Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

8

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

9

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

10

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

'Tedbirlere uyalım' | Gazete3.com.tr
Image

'Tedbirlere uyalım'


Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Cengiz Üstün, Afyonkarahisar'daki bakkal esnaflarının koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymasının önemli olduğunu söyledi.
  SİYASET    02.04.2020 15:47:36

Üstün yaptığı açıklamada, "Bakkal Esnafımızın pek çoğu aynı zamanda seçimle muhtarlık görevini de ifa etmekte olduğundan, mahallemizde komşunuz, müşteriniz ve yardıma ihtiyacı olan özellikle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanların ilaç,gıda,v.b. ihtiyaçlarını giderme konusunda yardımcı olalım.Bu insanları bu tip taleplerini 112’yi arayarak giderme noktasında bilgilendirelim. İşyerlerimizin ilaçlanması konusunda gerekli hazırlıklarımızı yapalım, bu konuda Oda ile irtibata geçerek belirli bir program çerçevesinde işyerlerimizin dezenfeksiyonunu sağlayalım" ifadelerini kullandı.

"SİPARİŞLERİ TELEFONLA ALARAK
EVLERE SERVİS YAPABİLİRSİNİZ"

Maske kullanımını tavsiye etmediklerini sadece gribal enfeksiyon ibaresi gösteren esnafların kullanmasının uygun olduğunu belirten Üstün, "İşyerlerimizde maske kullanımını çok tavsiye etmiyoruz. Sadece gribal bulguları taşıyan Esnafımızın diğer insanlara bulaştırmayı önleme noktasında kullanmasının- ki uzmanların çoğu da bu yönde görüş beyan ettiler-doğru olduğunu düşünüyoruz. Eğer maske kullanmak durumunda kalacaksak bunlarının en fazla 3 saat kullanma süresinin olduğunu,bu süre sonunda eski maskenin çıkartılarak imha edilmesi gerektiğini unutmayalım. İmkanımız varsa müşterilerimize siparişlerini telefonla alalım ve evlerine ulaştıralım.”Eve getir” diyene “Emrin olur” diyelim ve götürelim" ifadelerini kullandı.

"ÇIPLAK ELLE AÇIK ÜRÜN TEMASLARINA İZİN VERMEYELİM"

Gıda ambalajlarına dikkat edilmesi gerektiğini, müşterilerin çıplak elleriyle açık ürünlere temasına izin verilmemesi gerektiğini belirten Üstün, "Sebze-meyvelerin ağzı kapalı ve belirlenen ölçülerde poşetlenmiş olarak tüketiciye arzına dikkat edelim, müşterilerimizin ürünlere elle temasına izin vermeyelim. Yine aynı şekilde kuruyemiş, unlu mamül ve açık gıda satışı yapan esnafımızın ürünlerine müşterilerin temasını önleme konusunda gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Son olarak Toptancılar tarafından gıda ürünlerinde kısıtlama yapılıyorsa bu konuyu gerekli yasal mercilere iletilmek üzere Odamıza bilgi verelim. Genç Meslektaşlarımız, bize bir şey olmaz demeyip tedbiri elden bırakmayarak sevdiklerimizi özellikle yaşlı ve çocuklarımızı riske atmayalım. Kurallara hep beraber uyalım" ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3


  SİYASET    02.04.2020 15:47:36

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER