Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Her kesimin talep ve önerilerini dikkate alıyoruz
‘Halkımızın hizmetkarıyız’
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, beraberinde meclis üyeleri ile birlikte merkeze bağlı Saraydüzü köyünü ziyar..

2

Image

Balkanlıoğlu’ndan DEVE’ye tam not
Afyonkarahisarlı iş adamı Şuayp Demirel’in girişimleriyle üretilen yüzde 100 yerli ve milli kamyon DEVE’yi inceleyen Afyonkarahisar eski Valisi İrfan ..

3

Image

Vali Tutulmaz Halk Günü
Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Halk Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, kamuda iş talebinde bulunulmaması noktasında vatandaşl..

4

Image

Özdilek Ev Tekstili Ödül
Özdilek’e yılın
markası ödülü
Özdilek Ev Tekstili, dünyanın en prestijli markalarını ödüllendiren World Branding Awards tarafından “Ev ve Bah..

5

Image

‘Şiddet olayları cinnet seviyesinde’
Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Türkiye'de yaşanan şiddet olaylarının toplumsal cinnet seviyesine ulaştığını söyledi.

6

Image

Yeni çalışmalar yapılacak
Akşehir ve Eber Gölleri Çevre Koruma Birliği toplantısında ekolojik dengenin korunması için yeni çalışmaların yapılması gerektiği konusunda görüşmeler..

7

Image

‘İş birliğine hazırız’
Slovenya Dışişleri Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen “Creative Forum”da, gastronomi alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil edilen Afyonkarahisa..

8

Image

Sağlık kuruluşlarına ziyaret
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, saha ziyaretleri kapsamında Emirdağ ilçesine gitti. ..

9

Image

Karakaş, Çoban’ı ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ile beraberindeki heyeti makamında kabu..

10

Image

Okumak zenginliktir
Evciler'de "Okumak Zenginliktir" projesi kapsamında kitap okuma etkinliği düzenlendi...

11

Image

‘Türkiye’nin aydınlık geleceği’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin Yeniden Refah Partisi ile sağlanacağını söyledi. ..

12

Image

GARNİZON KOMUTANI ALP ZİYARET
İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. ..

13

Image

‘Adaletsizlik giderilmeli’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, öğretmenler arasındaki ekonomik adaletsizlik ve kadro sorununun giderilmesi gerektiğini belirtti. ..

14

Image

‘Antalya’dan sonra Afyon’u tercih edin’

Rusya’dan Afyonkarahisar’a gelen turizm heyetini ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser; Rus tur..

15

Image

Hırsızlar yakayı ele verdi

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son bir ayda Afyonkarahisar’da 4 ev ile 3 otomobil soygunu yapan kişilerin p..

16

Image

Gazilerden yerli kamyona tam not

İlimiz İscehisar ilçesinde, mermer ve mermer makinaları konusunda sektörün önde gelen büyük firmalarından, aynı zamanda yerli üretime destek olan..

17

Image

‘UTP ile suç oranları azaldı’

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, 2016 yılında uygulamaya konulan Uygulama Takip Projesi (UTP) ile başta terör olmak üzere asayiş, kaçakçılık ve..

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’ | Gazete3.com.tr
Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan programda bu hafta Barış Pınarı Harekatı ve Termal Kent projesiyle ilgili Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, Mehmet Taytak, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen canlı telefon bağlantılarıyla görüşlerini ifade ettiler.
  SİYASET    19.10.2019 11:17:47


Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, harekatla ve sonrasında kazanılan zafer ilgili görüşlerini ifade ederek, “Kahraman ordumuz Barış Pınarı Harekâtı’nda destan yazdı. ABD Başkan Yardımcısı, Ankara’da Cumhurbaşkanımızla görüştü. Bütün isteklerimiz kabul edildi. Bölgede 32 kilometrelik alan güvenli bölge olarak belirlendi. 120 saat sürecek olan ateşkesle PKK terör örgütünün bütün silahlarını bırakarak, güveni bölgenin dışına çıkması kararlaştırıldı” dedi.
“AFYON’I DÜNYANIN SAĞLIK TURİZMİ MERKEZİ YAPACAĞIZ”
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile termal kent hakkında bir görüşme yaptıklarını söyleyen Eroğlu, “Afyonkarahisar’ı dünyanın sağlık turizminin merkezi yapacağız. Termal Kent’le ilgili yer belirlendi. Cumhurbaşkanımızla görüştüm. Bu projeyle ilgili Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile teşviklerde hazırlanıyor. Biz bu projeye TOBB’un da destek vermesini istiyoruz. Bu merkez dünya çapında olacak. TOBB Başkanımız, Afyonkarahisar’ın termal turizm konusunda önemli bir merkez olduğunu söyledi, her türlü desteği verecek. İnşallah burada en az 4 bin kişi istihdam edilecek” diye konuştu.
“TÜM İSTEKLERİMİZ KABUL EDİLDİ”
Özkaya, “(Sırtını PKK’ya dayayanlar hariç) Türkiye’de herkes birlik oldu ve ABD’nin her türlü tehdit ve baskılarına rağmen Barış Pınarı Harekatı’nı yaparak, Suriye’de bir terör devleti kurulmasına izin vermediğini tüm dünyaya gösterdi. ABD bizim sunduğumuz şartları kabul etti. PKK’nın güvenli bölgeden silahlarını bırakarak, çıkması için 5 gün bekleyeceğiz” dedi.
“ÜLKEMİZİN VİZYON PROJELERİNDEN BİRİSİ OLACAK”
Termal Kent konusunda TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile görüştüklerini belirten Özkaya, “Türkiye’nin vizyon projelerinden birisi olacak olan Termal Kent Afyonkarahisar’da kurulacak. Bununla ilgili TOBB Başkanımıza bir sunum yaptık. Kendisi de son derece olumlu yaklaştı ve gereken desteğin verilmesi noktasında ilgili müdürlere talimatlar verdi” diye konuştu.
“TÜRKİYE ZOR OYUNU BOZDU”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Türkiye’nin zor oyunu bozduğunu belirterek, “Türkiye olarak Barış Pınarı Harekâtı’na ilk başladığımızda bu harekâtı desteklemeyen bazı kesimler vardı. Kazanılan bu zafer onlara da en güzel cevap oldu. Bir parti hariç tüm partiler kahraman askerlerimize ve harekâta destek verdiler. Bu desteklerle ve Mehmetçiklerimizin kahramanca mücadelesi güzel bir zaferle sonuçlandı. ABD ve dış güçler bu birliğimizi gördükçe daha büyük zaferlerin kazanılması kaçınılmazdır” ifadelerini kullandı. Sezen, 120 saatlik bir süreç olmasına rağmen, terör örgütünün güvenli bölgeden çıkmaya başladığını çeşitli kaynaklardan öğrendiklerini ifade etti.
“EKONOMİ DAHA İYİ HALE GELECEK”
Türkiye’nin önemli bir zafer kazandığını belirten ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, bu zaferle beraber ülkedeki ekonominin de daha iyi hale geleceğini belirtti. Serteser, “Bu harekat sonrası istediğimizi almak önemliydi. Bugünkü gelişme ülkemiz ve ekonomimiz açısından önemli bir gelişme” dedi.
“AFYON’U UÇURACAK BİR PROJE”
Termal Kent konusunda Hisarcıklıoğlu ile yaptıkları görüşmeyi anlatan Serteser, “Termal Kent Projesi çok önemli bir proje. Milletvekillerimizle beraber özel sektöründe bu projeye dahil olması gerektiğini Hisarcıklıoğlu başkanımıza ilettik. O da böyle bir tesisin durum itibariyle Afyon’da kurulmasının uygun olduğunu söyledi. Bu tesisin işletme kısmında TOBB’un olması, bu tesisin gelişimini hızlandırır. Afyonkarahisar’ı uçuracak bir proje. Hepimiz sahipleniyoruz. İnanıyoruz, başaracağız” diye konuştu.
“BÜTÜN PROJELERİ YERLE BİR ETTİK”
Barış Pınarı Harekatı’nın hem sahada hem de masada kazanılan bir zafer olduğunu belirten Taytak, “Türkiye büyük bir zafer kazanmıştır. Harekat boyunca toplumun tüm kesimlerinin desteklerinin olması ülkemiz açısından büyük bir gelişme. Bölgedeki en büyük projeleri yerle bir etmemiz 1 ay bile sürmedi. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya sormak gerekiyor. Eğer 1974’te Kıbrıs’a o harekat olmasaydı kendisi acaba şu anda nasıl zulümler yaşayacaktı? O harekat olmasaydı KKTC var mı olacaktı? Olmayacaktı. Her dönemde olmuştur. Her dönemde böyle hainler çıkmıştır. Kıbrıs’taki vatandaşlarımız seçimlerde gerekeni yapacaktır” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    19.10.2019 11:17:47

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.11.2019
20.11.2019
20.11.2019
OZEL HABERLER