Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

2

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

3

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

4

Image

‘Etkin bir şekilde mücadele ediyoruz’
İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, (Covid-19) ile mücadelede emniyet mensuplarının da sağlıkçılar gibi etkin bir şekilde mücadele ettiğine dikkat çekerek, “..

5

Image

Yatırımları incelediler
Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki yapımı devam eden yatırımları incelediler. Akarçay kenarında yapımı devam ed..

6

Image

Sanayi Sitesi’nde yangın
Sanayi Sitesi’nin ortak kullanım bacasında çıkan yangında faciadan dönülürken olayda 4 dükkân yanmaktan son anda kurtuldu. Yoğun dumanların çıktığı ya..

7

Image

Şehit Karadirek için hatıra ormanı
5 Mart 2021 tarihinde Tatvan ilçesi yakınların meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Şükrü Karadirek için Afyonkarahisar’da hatıra ormanı oluş..

8

Image

Vakalar arttı tedbirler peş peşe geldi
İhsaniye ilçesinde Koronavirüs vakaların artması sebebiyle 1 belde ve 2 köy için İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından kısıtlama kararları alındı..

9

Image

Projeler istişare edildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Ankara ziyaretleri kapsamında AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ile ..

10

Image

Aday adaylığı için başvurular başladı
Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde yapılacak belediye başkanlığı seçimleri dolayısıyla AK Parti İl Başkanlığı, aday adayların..

11

Image

‘Canla başla çalışıyoruz’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam ederek, milletin ayağına hizmet götürmek için canla başla çalıştıklarını söyl..

12

Image

‘Yüzde 21 azalma sağlandı’
81 il Valisinin katılımıyla video konferans üzerinden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan İ..

13

Image

Başkan Çöl polisleri kabul etti
Sandıklı Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Komiser Yardımcısı Onur Kaya ve beraberindeki polisler, 06-10 Nisan tarihleri arasından kutlanan “Polis Haft..

14

Image

Romanlar Günü ilanı Romanları sevindirdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan genelgeyle Türkiye'de 8 Nisan'ın "Romanlar Günü" ilan edilmesi, Afyonkarahi..

15

Image

Aşılama hakkında bilgi aldılar
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Şükrü Boz aile sağlığı merkezlerine ziyaretlerini sürdürüyor. Sinanpaşa Kılıçarslan, Ahmetpaşa..

16

Image

‘KURUMSALLAŞMA ÖNEMLİ’
ATSO KOBİ Akademisi tarafından Aile Anayasası Eğitimi verildi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, Türk..

17

Image

Hobi bahçelerine başvurular başlıyor
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Devlet Parkı’nda oluşturulan 229 adet hobi bahçesi için başvuruların başladığını ve kuraların mayıs içinde çekileceğin..

‘İlişkileri geliştireceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İlişkileri geliştireceğiz’


Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden Bangladeş Büyükelçisi Mosud Mannan, Afyonkarahisar’ın güzel bir şehir olduğunu ifade ederek, “Her iki ülke Müslüman olduğu için ve laik ülkeler olduğu için Allah’ın izni ile ilişkilerin ilerlememesi için hiçbir sebep yok” dedi. Başkan Zeybek, Bangladeş’le ticari ilişkilerin geliştirilmesine katkı sunmak istediklerini söyledi
  SİYASET    25.02.2021 19:06:01

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret etti. Bangladeş Afyonkarahisar Fahri Konsolosu Kazım Özer ile birlikte gerçekleşen ziyarette Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve Benol Kaplan’da katıldı. Ziyarette Büyükelçi Mannan’a Başkanı Mehmet Zeybek’e şehrin güzelliklerinden bahsetti.
“ÖZÜMÜZÜ HİÇ KAYBETMEDİK”
Büyükelçi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Zeybek, Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle tanınan bir şehir olduğunu söyledi. Afyonkarahisar’ın Kurtuluş Savaşı’nın temellerinin atıldığı derin bir tarihe sahip olduğunu söyleyen Başkan Zeybek, “Şehrimizin geçmişinden günümüze kadar Anadolu’da nerdeyse özelliğini bozmadan muhafaza eden illerin başında gelir. İnanç yönünden vatanını, milletini, bayrağını ve devletini seven insanların yoğunlukta olduğu bir şehir. Aynı zamanda huzurlu bir şehir” dedi.
"YER ALTI VE YER ÜSTÜ ZENGİNLİKLERİMİZ VAR"
Zeybek, “Yer altı kaynaklarımızın başında mermerimiz geliyor. Aynı zamanda gıda sektöründe önde gelen illerin arasındayız. Şöyle ki İstanbul’un kırmızı et ihtiyacının yüzde 25’i karşılıyoruz. Bunun yanında yer altı zenginliği olarak Türkiye’de termal suyun en çok olduğu illerin başındayız. Termal sudan elektrik üretmekle beraber, otellerimizde kullanıyoruz, aynı zamanda 35 bin konutu da termal suyla ısıtıyoruz. Ayrıca Türkiye’nin yumurta borsasını elinde bulunduran tek iliz.”
“BELEDİYE OLARAK KATKIDA
BULUNMAK İSTİYORUZ”
Gastronomi Birimi tarafından Büyükelçilere gönderilen lezzet paketinden de bahseden Başkan Zeybek, şöyle konuştu; “Lezzet paketlerinden çok güzel geri dönüşler aldık. Kendisi bizleri ziyaret eden ilk büyükelçi. İnşallah Büyükelçilerimizi iş insanlarımızla buluşturarak bu noktada ticari ilişkilerin olacağından hiç şüphem yok. Belediye olarak bizlerde katkıda bulunmak istiyoruz. Buda mutlu eder. Bangladeş’i kendimizden farklı görmüyoruz” şeklinde konuştu.
“ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİR”
Büyükelçi Mosud Mannan, Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürü ile önemli bir şehir olduğuna dikkat çekti. Mannan, “Tarihi ve kültürel şehre ilk ziyaretim ve çok mutluyum. Bundan sonrada gelmeye devam edeceğim. Gerçekten burası çok özel bir şehir. Buradaki misafirperverlikten çok memnun kaldım. Her iki ülke Müslüman olduğu için ve laik ülkeler olduğu için Allah’ın izni ile ilişkilerin ilerlememesi için hiçbir sebep yok. Afyonkarahisar’ın çok güzel bir manzarası var. Kocaman bir dağın eteğinde kurulmuş harika bir şehir. Aynı zamanda mermer konusunda da ünlü bir şehir” dedi.
“BANGLADEŞ HALKININ SELAMINI GETİRDİM”
Bağımsızlıklarının 50. Yılı dolayısıyla Bangladeş halkının selamlarını getirdiklerini söyleyen Büyükelçi Mannan, konuşmasına şöyle devam etti; “Afyonkarahisar’da gerçekten büyük bir misafirperverlik gördüm.” Afyonkarahisar mutfağına hayran kaldığını belirten Mannan, “Bizlere lezzetli yemekler ikram ettiler. Gerçekten bu yemeklerin lezzeti ve özellikle sunum şekli beni çok etkiledi. Zaten UNESCO’nun da Afyonkarahisar’ı gastronomi şehri ilan etmesi bunun bir göstergesidir. Burada bulunmaktan çok mutluyum” dedi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ziyaretin anısına Büyükelçi Mannan’a Taş medrese el emeği ile üretilen seccade ve baston takdim etti. Büyükelçi Mannan’da Başkan Zeybek’e Bangladeş’in meclis binasının yer aldığı fotoğraf şilti takdim etti.>>>Gazete3

  SİYASET    25.02.2021 19:06:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER