Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

16

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

“Filistinliler Türkiye’yi hami olarak görüyor” | Gazete3.com.tr
Image

“Filistinliler Türkiye’yi hami olarak görüyor”Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Cami Gençlik Topluluğu tarafından Beytü’l Makdis konulu konferansta konuşan AKÜ Cami Gençlik Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi M. Emin Türkoğlu, Filistinlilerin Türkiye’yi hami olarak gördüğünü söyledi.
  SİYASET    19.06.2019 10:57:24


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Cami Gençlik Topluluğu tarafından Beytü’l Makdis konulu konferans düzenledi. Eğitim Fakültesi Abdullah Kaptan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını AKÜ Cami Gençlik Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi M. Emin Türkoğlu gerçekleştirdi. Türkoğlu, topluluğun kuruluş amacının cami ve gençlik kavramlarının yeniden gündeme taşınması olduğunu vurgulayarak bu kavramların, zamanla kaybedilen birlik anlayışına ve medeniyet tasavvurundaki önemine değindi. Cami kavramının toplayıcı özelliğini anlatan Türkoğlu ayrıca, her medeniyetin gençlerle yükseldiğini ifade etti. Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kahraman, “Beytü’l Makdis konulu konferansın ismini özellikle seçtik, bu kelime peygamberimizin ifadelerin geçiyor ve Mescid-i Aksa’yı merkeze alan geniş bir coğrafyayı temsil ediyor. Kur’an’ın ifadesiyle bu toprakların ve çevresinin bereketli kılındığı anlatılıyor. Bu seyahate başlamadan önce üniversitemiz kütüphanesinde bulunan Kudüs konulu bütün kitapları inceledim, internette birçok video izledim ve yazıları okudum. Zaten bu mukaddes beldenin Müslümanlar, Hristiyanlar ve Yahudiler için çok önemli bir şehir olmasından dolayı çok fazla bilgi kaynağı bulunuyor. Dolayısıyla bunların hepsinin incelenmesi esasında mümkün değil, daha önemlisi ise zaten herkes kendi penceresinden bu kutsal toprakları değerlendiriyor. Aile olarak gerçekleştirdiğimiz bu kutsal ziyarette kendi bireysel penceremizden anlatmamız gerekirse, öncelikle Beytü’l Makdis’e ulaşım çok kolay” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    19.06.2019 10:57:24

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER