Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Husumet kanlı bitti

Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Hacıbeyli köyünde, aralarında husumet olduğu ileri sürülen İdris Coşgun ile Ali Keskin’in tartışmasında..

2

Image

THY’DEN TURİZM AYARI

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Zafer Havalimanı seferi yapan uçaklarına turizm saati ayarı yapıldı...

3

Image

Güvenlik ve Asayiş toplantısı

İscehisar ilçesinde yapılan Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısında, ilçe merkezi ve köylerde vatandaşların can ile mal güvenliklerini tehd..

4

Image

Afyon Belediyesi tek yürek
Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Fırat'ın doğusunda terör örgütlerinin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir ..

5

Image

Millet Bahçesi’nde çalışmalar sürüyor

Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehrimizin muhtelif bölgelerinde park yapım çalışmaları tam gaz devam ediyor. 30 ..

6

Image

Müftü Yaşar’ın tayini çıktı

Dinar İlçe Müftüsü Şahin Yaşar’ın, Ankara’nın Ayaş ilçesine tayini çıktı...

7

Image

Belediyeler Birliği’nden 2 hibe araç

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Dinar Belediyesi’ne 2019 yatırımları kapsamında 1 adet itfaiye aracı, 2020 yatırımında da 1 adet damperli ..

8

Image

Ortak çalışmalar yapılacak

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman ve Başkan Yardımcısı Müjgan Gölçük Yağcı, İŞKUR ve İl Milli Eğit..

9

Image

‘En iyi hizmeti yapmak için gayret ediyoruz’

Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı, Sinanpaşa ve bağlı beldelerin belediye başkanlarıyla bulunduğumuz yere en iyi hizmetleri yapmak için sık..

10

Image

‘Destek vermeye hazırız’

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Afyonkarahisar Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimini makamında ağırladı. Başkan Çöl, derneğin yapacağı ç..

11

Image

‘Suriye’nin geleceğinde terör örgütlerine yer yok’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekâtı’nın, Türkiye’nin güvenliği yanında Suriye’nin toprak bütün..

12

Image

‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur’

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, İYİ parti’nin başından beri Türk’ün Türk’ten başka dostunun olmadığını söylediğini belirterek, “İktidar son B..

13

Image

‘Kare kodu senette de kullanmak istiyoruz’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Kare kodlu çek, müşterinin bütün öz geçmişini görebilmenize fırsat sağlı..

14

Image

Başkan Sarı’ya teşekkür ziyareti

Dinar ilçesindeki kasaplar, geçtiğimiz günlerde hizmete açılan mezbahane için Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu...

15

Image

‘KURALLARA UYUN’

Afyonkarahisar’daki kafe ve kıraathanelerde sigara denetimi yapan Vali Yardımcısı Dr. Boztepe, işyeri sahiplerine kurallara uyulması konusunda uy..

16

Image

‘Türk idare tarihinin temel taşısınız’

İscehisar’daki mahalle ve köylerin muhtarlarını ağırlayan Kaymakam Mehmet Miraç Topaloğlu, muhtarların Türk idare tarihinin temel taşı oldukların..

17

Image

‘Yapılmayan yol kalmayacak’

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, ilçedeki mahallelerdeki yol sorunlarını ortadan kaldıracaklarını söyledi. ..

‘Özel sektör dijitalleşmeli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Özel sektör dijitalleşmeli’Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Facebook ve Habitat Derneği’nin işbirliği ile hayata geçirilen Facebook İstasyonu’nun açılışında konuşan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün dijitalleşmesini istediklerini söyledi.
  SİYASET    14.09.2019 10:49:27


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Facebook ve Habitat Derneği’nin işbirliği ile hayata geçirilen Facebook İstasyon, İstanbul Maslak’ta törenle açıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, girişimcileri ve KOBİ’leri, dijital ortama, iş yapmak üzere taşımak istediklerine vurgu yaparak, “TOBB olarak; özel sektörün dijitalleşmesini ve yeni nesil girişimciliğin gelişmesini hedefliyor, bunun için çalışıyoruz. Kendi alanında Türkiye’nin en büyük teşkilatı olan, TOBB Genç Girişimci Kurullarıyla, İstasyon’un etkisi, tüm Anadolu’ya yayılacak. Onların sayesinde Facebook İstasyon’la, 1 yıl içinde, 35 binden fazla insana ve firmaya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi. Facebook İstasyon açılışına; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Facebook Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Bölge Direktörü Ari Keşişoğlu, Facebook Kamu Politikaları EMEA Direktörü Ebele Okobi ile Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır ile çok sayıda davetli katıldı.
“DİJİTAL DÜNYADAKİ HER
GELİŞMEYİ TAKİP EDİYORUZ”
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, açılışta yaptığı konuşmada Türkiye nüfusunun yüzde 93’ünün mobil cihaz kullandığına işaret ederek, “Yüzde 63’ü de sosyal medyada. Dünyada, sosyal medyayı, en çok kullanan ülkeler arasındayız. Dijital dünyadaki her gelişmeyi biliyoruz, takip ediyoruz. Ama tüm bu teknolojileri, iş üretmek, işimizi geliştirmek için değil, çoğunlukla laf üretmek için kullanıyoruz. İşte bunu tersine çevirmek, girişimcileri ve kobi’leri, dijital ortama, iş yapmak üzere taşımak istiyoruz. Çünkü dünya buraya gidiyor. Artık herkes işini, ticaretini, sosyal hayatını, sanal ortama kaydırıyor” diye konuştu.
“DEĞİŞİMİ KAÇIRMADAN ADAPTE OLMAMIZ GEREKİYOR”
Dünya nüfusunun yaklaşık 7,7 milyar kişi olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, mobil cihaz kullanıcısının 5,1 milyar kişi, internet kullanıcısının 4,4 milyar kişi, sosyal medya kullanıcısının ise 3,5 milyar kişi olduğu bilgisini paylaştı. Tüm bu rakamların, dünya nüfus artışından çok daha hızlı şekilde, her sene büyümeye devam ettiğini ifade eden TOBB Başkanı, “Avrupa ve Amerika’da, nüfusun yüzde 95’inin, internete erişimi bulunuyor. Ortalama günde 6 saatleri, internette geçiriyor. Bizim bu değişimi kaçırmadan, adapte olmamız lazım. Böylece bütün dünyaya, tek bir tuşla ulaşırız. Milli şairimiz mehmet akif ne diyor: Arkadan gelenler, yolda uyuyanları ezer geçerler. Duranlar için hayat hakkı yoktur. Beşeriyet durmuyor. Durursan muhakkak ezilirsin. İşte biz de TOBB olarak; özel sektörün dijitalleşmesini ve yeni nesil girişimciliğin gelişmesini hedefliyor, bunun için çalışıyoruz” ifadesini kullandı.>>>Gazete3

  SİYASET    14.09.2019 10:49:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.10.2019
23.10.2019
23.10.2019
OZEL HABERLER