Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sandıklı’yı konuştular
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı ile ilgili konuları görüşmek için İzmir Sandıklılılar Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimini kabul ett..

2

Image

Alev Türe güven tazeledi
Afyonkarahisar Tabip Odası’nın olağan seçimli genel kurul toplantısı hafta sonu Oda’da yapıldı. Oda’nın mevcut Başkanı Dr. Alev Türe tekrar göreve seç..

3

Image

Kabirlerin tahsisleri yapıldı
Afyonkarahisar Belediyesi, Bayraktepe Mezarlığında oluşturduğu kabirler kura ile hak sahiplerine tahsis edilmeye başladı. ..

4

Image

İGM toplantıları başladı
İl Genel Meclisi’nin temmuz ayı ilk oturumunda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı ..

5

Image

Akıllı parklar kuruluyor
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatıyla Emirdağ ilçesinde akıllı parklar kuruluyor
..

6

Image

Yardım birimine teşekkür belgesi
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınıyla mücadelede görev alan Yardım Hizmetleri Birimi personelini unutmaya..

7

Image

Başkan Zeybek’e ziyaretler
AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük ve İnci Pastanesi sahibi Osman Çavdar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret etti..

8

Image

‘İktidar Baroların sesini kısmak istiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, “Çok Baro Teklifine” karşı TBMM Adalet Komisyonu’nda yaptığı konuşmada AKP’nin k..

9

Image

‘Karalama kampanyasının hedefi olduk’
MÜSİAD’tan yapılan ortak açıklamada, havai fişek fabrikasında yaşanan patlaması sonrası yaşanan olaylarla ilgili karalama kampanyasının hedefi oldukla..

10

Image

‘AFYON LİG ATLADI’
Vali Gökmen Çiçek İl Genel Meclisi temmuz ayı oturumuna katıldı. Toplantıda Meclis üyelerine hitaben konuşan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’ın lig ..

11

Image

‘İGM LOKOMOTİF OLACAK’
İl Genel Meclisi temmuz ayı ilk oturumuna katılan Vali Çiçek, Afyon’un büyümesinde İGM’nin lokomotif olacağını söyledi ..

12

Image

Sebze hali yenilendi
Çay ilçesi Kocayol mevkiinde bulunan sebze ve meyve halinde başlatılan çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı..

13

Image

‘Kıdem tazminatı işçilerin hakkıdır’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Arslan, kıdem tazminatının her işçinin hakkı olduğunu belirterek, “Bu salgın döneminde ülkemizin yaşadığı ekonomik ..

14

Image

‘Hedefsiz tatil kriz doğurur’
Pedagog Şenbabaoğlu tatil döneminde çocuk eğitimi konusunda bilgiler vererek, “Hedefsiz tatil kriz doğurur” dedi ..

15

Image

AK Parti grubu toplandı
Şuhut Belediyesi AK Parti Grubu toplantısı AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşti...

16

Image

‘Hep beraber Afyon için çalışacağız’
Vali Gökmen Çiçek, tüm kurumlarla ve kuruluşlarla işbirliği içinde Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için çalışacaklarını söyledi ..

17

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Afyonkarahisar’a vali olarak atanan ve görevine başlayan Vali Gökmen Çiçek’e, Afyonkarahisar protokolü h..

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’ | Gazete3.com.tr
Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan programda bu hafta Barış Pınarı Harekatı ve Termal Kent projesiyle ilgili Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, Mehmet Taytak, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen canlı telefon bağlantılarıyla görüşlerini ifade ettiler.
  SİYASET    19.10.2019 11:17:47


Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, harekatla ve sonrasında kazanılan zafer ilgili görüşlerini ifade ederek, “Kahraman ordumuz Barış Pınarı Harekâtı’nda destan yazdı. ABD Başkan Yardımcısı, Ankara’da Cumhurbaşkanımızla görüştü. Bütün isteklerimiz kabul edildi. Bölgede 32 kilometrelik alan güvenli bölge olarak belirlendi. 120 saat sürecek olan ateşkesle PKK terör örgütünün bütün silahlarını bırakarak, güveni bölgenin dışına çıkması kararlaştırıldı” dedi.
“AFYON’I DÜNYANIN SAĞLIK TURİZMİ MERKEZİ YAPACAĞIZ”
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile termal kent hakkında bir görüşme yaptıklarını söyleyen Eroğlu, “Afyonkarahisar’ı dünyanın sağlık turizminin merkezi yapacağız. Termal Kent’le ilgili yer belirlendi. Cumhurbaşkanımızla görüştüm. Bu projeyle ilgili Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile teşviklerde hazırlanıyor. Biz bu projeye TOBB’un da destek vermesini istiyoruz. Bu merkez dünya çapında olacak. TOBB Başkanımız, Afyonkarahisar’ın termal turizm konusunda önemli bir merkez olduğunu söyledi, her türlü desteği verecek. İnşallah burada en az 4 bin kişi istihdam edilecek” diye konuştu.
“TÜM İSTEKLERİMİZ KABUL EDİLDİ”
Özkaya, “(Sırtını PKK’ya dayayanlar hariç) Türkiye’de herkes birlik oldu ve ABD’nin her türlü tehdit ve baskılarına rağmen Barış Pınarı Harekatı’nı yaparak, Suriye’de bir terör devleti kurulmasına izin vermediğini tüm dünyaya gösterdi. ABD bizim sunduğumuz şartları kabul etti. PKK’nın güvenli bölgeden silahlarını bırakarak, çıkması için 5 gün bekleyeceğiz” dedi.
“ÜLKEMİZİN VİZYON PROJELERİNDEN BİRİSİ OLACAK”
Termal Kent konusunda TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile görüştüklerini belirten Özkaya, “Türkiye’nin vizyon projelerinden birisi olacak olan Termal Kent Afyonkarahisar’da kurulacak. Bununla ilgili TOBB Başkanımıza bir sunum yaptık. Kendisi de son derece olumlu yaklaştı ve gereken desteğin verilmesi noktasında ilgili müdürlere talimatlar verdi” diye konuştu.
“TÜRKİYE ZOR OYUNU BOZDU”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Türkiye’nin zor oyunu bozduğunu belirterek, “Türkiye olarak Barış Pınarı Harekâtı’na ilk başladığımızda bu harekâtı desteklemeyen bazı kesimler vardı. Kazanılan bu zafer onlara da en güzel cevap oldu. Bir parti hariç tüm partiler kahraman askerlerimize ve harekâta destek verdiler. Bu desteklerle ve Mehmetçiklerimizin kahramanca mücadelesi güzel bir zaferle sonuçlandı. ABD ve dış güçler bu birliğimizi gördükçe daha büyük zaferlerin kazanılması kaçınılmazdır” ifadelerini kullandı. Sezen, 120 saatlik bir süreç olmasına rağmen, terör örgütünün güvenli bölgeden çıkmaya başladığını çeşitli kaynaklardan öğrendiklerini ifade etti.
“EKONOMİ DAHA İYİ HALE GELECEK”
Türkiye’nin önemli bir zafer kazandığını belirten ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, bu zaferle beraber ülkedeki ekonominin de daha iyi hale geleceğini belirtti. Serteser, “Bu harekat sonrası istediğimizi almak önemliydi. Bugünkü gelişme ülkemiz ve ekonomimiz açısından önemli bir gelişme” dedi.
“AFYON’U UÇURACAK BİR PROJE”
Termal Kent konusunda Hisarcıklıoğlu ile yaptıkları görüşmeyi anlatan Serteser, “Termal Kent Projesi çok önemli bir proje. Milletvekillerimizle beraber özel sektöründe bu projeye dahil olması gerektiğini Hisarcıklıoğlu başkanımıza ilettik. O da böyle bir tesisin durum itibariyle Afyon’da kurulmasının uygun olduğunu söyledi. Bu tesisin işletme kısmında TOBB’un olması, bu tesisin gelişimini hızlandırır. Afyonkarahisar’ı uçuracak bir proje. Hepimiz sahipleniyoruz. İnanıyoruz, başaracağız” diye konuştu.
“BÜTÜN PROJELERİ YERLE BİR ETTİK”
Barış Pınarı Harekatı’nın hem sahada hem de masada kazanılan bir zafer olduğunu belirten Taytak, “Türkiye büyük bir zafer kazanmıştır. Harekat boyunca toplumun tüm kesimlerinin desteklerinin olması ülkemiz açısından büyük bir gelişme. Bölgedeki en büyük projeleri yerle bir etmemiz 1 ay bile sürmedi. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya sormak gerekiyor. Eğer 1974’te Kıbrıs’a o harekat olmasaydı kendisi acaba şu anda nasıl zulümler yaşayacaktı? O harekat olmasaydı KKTC var mı olacaktı? Olmayacaktı. Her dönemde olmuştur. Her dönemde böyle hainler çıkmıştır. Kıbrıs’taki vatandaşlarımız seçimlerde gerekeni yapacaktır” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    19.10.2019 11:17:47

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
07.07.2020
07.07.2020
07.07.2020
OZEL HABERLER