Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

8

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

9

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

10

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

'Öncelik halkımızın sağlığı' | Gazete3.com.tr
Image

'Öncelik halkımızın sağlığı'


AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya küresel pandemi koronavirüs ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye’de önceliğin halkın sağlığı olduğunu söyleyen Özkaya, “ABD’de sigortası olmayan genç tedavi olamayınca öldü. Yaşlı bir kadına 35 bin dolar fatura çıktı. AK Parti olarak bugüne kadar böyle durumların yaşanmasına müsaade etmedik.” dedi.
  SİYASET    01.04.2020 12:27:43


AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya pandemi haline gelen koronavirüs salgını ve alınan tedbirler hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Özkaya “Dünyayı etkisi altına alan virüs salgını ekonomik açıdan en gelişmiş ülkeleri bile kasıp kavuruyor. Bu duruma karşılık da dünya ülkeleri en sert tedbirleri alarak virüsün neden olduğu tahribatı engellemeye çalışıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere hükümetimizin etkili tedbirleri sayesinde virüs Türkiye’de olabildiğince geç görünmüştür. Ancak hükümetimiz diğer tedbir ve destekleri de adım adım uygulamaya sokarak virüsün yayılmaması için gerekli önlemleri almaktadır. Bu tedbirler insan sağlığı düşünülerek uygulamaya konulmakta olup ‘vatandaşın sağlığı her şeyden önce gelir’ anlayışıyla sağlık sistemine öncelik verilmektedir” dedi.

"TÜRKİYE'YE DÖNMEK İSTİYORUZ
ÇAĞRILARINDAN BİHABERLER "

Bugün devletin aldığı tedbirleri eleştirenlere yönelik de bir açıklama yapan Özkaya şöyle dedi; “17 Ağustos depreminde deyim yerindeyse enkaz altında kalan dönemin hükümeti, deprem bölgesine 4 gün sonra ulaşmış, mağdur olan depremzedeler için topladığı yardım parasını da para bulamadığı için memuruna ödemişti. O günlerin sorumluları bugün en çok ihtiyacımız olan hastanelerle ilgili ‘ya hasta yoksa ne yapacağız’ diyerek adeta dalga geçmiş ve çıkıp hükümetimize tek bir telafi cümlesi sarf etmemiştir. Batı ezikliği tanzimattan beri atalarının ruhunda olanların Avrupa’da yaşayan Türklerden bizlere gelen ‘Avrupa’da şartlar Türkiye’den daha ağır vaziyette ve insan hakkı diye biç bir şey yok. Türkiye’ye dönmek istiyoruz’ çağrılarından bihaberlerdir.”

“SİGORTASIZ GENÇ TEDAVİ OLAMADI VE ÖLDÜ"

Özkaya açıklamasında, “Dünyanın süper gücü olarak gösterilen Amerika’daki sağlık sitemi koronavirüsü karşısında etkisiz kalmış ve bütün Amerikalılar tarafından eleştiri odağı haline gelmiştir. ABD’de 17 yaşındaki bir genç sigortası olmadığı için hastane tarafından tedavi edilmeyip hayatını kaybetmiştir. Yine ABD'de sigortası olanlara 600, olmayanlara 1500 dolara corona testi yapılıyor. ABD'de yeni tip Corona virüs (Covid-19) için tedavi gören bir kadına yaklaşık 35 bin dolar fatura çıkıyor. Bizde 0/18 yaş genel sağlık sigortalına tabi. Corona Virüs tedavisi ve testi herkese ücretsiz” ifadelerine yer verdi.

“ÜLKEMİZİN ÖNCELİĞİ HALKIN
SAĞLIK VE REFAHIDIR”

Ülkemizdeki mevcut sağlık sisteminin ise vatandaşların öncelikle sağlığını, hijyen ve konforunu düşünerek bunu en ekonomik şekilde vatandaşlarına sunan bir sistem olduğunu vurgulayan Özkaya mesajında, “Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle yapılan şehir hastaneleri halihazırda diğer hastalıklara karşı olduğu gibi virüs salgınına karşıda önemli hizmet verme kapasitesine getirilmiştir. Afyonkarahisar özelinde de modern hastanelerimiz ve teknolojik sistemlerimiz hemşerilerimize hizmet vermektedir. İlimizde virüs salgınına karşı alınması gereken sağlık tedbirleri de uygulamaya konulmuş olası vakalar için gerekli önlemler alınmıştır” ifadelerine yer verdi.

“DEVLETİMİMİZ GEREKLİ
DESTEĞİ SAĞLAMAKTADIR”

Açıklamalarına devam eden Özkaya “Virüsün yayılmaması için vatandaşların evlerinde kalması dolayısıyla ekonomide bir takım duraklamalar olduğu görülmektedir. Bu durumu gören Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Berat Albayrak da birbiri ardına ekonomik paketler açıklamaktadır. Bu paketlerde esnaflarımız ve çiftçilerimiz başta olmak üzere hemen hemen herkesi ilgilendiren destek ve teşvikler yer almaktadır. Bu kapsamda bazı vergilerin uygulanması ve ödeme süreleri ertelenmiş, bir takım şartları sağlayan firmalara ve işletmelere ilave finansman desteği sağlanması kararlaştırılmıştır. Yine bankalarımız tarafından kredi kartı ödemeleri Haziran sonuna kadar ertelenebilecek olup esnaflarımıza kredi desteği sağlanacaktır. 2 milyon dar gelirli aileye 1000 TL nakit destek verilecek olup, en düşük emekli aylığı 1500 TL ye çıkarılmıştır. Ayrıca emeklilerimize iktidarımız döneminde getirilen bayram ikramiyesi uygulaması bu dönemde erken uygulanacaktır” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    01.04.2020 12:27:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER