Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

'Milletin işi ve aşıyla ilgili tedbir alınmalı'
..

2

Image

'Avukatlarda kapsama alındı'
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, koronavirüsle mücadele kapsamında avukatların ekonomik etkilerden mücbir sebep kapsamında etkilenecek sektör..

3

Image

'Ateş düşürücü mü verildi?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, koronavirüs salgını..

4

Image

'Öncelik halkımızın sağlığı'
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya küresel pandemi koronavirüs ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye’de önceliğin halkın sağlığı olduğunu sö..

5

Image

ÖRNEK DAVRANIŞ
Afyonkarahisar Tıbbi Mümessilleri yaptıkları açıklama ile sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler..

6

Image

'Basın mensupları dikkat etmeli'
İletişim Başkanlığı medya mensuplarının görevleri sırasında Kovid-19’a karşı dikkat etmesi gereken hususları içeren bir rehber hazırladı ..

7

Image

Tekstil fabrikasında maske üretiliyor
Şuhut ilçesinde geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun katılımıyla açılışı yapılan teksti..

8

Image

Jandarma yaşlılara yardım ediyor
Sandıklı ilçesinde jandarma ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evden çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik hasta..

9

Image

'Tedbirleri elden bırakmayalım'
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaptığı açıklama ile koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyulması konusunda vatandaşlara yaptığı uyarı..

10

Image

'HEP BERABER AŞACAĞIZ'
Vali Tutulmaz, koronavirüs konusunda gereken tedbirlerin alındığını en önemli tedbirin ise vatandaşların dışarıya çıkmayarak evlerinde kalmaları olduğ..

11

Image

Yaşlılara alış veriş hizmeti
Başmakçı Belediyesi, Kovid-19 tedbirleri kapsamında evinden dışarı çıkamayan yaşlı, engelli ve kronik hastalara yönelik alışveriş hizmeti sunuyor..

12

Image

Camiler dezenfekte ediliyor
Şuhut ilçesinde Şuhut Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Korona virüsü (Kovid-19) önlemleri kapsamında ilçe genelindeki camilerde i..

13

Image

Afyon’da bin 172 kişi boşandı
Türkiye İstatistik Kurumu boşanma verilerini açıkladı. Türkiye genelinde boşanmaların arttığı görülürken, Afyonkarahisar’da bin 172 kişi boşandı ..

14

Image

‘Tedbirleri elden bırakmayın’
Başmakçı Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Gönüllü, vatandaşlardan tedbirl..

15

Image

Tarihi eserler ele geçirildi
Gazlıgöl’de jandarma ekipleri yaptıkları operasyonda, çok sayıda tarihi eser ele geçirildi

..

16

Image

Kurulan şirket sayısı arttı
Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısı %12,62 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısı %16,03 oranında azalmış olup kurulan kooperatif sayısı %15,..

17

Image

‘AĞAÇLANDIRMA REKORU KIRDIK’
Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Milletvekilli Eroğlu, Türkiye’nin 18 yıllık süreçte ağaçlandırmad..

‘İhtiyaç hali dışında dışarıya çıkmayın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İhtiyaç hali dışında dışarıya çıkmayın’


Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği ziyaretinde koronavirüs ile ilgili tedbirler konusunda açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, vatandaşlara gerekmedikçe dışarıya çıkmamalarını istedi
  SİYASET    19.03.2020 10:14:47

Ziyarette; Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt’un yanı sıra derneğin Onursal Başkanı Hacı Hakkı Özsoy, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Emin Güzbey, Mahmut Emin Birliktir, İsmail Akar, Hakan Dilek, Faruk Kılıç, Ömer Elçi’de hazır bulundu. AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin seçilerek güven tazeleyen yeni yönetim kurulu üyelerini Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt’un şahsında kutladı.

“HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN”

Yeni yönetimin camiaya hayırlı olmasını dileyen Sezen, “Hem basın camiasına hem de Afyonkarahisar’a derneğin yeni yönetiminin hayırlı olmasını diliyoruz. Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği kuruluşunda ciddi özveri gösterildi. Bu süreçte inşallah devam edecek. Tabii biz başta duayen gazetecimiz Hacı Hakkı Özsoy ağabeyimiz olmak üzere, mesleğin büyüğü, memleketin ağabeyi olmak üzere önderlik eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni dönemde de yönetime başarılar diliyoruz. Basın Yayın Derneği tek sesli olmaktansa, her kafadan ayrı ses çıkıp bir yere varılamamaktansa tek yürek, tek bilek olarak bizim aracılık ettiğimiz somut çalışmalarla ortaya konulmuştur.” dedi.


“TEDBİRLERE HARFİYEN UYUN”

Gelecek günlerde yasal mevzuatın yenilenmesiyle birlikte yerel basının güçlenerek ülkede ki yerini koruyacağını dile getiren Sezen, koronavirüsle ilgili değerlendirmede bulundu. Sezen, “Bu süreçte ülkemizde ve tüm dünya da pandemi ilan edilen koronavirüs sebebiyle yerel basının önemini bir kez daha müşahede etmiş durumdayız. Her ne kadar ulusal düzeyde yayın yapan basında kamu spotları yayınlanmış olsa da yerel basının etkisi çok daha fazla oluyor. Vatandaşlarımıza yerel ve ulusal basında devletimizin bilgilendirmeleri noktasında harfiyen tedbirlere uyulmasını rica ediyorum.” diye konuştu.

“İHTİYACINIZ YOKSA
HASTANEYE GİTMEYİN”

Afyonkarahisar’lılardan ihtiyaç hali dışında evlerinden çıkmamaları ricasında bulunan Sezen, “Özellikle kamusal alanlarda hastane yetkililerimizle de konuyu görüştüm, Devlet Hastanesi Başhekimimiz Op. Dr. Sayın Mehmet Duran’ın bir ricası var. Hemşehrilerimizden ihtiyaç olmadığı sürece hastaneye gidilmemesini rica ediyoruz. Umre’den dönen ve yurt dışından gelen hemşerilerimizde var. Doğal 14 günlük karantina sürelerini, izolasyonlarını evde geçirmelerini rica ediyoruz. Bu bir kul hakkıdır. Bize bulaşmayabilir taşıyıcı olabiliriz ama karşımızdakine bulaştığında Allah korusun bir kul hakkına girmiş oluruz. Ben bu bilinçle vatandaşlarımızın bu süreçte devletin kurallarına riayet edeceklerini düşünüyorum. Afyonkarahisar halkı için yerel basının desteğine ve gücüne çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.


“SÜREÇ ELBİRLİĞİ İLE ATLATILACAK”

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’in göreve yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine olan iyi dilekleri ve koronavirüs salgınına karşı hassasiyetine teşekkür etti. İlgi ve alakaları, basın camiasına katkıları nedeniyle duyulan memnuniyeti dile getiren Küçükkurt şöyle konuştu: “Ülkemizin ve dünyanın içerisinde bulunduğu olağanüstü bir durum söz konusudur. Bu olağanüstü durum gerçekten basın mensuplarının hem ülke hem de ilimiz bazında ne kadar önemli bir görev üstlendikleri bir kez daha ortaya çıktı. Daha önce sizlerle yaptığımız istişarelerde hem internet hem de sosyal medya ile ilgili yasal düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu sizlere aktarmıştık. Sizlerde her zaman olduğu gibi camiamızın bu taleplerini hem sahiplenmiş hem de aktarmıştınız. İçerisinde bulunduğumuz bu hassas dönemde bunun ne kadar elzem ve gerekli olduğunu bir kez daha hep beraber yaşıyoruz. Bu konuda sizin desteklerinizin de artarak hep beraber devam edeceğine inanıyoruz.. Bu süreç sizlerin, bizlerin ve tüm milletimizin el birliği, gönül birliği içerisinde inşallah en az zararla atlatılacağına inanıyoruz. Bizde sizin bu ziyaretiniz ve hassasiyetiniz nedeniyle teşekkür ediyoruz.”>>>Gazete3

  SİYASET    19.03.2020 10:14:47

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
31.03.2020
31.03.2020
31.03.2020
OZEL HABERLER