Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kampanya uzatıldı
Afyonkarahisar PTT Başmüdür Mehmet Örsdemir, PTT Kargo’nun yöresel ürün gönderim kargo indirimi kampanyasını 1 ay daha uzattıklarını söyledi..

2

Image

‘Herkes Çetinkaya’yı örnek almalı’
Afyonkarahisar’da düzenlenen Ali Çetinkaya’yı Anma töreninde konuşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, herkesin Ali Çetinkaya’yı örnek alm..

3

Image

Eroğlu’ndan jet çözüm
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte şehrimizin ekonomik değerlerinden olan OGAŞ Şekerleme Yönetim Kur..

4

Image

‘Rehberlik mesleği önemli”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen etkinlikte 21 Şubat Dünya Rehberler Günü kutlandı. Programda konuşan AKÜ Rekt..

5

Image

‘Başkanlar büyük işler başardı’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, il yöneticilerini ve MHP’li belediye başkanlarını Ankara’da m..

6

Image

Proje uygulanmaya başladı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca başlatılan "2019'da Ülkem İçin Bir Fikrim Var" projesi kapsamında sunulan fikirler, ilgili bakanlıklar ve kuru..

7

Image

Başkanlar istişare etti
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında ağırladı ..

8

Image

Başkan Çöl destek sözü aldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçe ile ilgili talepleri, milletvekillerine ileterek, destek sözü aldı

..

9

Image

Yazar Keskin söyleşi yaptı
Şuhut ilçesinde açılan 3.kitap Fuarı’na katılan yazar Nursefa Keskin, öğrencilerle söyleşi yaptı..

10

Image

Zafer 03 Teras Kafe hizmete açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda İşletme Müdürlüğü bünyesinde Zafer Meydanı’nda açılan Zafer 03 Kafe’nin camlı teras bölümü de ..

11

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Dinar ilçesinde Sevgi Yılı Projesi kapsamında düzenlenen toplantı da konuşan Kaymakam Selami Kapankaya, Dinar ilçesinin menfaatlerinin söz konusu oldu..

12

Image

TÜBA Başkanı Şeker’den ziyaret
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı makamında ziy..

13

Image

Öğrencilere su tasarrufu anlatıldı
İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni ziyaret eden Anıtkaya Ortaokulu ve Anıtkaya İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, su tasarrufunun önemini öğrendi..

14

Image

Kitap okudular
Çay ilçesi Şehit Kamil Tuna Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu’nun da katılımıyla Kitap okuma etkinliği düzenl..

15

Image

Girne Koleji’nden ziyaret
Girne Amerikan Koleji yetkilileri İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin'i makamında ziyaret etti...

16

Image

‘Eğitime desteğimiz sürecek’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e, ilçede faaliyet gösteren okullardan teşekkür ziyaretleri gelmeye devam ediyor...

17

Image

Atık Ekmek Projesi
Çay ilçesine hayata geçirilen Atık Ekmek Projesi hakkında, Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu’na proje ekibi bilgilendirme yaptılar..

‘EVRENSEL BİR İLİZ’ | Gazete3.com.tr
Image

‘EVRENSEL BİR İLİZ’


Sandıklı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın uluslararası alanda 2 büyük ağa dahil olan evrensel bir şehir olduğunu belirtti.
  SİYASET    21.01.2020 09:23:44

Vali Mustafa Tutulmaz, Sandıklı ilçesinde merkez kasaba, köy ve mahalle muhtarları ile toplantıda bir araya geldi. Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıda Kaymakam Eflatun Can Tortop, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İl ve İlçe Müdürleri, İl Genel Meclisi Üyeleri ve muhtarlar hazır bulundu.

GİDİLMEDİK KÖY BIRAKMAYACAĞIM

Toplantıda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Yılda bir kez muhtarlarımızla bir araya gelmeye çalışıyorum. Bu toplantılar vesilesi ile hem köylerimizin problemlerini yerinde tespit ediyoruz hem de il ve ilçe müdürleri ile sorunların koordinesini yapmış oluyoruz. Ben göreve geldiğim günde kendime şöyle bir hedef koydum; “Gidilmedik köy bırakmayacağım.” Bu doğrultuda 300’e yakın köyümüzü bir şekilde ziyaret ettim. 423 köy var. 300’e yakını bitti. Bu yıl içerisinde de kalan köyleri ziyaret edeceğim. Köylerin durumunu yerinde görmek istiyorum” dedi.

“ÖNCELİK İHTİYACIN EN ÇOK OLDUĞU YERE”

Köylerdeki yatırımların hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz: “İl Özel İdaresi kaynaklı ve diğer kamu kurum ve kuruluşların kaynakları ile yapılan yatırımlar sürüyor. Yapılacak yatırımlarda, bütçe imkânları doğrultusunda şekilleniyor. KÖYDES ödenekleri geldikten sonra gelen ödeneğe göre köylerimize ihtiyacına uygun yatırım hamlesine gireceğiz. Bu yatırımları yaparken öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarının bu yatırımları verimlilik açısından ön planda tutması gerekir. Burada öncelik ihtiyacın en çok olduğu yerden başlayacaktır. Talebi olan muhtarlarımızın da bunu ön planda tutması gerekir. Kaynakların verimli olması gerekir. Kaynakları verimli kullandığımızda daha çok kişiye hizmet etmiş oluruz” diye konuştu.

“SU YÖNETİMİNDE PROBLEM VAR”

Köy ziyaretlerinde karşılaştığı en büyük sıkıntının su ile ilgili olduğunu söyleyen ve bu konuyla ilgili İl Özel İdaresi’nin bir çalışması olduğunu hatırlatan Vali Mustafa Tutulmaz: “İnşallah bu sorunu gidermiş olacağız. Suyun yönetimini disipline etmiş olacağız. Köylerimizde su sıkıntısı yok suyun yönetimi sıkıntısı var. Su her zaman ihtiyaç. İçme suyu olarak planlanan suyun sulamada kullanılmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ÜLKEMİZDE 2 AĞA ÜYE OLAN TEK İLİZ

Afyonkarahisar’ın her geçen gün gündemde daha fazla yer almaya başladığını vurgulayan ve bu konuda muhtarları bilgilendiren Vali Mustafa Tutulmaz: “Şehrimizin ismi ulusal ve uluslararası alanda sıkça duyulmaya başladı. Geçen yıl Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği üyesi olduk. Bu alanda 42 şehirden biri olduk. UNESCO’da Gastronomi alanında dünyada 36 şehirden birisi olduk. 2 büyük ağa üyeyiz. Evrensel bir şehir olduk. Turizm ve diğer alanlarda şehirler yarışıyor. Bizim Afyonkarahisar olarak evrensel bir şehir olabilmek ve şehirlerin rekabetinde yer bulabilmemiz gerekiyordu. Bu doğrultuda 2 önemli ağa dâhil olduk. Şuanda ülkemizde 2 ağa üye olan tek iliz. Bundan ne kadar gurur duysak azdır. Bunun etkisini az da olsa görmeye başladık. Otellerimiz dolu. Daha fazla misafir ağırlamaya başladık. Bu her sektöre artı bir katkı demek. Yani daha fazla kişiye iş ve aş demek. Biz bu değerlere sahip olduk ancak önemli olan bunu devam ettirebilmek ve verim alabilmek. Ben başta Belediye Başkanı Mustafa Çöl olmak üzere siz değerli muhtarlarımızı ve ilçe yöneticilerimizi bu unvanlara sahip çıkmaya ve sorumlu davranmaya davet ediyorum. Gelen misafirlere daha nezaketli davranalım, hijyen kurallarına uyalım, temizlik ve düzene uyalım. Gelen misafirleri olumlu bir şekilde misafir edelim ve yeniden gelmesini sağlayalım. Bu şekilde hareket edersek daha fazla misafir ağırlarız ve daha çok yatırım alırız” şeklinde konuştu.>>>İsmail Sagun

  SİYASET    21.01.2020 09:23:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2020
22.02.2020
22.02.2020
OZEL HABERLER