Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Müjdeyi Nihat Sarı verdi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde bulunan Galericiler Sitesi projesi için son aşamaya gelindi...

2

Image

Hep beraber güzel hizmetler yaptık

Vali Mustafa Tutulmaz son yayınlanan 08/08/2019 tarihli ve 268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile başka illere tayin olan Vali Yardımcıları..

3

Image

Şehit yakınları için duygulandıran "reçete"

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan'ın, personele hitaben, şehit yakınlarının hastanelerde daha iyi şart..

4

Image

Proje onaylandı

Dinar İlçesine Zafer Kalkınma Ajansı Destek Projesiyle 2 adet beceri atölyesi kurulacak...

5

Image

Uygulamalı girişimcilik eğitimi için mülakat yapıldı

ATSO’da 22 Ağustos’ta başlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için mülakat yapıldı. ..

6

Image

Tanrıkulu için veda yemeği düzenlendi

Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu için ilçede veda yemeği düzelendi.
..

7

Image

Saltanat Kayığı hizmete sunuldu

Bölgenin sayılı doğal güzellikleri arasında kendine yer bulan, ünü Türkiye’de hızla yayılan, sosyal medya aramalarında her geçen gün yükselişte o..

8

Image

Şahin, adli yıl açılış törenine katılacak

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, "2 Eylül'de yapılacak adli yıl açılış töreni, yargının bu strateji belgesine (Yargı Reformu Strateji Be..

9

Image

Özkaya; “Problemler kısa sürede çözülecek”

AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. ..

10

Image

Sadem organik ürünlerini reklam filmiyle tanıttı


Bir Özdilek markası olan Sadem, özel olarak ürettiği organik ürünlerinden oluşan koleksiyonunu, yayınladığı reklam filmiyle kullanıcılarının..

11

Image

Hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü yaşamını yitirdi

Denizli'nin Çivril ilçesinde dün otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
..

12

Image

İmzalar atıldı

Vali Tutulmaz, Özel Eğitim Uygulama Okulunun protokolünü imzaladı...

13

Image

Duyarlı çocuklar ödüllerini aldı

Vali Tutulmaz “Dikkat Sizden, Notlar Bizden” Projesinde Duyarlı Olan Çocukların Ödül Törenine Katıldı..

14

Image

İktidar ülkeyi yönetemiyor

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği basın toplantısında AK Parti hükümetini ülkeyi kötü yöneltmekle suçladı. Başkan İnk..

15

Image

Köksal'dan engelli vatandaşlar için kanun teklifi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başk..

16

Image

İlçenin asayişi konuşuldu

Afyonkarahisar İscehisar İlçesinde Asayiş Koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıya İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlık yaptı...

17

Image

Vali Tutulmaz hasar tespit çalışmalarına katıldı

Vali Mustafa Tutulmaz, Afet Koordinasyon Daire Başkanı Yusuf Sertaç Teksin ile birlikte yaşanan Denizli depremi sonrası ağır hasarın oluştuğu Daz..

‘Sıkıntıları iyi analiz etmeliyiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sıkıntıları iyi analiz etmeliyiz’Afyonkarahisar’da düzenlenen İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tatil dönemini değerlendirerek, eğitim alanındaki sıkıntıların iyi bir şekilde analiz edilmesi gerektiğini vurguladı.
  SİYASET    20.06.2019 11:02:52


Kapsayıcı ve Nitelikli Bir Eğitim İçin İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili Ali Özkaya, Bakan Yardımcıları Reha Denemeç, Mustafa Safran, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi(AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Merkez Teşkilat Genel Müdür Yardımcıları ve 81 ilden gelen İl Milli Eğitim Müdürleri katıldı.
“ÖZGÜR DÜŞÜNCEYİ SAĞLAMALIYIZ”
Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda ilk konuşmayı Vali Mustafa Tutulmaz yaptı. Eğitim konusunda ve eğitim seviyesi hususunda yapılan eleştirilere dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz: “Eğitimimiz bu eleştirileri hak etmiyor. Bunun en iyi göstergesi de burada bulunan arkadaşlarımız. Bizler köylü çocuklarıyız. Ben şahsen köyde dünyaya geldim. 11 yaşından itibaren devlet parasız yatılı okullarında okuyarak bu noktaya geldim. Vekilimizde aynı şekilde köyden vekilliğe geldi. Demek ki eğitim sistemi fırsat eşitliğini iyi bir şekilde veriyor. Ama bunun daha güzelini, daha iyisini sağlayabilir miyiz? Bu hususa kafa yormamız gerekiyor. Eğitim sistemimizde eksik olan gözlemlediğim kadarıyla iş ahlakının yeterince verilmemiş olmasıdır. Gördüğüm en önemli eksiklik iş ahlakının verilmemiş olmasıdır. Bir diğer husus özgür düşünceyi sağlayamıyoruz. Bunu ben kendimde yaşadım. Bizim zihniyet değişikliğine ihtiyacımız var. Özgür düşünceyi sağlayamadığımız müddetçe daha ileriye gitmemiz mümkün değil” şeklinde konuştu.
“BAZI İLLER ÇOK İYİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR”
Daha sonra konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Önümüzdeki bu “tatil” diye ifade edilen dönemi iyi geçirebilirsek önümüzdeki yıla güzel bir hazırlığımız olmuş olur. Meseleyi az çok konuşuyoruz, tartışıyoruz. Özellikle Vizyon Belgesi üzerinden neler yaptık, neler yapmadık görebiliyoruz. Yaklaşık yüzde 50’ye yakın bir gerçekleşme oranı var. Bu aslında kötü bir hedef değil. Fakat benim açımdan bu gerçekleşmenin mahiyeti çok önemli. Mahiyetten kastım şu; Bir etki analizi yapsak, bu etkinin gerçekleşmesinin hakikatte derinliği ve kapsamı nedir? Ne kadar niteliklidir? Böyle düşündüğümüzde somut ölçütlere ihtiyacımız var. Yani bazı illerimiz çok iyi çalışmalar yapıyorlar. Tasarım beceri atölyelerinin kurulmasında veya öğrenmenin kalitesi açısından nasıl bir mesafe almışlar tüm bunları gözlemliyoruz. Dolayısıyla biz imkân ve öğrenme farklılıklarının kapatma üzerine bir bakış açısı ile çalışıyoruz” dedi. Toplantı PIKTES Proje sunumu ve görüş önerilerinin alınmasıyla devam etti.>>>Alkan Kurt


  SİYASET    20.06.2019 11:02:52

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER