Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

4

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

5

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

16

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

17

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

‘Sıkıntıları iyi analiz etmeliyiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sıkıntıları iyi analiz etmeliyiz’Afyonkarahisar’da düzenlenen İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tatil dönemini değerlendirerek, eğitim alanındaki sıkıntıların iyi bir şekilde analiz edilmesi gerektiğini vurguladı.
  SİYASET    20.06.2019 11:02:52


Kapsayıcı ve Nitelikli Bir Eğitim İçin İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili Ali Özkaya, Bakan Yardımcıları Reha gazete3_com_tr_gzt3ç, Mustafa Safran, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi(AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Merkez Teşkilat Genel Müdür Yardımcıları ve 81 ilden gelen İl Milli Eğitim Müdürleri katıldı.
“ÖZGÜR DÜŞÜNCEYİ SAĞLAMALIYIZ”
Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda ilk konuşmayı Vali Mustafa Tutulmaz yaptı. Eğitim konusunda ve eğitim seviyesi hususunda yapılan eleştirilere dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz: “Eğitimimiz bu eleştirileri hak etmiyor. Bunun en iyi göstergesi de burada bulunan arkadaşlarımız. Bizler köylü çocuklarıyız. Ben şahsen köyde dünyaya geldim. 11 yaşından itibaren devlet parasız yatılı okullarında okuyarak bu noktaya geldim. Vekilimizde aynı şekilde köyden vekilliğe geldi. Demek ki eğitim sistemi fırsat eşitliğini iyi bir şekilde veriyor. Ama bunun daha güzelini, daha iyisini sağlayabilir miyiz? Bu hususa kafa yormamız gerekiyor. Eğitim sistemimizde eksik olan gözlemlediğim kadarıyla iş ahlakının yeterince verilmemiş olmasıdır. Gördüğüm en önemli eksiklik iş ahlakının verilmemiş olmasıdır. Bir diğer husus özgür düşünceyi sağlayamıyoruz. Bunu ben kendimde yaşadım. Bizim zihniyet değişikliğine ihtiyacımız var. Özgür düşünceyi sağlayamadığımız müddetçe daha ileriye gitmemiz mümkün değil” şeklinde konuştu.
“BAZI İLLER ÇOK İYİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR”
Daha sonra konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Önümüzdeki bu “tatil” diye ifade edilen dönemi iyi geçirebilirsek önümüzdeki yıla güzel bir hazırlığımız olmuş olur. Meseleyi az çok konuşuyoruz, tartışıyoruz. Özellikle Vizyon Belgesi üzerinden neler yaptık, neler yapmadık görebiliyoruz. Yaklaşık yüzde 50’ye yakın bir gerçekleşme oranı var. Bu aslında kötü bir hedef değil. Fakat benim açımdan bu gerçekleşmenin mahiyeti çok önemli. Mahiyetten kastım şu; Bir etki analizi yapsak, bu etkinin gerçekleşmesinin hakikatte derinliği ve kapsamı nedir? Ne kadar niteliklidir? Böyle düşündüğümüzde somut ölçütlere ihtiyacımız var. Yani bazı illerimiz çok iyi çalışmalar yapıyorlar. Tasarım beceri atölyelerinin kurulmasında veya öğrenmenin kalitesi açısından nasıl bir mesafe almışlar tüm bunları gözlemliyoruz. Dolayısıyla biz imkân ve öğrenme farklılıklarının kapatma üzerine bir bakış açısı ile çalışıyoruz” dedi. Toplantı PIKTES Proje sunumu ve görüş önerilerinin alınmasıyla devam etti.>>>Alkan Kurt


  SİYASET    20.06.2019 11:02:52

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER