Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

HEYBELİ VE GAZLIGÖL Turizm Merkezleri iptal

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Afyonkarahisar İhsaniye Gazlıgöl ve Bolvadin Heybeli Term..

2

Image

Mezbahanede çalışmalar tamamlandı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın göreve geldiği ilk günden itibaren başlattığı mezbahane revizyon çalışmaları tamamlandı...

3

Image

Otopark paralı oldu boş kaldı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 9 Eylül pazartesi gününden bu yana ücretli olarak hizmet vermeye başlayan kapalı otopark, ücret nedeniyle bo..

4

Image

‘Yapılan yanlıştan dönülmelidir’


Gazlıgöl Havzası Termal Yatırımcılar ve İşletmeleri Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Başaran, Gazlıgöl Turizm Bölgesi’nin turizm sahasından..

5

Image

İlçelere kaymakam bulunamıyor

Afyonkarahisar’ın ilçelerinden 9 tanesi kaymakam vekilleriyle yönetiliyor. Bu vekillerden üç tanesi ise iki görev yürütüyor. Birisi vali yardı..

6

Image

Arazi tartışması kanlı bitti

Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde, arazi anlaşmazlığı yüzünden çıktığı iddia edilen tartışmada av tüfeğiyle yaralanan kişi kaldırıldığı hastanede..

7

Image

Başkanlar taleplerini iletti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak öncülüğünde MHP’li belediye başkanları Ankara’da bir dizi..

8

Image

‘Özel sektör dijitalleşmeli’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Facebook ve Habitat Derneği’nin işbirliği ile hayata geçirilen Facebook İstasyonu’nun açılışında konuş..

9

Image

Devlet Hastanesi’nde müzik dinletisi
Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde palyatif servisinde uzun süredir yatmakta olan hastaların refakatçilerine müzik dinletisi gerçekleştirilerek moral ..

10

Image

Kart kopyalama düzeneği ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda banka kartı kopyalama düzeneği ve beraberindeki teçhizatlar ele geçirildi. Olayla il..

11

Image

Çalınan hayvanlar bulundu


Çay ilçesine bağlı Kadıköy köyünde bir çiftlikten çalınan hayvanlar emniyet ekiplerinin çalışmaları sonucu kısa sürede bulunarak sahibine te..

12

Image

Yaz Şenlikleri devam ediyor

İscehisar Belediyesi Yaz Şenliklerinin 4. Gününde Osman Öztekin sahne aldı...

13

Image

Teknoloji farkındalığı konuşuldu

75. Yıl İlkokulu tarafından hazırlanan Sandıklı Belediyesi ve Sandıklı Kaymakamlığı tarafından desteklenen “Teknoloji Farkındalık Projesi” kapsam..

14

Image

87 yıldır leblebili helva yapıyorlar

Sandıklı ilçesinde 87 yıl önce açılan iş yerinde leblebili helva yapan Ayhopa ailesi, tatlı sevenleri bir asırdır aynı lezzetle buluşturuyor...

15

Image

VELİLERE UYARI

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,okul servisi özel izni olmayan ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nce logo yapıştırılmay..

16

Image

Teminatlar geri alınabilecek

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı projeleri için hibe sözleşmesi imzalamış ancak bugüne kadar herhangi bir ödeme yapılmamış yat..

17

Image

‘MB’nin adımları moral veriyor’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Merkez Bankası’nın bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını indirmesine i..

‘Kendinizi sürekli güncelleyin’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kendinizi sürekli güncelleyin’


ATSO KOBİ Akademisi eğitim takvimi kapsamında düzenlenen Dış Ticaret Eğitiminde konuşan ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı Abdurrahman Özalp, iş adamlarına kendilerini sürekli güncelleyerek geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.
  SİYASET    05.09.2019 10:42:04


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası önemli bir eğitime daha imza attı. ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi kapsamında Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi ile ATSO işbirliğinde gerçekleştirilen Dış Ticaret Eğitimi’ni, ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı Abdurrahman Özalp verdi.

ICC 100’ÜNCÜ YILINI KUTLUYOR
Dün sabah 9:30 ile öğleden sonra 16:30 arasında devam eden eğitimin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser gerçekleştirdi. “Düzenlediğimiz seminer ve toplantılara her geçen gün katılımınız artıyor. Bundan dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum. Bugün de önemli bir konuyu Abdurrahman Bey sizlerle paylaşacak” diyerek konuşmasına başlayan Serteser, Milletlerarası Ticaret Odası hakkında bilgi verdi. Serteser, “Milletlerarası Ticaret Odası, Birinci Dünya Savaşı’ndan hemen sonra kurulmuştur. Oda’nın temelleri 1919’da atılmış, Oda’nın ilk toplantısı ise 1920’de gerçekleştirilmiştir. 100’üncü yılını kutlayan Milletlerarası Ticaret Odası’nın temel işlevi, uluslararası geçerli ticaret ilkelerini oluşturmak, bu konudaki duyarlılığı yaygınlaştırmaktır” dedi.

ICC TÜRKİYE YÖNETİM KURULU BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU
İki dönemdir ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu’nda yer aldığını kaydeden Serteser, “Ben iki dönemdir Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu’nda yer alıyorum. Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu Bey’dir. O’nunla birlikte Yönetim Kurulu’nda yer almaktan onur duyuyorum. Sayın Hisarcıklıoğlu, Milletlerarası Ticaret Odası’nın Dünya Yönetim Kurulu’nda da iki dönem üst üste görev yapmıştır ki bu görev en fazla iki dönem üst üste yapılabiliyor. Milletlerarası Ticaret Odası Dünya Yönetim Kurulu’nda çok önemli iş insanları yer almaktadır” şeklinde konuştu.

“ATSO KOBİ AKADEMİSİ’NİN EĞİTİM TAKVİMİNİ TAKİP EDİN”
Eğitimi verecek olan Abdurrahman Özalp’in konusunda uzman olduğunu hatırlatan Serteser, “Bugün bu eğitimi verecek Abdurrahman Özalp Bey, ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı’dır. Dış ticaret ve ekonomi alanında birçok esere imza atmış, birçok bankada üst düzey görevlerde bulunmuştur. Sayın Özalp’in vereceği eğitimin üyelerimiz için oldukça faydalı olacağına inanıyorum. Sözlerime son verirken, ATSO KOBİ Akademisi’nin hazırladığı eğitim takvimindeki eğitimleri takip etmenizde büyük yarar olduğunu vurgulamak isterim” ifadelerini kullandı.

ÖZALP’DEN ÖNEMLİ TAVSİYELER
ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı Abdurrahman Özalp ise eğitime bazı tavsiyelerle başladı. Özalp, “ICC kurallarını bildiğiniz takdirde kolayca dış ticaret yapabilir, ödeme yöntemlerinde de zorluk yaşamazsınız. Mutlaka dünyanın her yerinde her mala ihtiyaç duyan insanlar vardır. Yeter ki siz araştırma yapmasını bilin. Temiz insanlarla ticaret yapın, teröre ve kara paraya bulaşmış kişilerle ticaret yapmayın. Bankalar da bu konuya önem veriyor; çünkü bu sistem dışında işlem yapamazlar. Dış ticaret yapan kişilerin uzmanlık belgesi almaları, sertifikaları takip etmesi önemlidir. ICC Academy’nin profesyonel sertifikasının alınması mesleğinize katkı sağlayacaktır. Blockchain teknolojisi hızlı ve yıkıcı bir şekilde geliyor; bunu da takip etmeniz gerekiyor. Bununla birlikte sosyal medyayı takip etmeli, kendinizi güncellemelisiniz. Ben çeyrek asrı aşkın bir süredir dış ticaret konusunda çalışıyorum, her gün yeni bir konu öğreniyorum” dedi.

KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

Özalp, Dış Ticaret Ödeme Yöntemleri, Dış Ticaret Ödeme Yöntemlerinin Dünyada Kullanımı, Dış Ticarette kullanılan Temel Belgeler (Fatura, Konşimento, Sigorta ve Diğer), Dış Ticaret Ödeme Yöntemleri, Riskleri, Sahtecilik Olayları ve Önlemleri ve Yeni ICC Görüşleri başlıklarında ayrıntılı sunumlar yaptı. Eğitimi başından sonuna kadar takip edenlere Katılım Belgesi takdim edildi.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    05.09.2019 10:42:04

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.09.2019
14.09.2019
14.09.2019
OZEL HABERLER