Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Antalya’dan sonra Afyon’u tercih edin’

Rusya’dan Afyonkarahisar’a gelen turizm heyetini ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser; Rus tur..

2

Image

Hırsızlar yakayı ele verdi

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son bir ayda Afyonkarahisar’da 4 ev ile 3 otomobil soygunu yapan kişilerin p..

3

Image

Gazilerden yerli kamyona tam not

İlimiz İscehisar ilçesinde, mermer ve mermer makinaları konusunda sektörün önde gelen büyük firmalarından, aynı zamanda yerli üretime destek olan..

4

Image

‘UTP ile suç oranları azaldı’

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, 2016 yılında uygulamaya konulan Uygulama Takip Projesi (UTP) ile başta terör olmak üzere asayiş, kaçakçılık ve..

5

Image

‘Üniversiteler bölgelerin itici gücü’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Danışma Kurulu’nun 4. toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, üniversitelerin bilimsel çalışmalar yapılan alanları ol..

6

Image

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’

Yumurta sektörünün sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu 4.Yumurta Zirvesi’nde konuşan Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon, Türkiye’nin yumurt..

7

Image

Gazeteler kapanıyor ekranlar kararıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda özellikle yerel basının zor durumda olduğu ve pek çok gazete ile televizyonu..

8

Image

Kızılören teşkilatından ziyaret

Kızılören AK Parti İlçe Teşkilatı Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

9

Image

‘Staj desteği vereceğiz’

DoubleTree by Hilton Afyonkarahisar Genel Müdürü Sayit Önay ve Satış ve Pazarlama Müdürü Seçkin Beksarı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm..

10

Image

‘Halk getirdi halk indirir’

AK Parti İl Başkanlığı’nda bir konferans veren Yazar Emine Şenlikoğlu, bazı kesimlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmeye çalıştığını..

11

Image

Öğrenci için nota sistemini öğrendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği bölümünde görev yapan öğretim elemanı Emrah Kalın, görme engelli öğrenci..

12

Image

‘Şehre katkı sunmak istiyoruz’

Türkeli Gazetesi sahiplerinden Önder Artuk, Türkeli Gazetesi aracılığıyla Afyonkarahisar’a katkı sunmak istediklerini söyledi. ..

13

Image

Kütüphanede drama eğitimi
Sandıklı Halk Kütüphanesinde öğrencelere drama eğitimi veriliyor.
..

14

Image

‘Var gücümüzle çalışıyoruz’

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna: “Bütün insanlığın; adalet, huzur, barış ve refaha kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz”..

15

Image

‘Bu bütçe, memurun bütçesi değil’

Kamu Sen İl Temsilcisi Mehmet Demir; 2020 yılı bütçesinin, memurun bütçesi olmadığını söyledi. ..

16

Image

Akılcı ilaç kullanımı eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından evde sağlık birimlerinde görev yapan sağlık personellerine yönelik “Akılc..

17

Image

Elif bebek 6 aylık oldu

Kocaeli’nin Derince ilçesinde “cranium bifidum” (ikiz kafa) teşhisi konulan ve temmuzda ameliyatla başından 1 kilo 250 gramlık kitle alınan Elif ..

‘Öğrencilerin beceriler ortaya çıkarılacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Öğrencilerin beceriler ortaya çıkarılacak’



Abdurrahim Mısri Ortaokulu tarafından hazırlanan beceri atölyesinin açılışında konuşan Müdür Yalçın, üniversiteyi kazanmasına rağmen yumurta yapmasını bilmeyen gençlerin olduğunu söyleyerek, beceri atölyelerinde öğrencilerin becerinin ortaya çıkarılacağını belirtti.
  SİYASET    23.10.2019 11:25:59


Afyonkarahisar’da Abdurrahim Mısri Ortaokulu tarafından öğrencilerin gelecekteki hayatlarının kendi imkânları ile sürdürebilmeleri için gerekli olan yaşamsal becerileri kazanabilecekleri bir atölye oluşturuldu. Atölyenin açılışı için okulda tören düzenlendi. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, yaşam becerilerinin çocukların kendine olan güvenlerinin artması için çok önemli olduğunu belirtti.
-ÖZGÜVENLERİ ARTACAK
Üniversiteyi kazanmış yumurta kırmasını bilmeyen gençlerin olduğunu dile getiren Yalçın, şunları kaydetti: “Bakanlığımız bu tür atölyeleri çok önemsiyor. Bu tür atölyeler öğrencilerimizi geleceğe daha iyi hazırlayacak ve becerilerini arttıracak. Zihinsel becerilerin yanında el becerileri, pratik becerile de ihtiyaç var. Elbette çocuklarımız mesleğe yönelik olarak bir takım bir takım bilgileri pratikte alacaklar. Ama sadece okumak, yorumlamak, sadece ezberlemek yeterli değil. Üniversiteyi bitiren, evlenme çağına gelmiş gençler, hatta evlenmiş kızlarımız var yemek yapmayı bilmeyen. Okulda kazanılan bilgilerin yanında günlük yaşam becerilerinin de kazanılmasını sağlayacak bu atölye öğrencilere güzel imkanlar sunacak. Öğrencilerimiz burada bir pastanın nasıl yapıldığını, bir yumurtanın nasıl pişirildiğini, tostun nasıl yapılacağını öğrenecekler. Hem ailelerine destek olacaklar, hem de özgüvenleri artacak.”
“ÖĞRENCİLERİ HAYATA HAZIR
OLARAK YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Okul Müdürü Hüseyin Güneş ise öğrencileri hayata hazır olarak yetiştirmeye çalıştıklarını dile getirdi. Güneş, “Öğrencilerin akademik başarısı kadar hayata daha hazır halde büyümeleri için çalışıyoruz” diyerek, “ Öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilecekleri ortamlar ne kadar fazla olursa o kadar mutlu oluyorlar. Bu noktadan çıkış yaparak hızla akan zaman içinde öğrencilerimizin yaşam becerilerini arttırmayı istedik. Ne acıdır ki kopan düğmesini dikemeyen, iğneye iplik takamayan, acıktığında bir yumurta kıramayan dolaptaki yemeği ısıtamayan çocuklar var. Hata yapmaktan korkmayan, sorumluluk alabilen çocuklarla geleceğe daha umutlu bakabiliriz.” İfadelerini kullandı.
MÜDÜR YALÇIN ÖĞRENCİLERE
YUMURTA PİŞİRMEYİ ÖĞRETTİ
Konuşmaların ardından yaşam beceri atölyesinin açılışı gerçekleştirildi. Atölyeyi gezen il milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilere yumurta kırarak omlet yapmasını öğretti. Atölyede çalışma yapan öğrencilerle sohbet eden Yalçın, daha sonra öğrencilerin yaptığı yiyeceklerden yedi. Açılışta çay ve yiyecek servislerini de öğrenciler gerçekleştirdi.>>>Mustafa BAYER

  SİYASET    23.10.2019 11:25:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.11.2019
13.11.2019
13.11.2019
OZEL HABERLER