Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Var gücümüzle çalışacağız
Belediye bünyesinde çalışan personelleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki vatandaşlara hizmet etme noktasında var güçl..

2

Image

İş-Kur hizmet noktası açılacak
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun seçim çalışmalarındaki projelerinden biri olan “Kariyer İstihdam Merkezi” projesinin ilk adımı atıldı. Emi..

3

Image

Bu çocukların hakkını veremeyiz
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Milli Eğitim sistemimizde yıllardır kanayan iki yara var. Birincisi normal okullarda (örgün eğitim) okuyamayıp sa..

4

Image

2019 yılını verimli geçirdik
Halk Günü Toplantısı’nda konuşan Tutulmaz, 2019 yılı boyunca Hak Günü toplantılarında çok sayıda vatandaşların problemini çözüme kavuşturduklarını söy..

5

Image

Başkan Şahin’e plaket
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’e derneğe verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaket..

6

Image

‘Emir Kır’ın yanındayız’
Afyonkarahisar Genç Atılımcılar Derneği (AGAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Kaan Taytak, Belçika Brüksel Saint Josse Belediye Başkanı ve Federal Mille..

7

Image

Emin Özkara istifa etti
Sosyalist Parti (PS) skandal bir karara imza atarak, Başkan Emir Kır’ı MHP ile görüştüğü iddiasıyla partiden ihraç etti. Avrupa basının da çok yankı b..

8

Image

Su kuyularında akıllı sistem
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatıyla Şuhut Merkez’de 2 tanesi boyalık,1 tanesi eski üniversite, 1 tanesi de Afyonkarahisar yolu üzerind..

9

Image

‘EVRENSEL BİR İLİZ’
Sandıklı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği ve UNESCO’nun gastronomi olmak üz..

10

Image

Bu coğrafyanın sigortasıyız
AK Parti tarafından STK’larla istişare toplantısında konuşan Özkaya, güçlü Türkiye’nin içinde bulunduğumuz coğrafyanın sigortası olduğunu söyledi. Tür..

11

Image

‘Birinci sorun ekonomi’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, ülkemizin birinci sorununun ekonomi olduğunu söyledi. ..

12

Image

‘Birbirinizi ötekileştirmeyin’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı. Hisarcıklıoğlu burada yap..

13

Image

Tutulmaz Sandıklı’yı fethetti
Sandıklı ilçesinde incelemelerde ve bir dizi ziyarette bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı...

14

Image

Muhtarlar bilgilendirildi
İscehisar Kaymakamlığı tarafından, köy ve mahalle muhtarlarına yönelik hizmet içi eğitim düzenlendi...

15

Image

‘EVRENSEL BİR İLİZ’
Sandıklı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın uluslararası alanda 2 büyük ağa dahil olan evrensel bir şehir olduğunu..

16

Image

‘Biz büyük bir aileyiz’
Ankara’da bazı temaslara bulunan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı ilçesine emeği geçen herkesi tebrik ederek, “Biz, büyük bir aileyiz” ..

17

Image

‘YOKSULLUĞU AZALTTIK’
AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı, Afyonkarahisar’da faaliyetlerini sürdüren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile buluşma toplantısı..

‘Kendinizi sürekli güncelleyin’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kendinizi sürekli güncelleyin’


ATSO KOBİ Akademisi eğitim takvimi kapsamında düzenlenen Dış Ticaret Eğitiminde konuşan ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı Abdurrahman Özalp, iş adamlarına kendilerini sürekli güncelleyerek geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.
  SİYASET    05.09.2019 10:42:04


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası önemli bir eğitime daha imza attı. ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi kapsamında Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi ile ATSO işbirliğinde gerçekleştirilen Dış Ticaret Eğitimi’ni, ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı Abdurrahman Özalp verdi.

ICC 100’ÜNCÜ YILINI KUTLUYOR
Dün sabah 9:30 ile öğleden sonra 16:30 arasında devam eden eğitimin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser gerçekleştirdi. “Düzenlediğimiz seminer ve toplantılara her geçen gün katılımınız artıyor. Bundan dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum. Bugün de önemli bir konuyu Abdurrahman Bey sizlerle paylaşacak” diyerek konuşmasına başlayan Serteser, Milletlerarası Ticaret Odası hakkında bilgi verdi. Serteser, “Milletlerarası Ticaret Odası, Birinci Dünya Savaşı’ndan hemen sonra kurulmuştur. Oda’nın temelleri 1919’da atılmış, Oda’nın ilk toplantısı ise 1920’de gerçekleştirilmiştir. 100’üncü yılını kutlayan Milletlerarası Ticaret Odası’nın temel işlevi, uluslararası geçerli ticaret ilkelerini oluşturmak, bu konudaki duyarlılığı yaygınlaştırmaktır” dedi.

ICC TÜRKİYE YÖNETİM KURULU BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU
İki dönemdir ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu’nda yer aldığını kaydeden Serteser, “Ben iki dönemdir Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu’nda yer alıyorum. Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu Bey’dir. O’nunla birlikte Yönetim Kurulu’nda yer almaktan onur duyuyorum. Sayın Hisarcıklıoğlu, Milletlerarası Ticaret Odası’nın Dünya Yönetim Kurulu’nda da iki dönem üst üste görev yapmıştır ki bu görev en fazla iki dönem üst üste yapılabiliyor. Milletlerarası Ticaret Odası Dünya Yönetim Kurulu’nda çok önemli iş insanları yer almaktadır” şeklinde konuştu.

“ATSO KOBİ AKADEMİSİ’NİN EĞİTİM TAKVİMİNİ TAKİP EDİN”
Eğitimi verecek olan Abdurrahman Özalp’in konusunda uzman olduğunu hatırlatan Serteser, “Bugün bu eğitimi verecek Abdurrahman Özalp Bey, ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı’dır. Dış ticaret ve ekonomi alanında birçok esere imza atmış, birçok bankada üst düzey görevlerde bulunmuştur. Sayın Özalp’in vereceği eğitimin üyelerimiz için oldukça faydalı olacağına inanıyorum. Sözlerime son verirken, ATSO KOBİ Akademisi’nin hazırladığı eğitim takvimindeki eğitimleri takip etmenizde büyük yarar olduğunu vurgulamak isterim” ifadelerini kullandı.

ÖZALP’DEN ÖNEMLİ TAVSİYELER
ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı Abdurrahman Özalp ise eğitime bazı tavsiyelerle başladı. Özalp, “ICC kurallarını bildiğiniz takdirde kolayca dış ticaret yapabilir, ödeme yöntemlerinde de zorluk yaşamazsınız. Mutlaka dünyanın her yerinde her mala ihtiyaç duyan insanlar vardır. Yeter ki siz araştırma yapmasını bilin. Temiz insanlarla ticaret yapın, teröre ve kara paraya bulaşmış kişilerle ticaret yapmayın. Bankalar da bu konuya önem veriyor; çünkü bu sistem dışında işlem yapamazlar. Dış ticaret yapan kişilerin uzmanlık belgesi almaları, sertifikaları takip etmesi önemlidir. ICC Academy’nin profesyonel sertifikasının alınması mesleğinize katkı sağlayacaktır. Blockchain teknolojisi hızlı ve yıkıcı bir şekilde geliyor; bunu da takip etmeniz gerekiyor. Bununla birlikte sosyal medyayı takip etmeli, kendinizi güncellemelisiniz. Ben çeyrek asrı aşkın bir süredir dış ticaret konusunda çalışıyorum, her gün yeni bir konu öğreniyorum” dedi.

KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

Özalp, Dış Ticaret Ödeme Yöntemleri, Dış Ticaret Ödeme Yöntemlerinin Dünyada Kullanımı, Dış Ticarette kullanılan Temel Belgeler (Fatura, Konşimento, Sigorta ve Diğer), Dış Ticaret Ödeme Yöntemleri, Riskleri, Sahtecilik Olayları ve Önlemleri ve Yeni ICC Görüşleri başlıklarında ayrıntılı sunumlar yaptı. Eğitimi başından sonuna kadar takip edenlere Katılım Belgesi takdim edildi.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    05.09.2019 10:42:04

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.01.2020
22.01.2020
22.01.2020
OZEL HABERLER