Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

'Yollar Afyon Gaymağı gibi'
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'a son 18 yılda muazzam yollar yapı..

2

Image

Hakan Bahçeci sevenlerini üzdü
Dünya Bakliyat Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Hakan Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bahçeci Dubai’de geçirdiği kalp krizi sonrasında..

3

Image

'Milletimiz asla unutmayacaktır'
27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, "Türlü baskılarla sindiri..

4

Image

Genel Müdür Aktaş denetlemeler yaptı

Vali Mustafa Tutulmaz, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Afyonkarahisar Girişi Susuz Kavşağı Pandemi Uygulama..

5

Image

'Potansiyellerimizle öne çıkacağız'
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yeni normalleşme sürecinde Afyonkarahisar'ın potansiyelleriyle öne çıkac..

6

Image

'Sivil siyaseti katlettiler'
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “27 Mayıs 1960’da milli iradeye darbe indiren cuntanın Yassıada’da işlediği cinayetin ardından sivil siyaseti mahkû..

7

Image

'Organize bir kötülük'
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 27 Mayıs’ın yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Ülkemize kötülük tohumlarının ta o gün, 60 y..

8

Image

Sosyal medya kullanım kılavuzu
İletişim Başkanlığınca, sosyal medyanın doğru kullanıma yönelik "Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu" adlı kitap hazırlandı...

9

Image

'Demokrasi tarihimiz kirletildi'
27 Mayıs 1960 tarihinde yapılan darbenin 60.yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, yapıla..

10

Image

'O yol belediyenin imar alanında'
İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ve İhsaniye İGM Üyesi İrfan Seçen, Döğer Belediyesi'nin, İl Özel İdaresi'ne yaptırmak istediği yolun, beled..

11

Image

'Tarihimizin kara bir lekesi'
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 27 Mayıs'ın tarihimizin kara bir lekesi olduğunu ..

12

Image

Emirdağ'a dev yatırım
Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım çalışmaları kapsamında 2019 yılında sözleşme imzalanan firmalar inşaat çalışmalarına başladı. 50 milyon Eur..

13

Image

Belediye asfalt sezonunu açtı
Afyonkarahisar Belediyesi 2020 Yılı Asfalt sezonunu açtı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şantiyede bakımları yapılan araç ve gereçler sıcak ..

14

Image

Türkiye'nin başarısını anlattı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times gazetesinde bir makale yayımlayarak, dünyanın Koronavirüs’e en çok kurban veren ül..

15

Image

'Desteklere başvurun'
Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Zülgari Özdemir, TKDK'nın 2 yeni çağrı ilanına çıktığını söyleyerek Afyonkarahisar'lı ..

16

Image

AFSÜ bir ilki deneyecek
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) salgınla ilgili bugüne kadar Türkiye’de hiç denenmemiş bir tedavi yöntemi üzerine çalışmalar yapac..

17

Image

'Girişimleri doğru bulmuyoruz'
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, Barolar ve seçim sistemlerine ilişkin olarak değişiklik girişimlerini doğru bulmadıklarını ifade etti ..

‘Öğrencilerin beceriler ortaya çıkarılacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Öğrencilerin beceriler ortaya çıkarılacak’Abdurrahim Mısri Ortaokulu tarafından hazırlanan beceri atölyesinin açılışında konuşan Müdür Yalçın, üniversiteyi kazanmasına rağmen yumurta yapmasını bilmeyen gençlerin olduğunu söyleyerek, beceri atölyelerinde öğrencilerin becerinin ortaya çıkarılacağını belirtti.
  SİYASET    23.10.2019 11:25:59


Afyonkarahisar’da Abdurrahim Mısri Ortaokulu tarafından öğrencilerin gelecekteki hayatlarının kendi imkânları ile sürdürebilmeleri için gerekli olan yaşamsal becerileri kazanabilecekleri bir atölye oluşturuldu. Atölyenin açılışı için okulda tören düzenlendi. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, yaşam becerilerinin çocukların kendine olan güvenlerinin artması için çok önemli olduğunu belirtti.
-ÖZGÜVENLERİ ARTACAK
Üniversiteyi kazanmış yumurta kırmasını bilmeyen gençlerin olduğunu dile getiren Yalçın, şunları kaydetti: “Bakanlığımız bu tür atölyeleri çok önemsiyor. Bu tür atölyeler öğrencilerimizi geleceğe daha iyi hazırlayacak ve becerilerini arttıracak. Zihinsel becerilerin yanında el becerileri, pratik becerile de ihtiyaç var. Elbette çocuklarımız mesleğe yönelik olarak bir takım bir takım bilgileri pratikte alacaklar. Ama sadece okumak, yorumlamak, sadece ezberlemek yeterli değil. Üniversiteyi bitiren, evlenme çağına gelmiş gençler, hatta evlenmiş kızlarımız var yemek yapmayı bilmeyen. Okulda kazanılan bilgilerin yanında günlük yaşam becerilerinin de kazanılmasını sağlayacak bu atölye öğrencilere güzel imkanlar sunacak. Öğrencilerimiz burada bir pastanın nasıl yapıldığını, bir yumurtanın nasıl pişirildiğini, tostun nasıl yapılacağını öğrenecekler. Hem ailelerine destek olacaklar, hem de özgüvenleri artacak.”
“ÖĞRENCİLERİ HAYATA HAZIR
OLARAK YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Okul Müdürü Hüseyin Güneş ise öğrencileri hayata hazır olarak yetiştirmeye çalıştıklarını dile getirdi. Güneş, “Öğrencilerin akademik başarısı kadar hayata daha hazır halde büyümeleri için çalışıyoruz” diyerek, “ Öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilecekleri ortamlar ne kadar fazla olursa o kadar mutlu oluyorlar. Bu noktadan çıkış yaparak hızla akan zaman içinde öğrencilerimizin yaşam becerilerini arttırmayı istedik. Ne acıdır ki kopan düğmesini dikemeyen, iğneye iplik takamayan, acıktığında bir yumurta kıramayan dolaptaki yemeği ısıtamayan çocuklar var. Hata yapmaktan korkmayan, sorumluluk alabilen çocuklarla geleceğe daha umutlu bakabiliriz.” İfadelerini kullandı.
MÜDÜR YALÇIN ÖĞRENCİLERE
YUMURTA PİŞİRMEYİ ÖĞRETTİ
Konuşmaların ardından yaşam beceri atölyesinin açılışı gerçekleştirildi. Atölyeyi gezen il milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilere yumurta kırarak omlet yapmasını öğretti. Atölyede çalışma yapan öğrencilerle sohbet eden Yalçın, daha sonra öğrencilerin yaptığı yiyeceklerden yedi. Açılışta çay ve yiyecek servislerini de öğrenciler gerçekleştirdi.>>>Mustafa BAYER

  SİYASET    23.10.2019 11:25:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER