞMANLARIYLA BİR OLUYOR”

CHP’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında durmak için Türkiye düşmanlarıyla bir olduğunu kaydeden Özkaya: “Türk milleti, bugün Libya'ya askerini gönderdi. Ekonomik anlaşmalarını yaptı. Akdeniz'deki hukuk dışılıklara son verme ve kendi menfaatlerini korumak için adım attı. Eleştirenlerin hepsi bu sefer tersine dönmeye başladı. CHP, bu konuda sürekli eleştiri yapıyor ama CHP'nin Eski Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal, çok doğru bir açıklama yaparak dedi ki: ‘Türkiye Libya kararında doğru bir adım atmıştır ve olması gerekeni yapmıştır.’ Demek ki vatansever olmak, vatanından ve milletinden yana olmak, bir parti rozetinin altında da olabiliyor. Ancak öyle bir parti ki bu CHP, Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısında durmak için ne kadar Türkiye düşmanı varsa onlarla bir oluyorlar.” diye konuştu.

“3 ALANDA BÜYÜK MÜCADELE VERİYORUZ”

Son konuşmayı ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya yaptı. Kaya, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “2002 yılında kurulduğumuzda üç şeyle mücadele edeceğimizi söylemiştik. Bunlardan biri yasaklar, diğeri yoksulluk, bir diğeri de yolsuzluk. Üç alanda da büyük mücadeleler gerçekleştirdik. Yoksullukla mücadele alanında yaptığımız hizmetlerle ülkemizi önemli bir noktaya getirdik. AK Parti iktidara geldiğinde kişi başı günlük 4.3 dolara yaşayan kişi sayısı yaklaşık yüzde 30’du. Bizim iktidarımız döneminde yaptığımız hizmetlerle ve verdiğimiz desteklerle bu oran yüzde 1,5’in altına indi. Yüzde 30 nerede, yüzde 1,5 nerede. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, düsturu ile çalıştık. Türkiye, dünyada yoksulluğu en fazla azaltan ülke durumundadır. Bu da Birleşmiş Milletler raporunda beyan edilmiş vaziyette.”>>>Gazete3

  SİYASET    20.01.2020 11:34:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2020
22.02.2020
22.02.2020
OZEL HABERLER