Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

2

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

3

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

4

Image

‘Etkin bir şekilde mücadele ediyoruz’
İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, (Covid-19) ile mücadelede emniyet mensuplarının da sağlıkçılar gibi etkin bir şekilde mücadele ettiğine dikkat çekerek, “..

5

Image

Yatırımları incelediler
Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki yapımı devam eden yatırımları incelediler. Akarçay kenarında yapımı devam ed..

6

Image

Sanayi Sitesi’nde yangın
Sanayi Sitesi’nin ortak kullanım bacasında çıkan yangında faciadan dönülürken olayda 4 dükkân yanmaktan son anda kurtuldu. Yoğun dumanların çıktığı ya..

7

Image

Şehit Karadirek için hatıra ormanı
5 Mart 2021 tarihinde Tatvan ilçesi yakınların meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Şükrü Karadirek için Afyonkarahisar’da hatıra ormanı oluş..

8

Image

Vakalar arttı tedbirler peş peşe geldi
İhsaniye ilçesinde Koronavirüs vakaların artması sebebiyle 1 belde ve 2 köy için İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından kısıtlama kararları alındı..

9

Image

Projeler istişare edildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Ankara ziyaretleri kapsamında AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ile ..

10

Image

Aday adaylığı için başvurular başladı
Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde yapılacak belediye başkanlığı seçimleri dolayısıyla AK Parti İl Başkanlığı, aday adayların..

11

Image

‘Canla başla çalışıyoruz’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam ederek, milletin ayağına hizmet götürmek için canla başla çalıştıklarını söyl..

12

Image

‘Yüzde 21 azalma sağlandı’
81 il Valisinin katılımıyla video konferans üzerinden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan İ..

13

Image

Başkan Çöl polisleri kabul etti
Sandıklı Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Komiser Yardımcısı Onur Kaya ve beraberindeki polisler, 06-10 Nisan tarihleri arasından kutlanan “Polis Haft..

14

Image

Romanlar Günü ilanı Romanları sevindirdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan genelgeyle Türkiye'de 8 Nisan'ın "Romanlar Günü" ilan edilmesi, Afyonkarahi..

15

Image

Aşılama hakkında bilgi aldılar
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Şükrü Boz aile sağlığı merkezlerine ziyaretlerini sürdürüyor. Sinanpaşa Kılıçarslan, Ahmetpaşa..

16

Image

‘KURUMSALLAŞMA ÖNEMLİ’
ATSO KOBİ Akademisi tarafından Aile Anayasası Eğitimi verildi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, Türk..

17

Image

Hobi bahçelerine başvurular başlıyor
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Devlet Parkı’nda oluşturulan 229 adet hobi bahçesi için başvuruların başladığını ve kuraların mayıs içinde çekileceğin..

‘Antalya’ya 6.8 milyar TL’lik yatırım’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Antalya’ya 6.8 milyar TL’lik yatırım’


Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Antalya’ya 6.8 milyar TL’lik, su ve orman yatırımı yaptıklarını söyleyerek, “Böylece Antalya’nın kalkınması arttı, vatandaşlarımızın refah seviyesi yükseldi” dedi
  SİYASET    22.02.2021 18:31:49

Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Antalya’ya yapılan yatırımlar konusunda açıklamalarda bulundu. Eroğlu, “Antalya, ülkemizin nüfus bakımından beşinci büyük şehri durumunda olmasının yanında, özellikle turizm mevsiminde ilin nüfusu çok daha fazla artmaktadır. Antalya’nın, ülkemizi Dünya’ya karşı temsil eden bir konumu olması bakımından her türlü alt ve üst yapının eksiksiz olması için son 18 yılda çok çalıştık. Antalya’ya kazandırdığımız su ve ormancılık yatırımlarının toplam maliyeti 6,8 milyar TL’dir” dedi.

“20 BARAJ VE 3 GÖLET İLE
ANTALYA’YI İHYA ETTİK”

Eroğlu, “Antalya, münbit topraklarıyla ülkemizin en önemli ziraat şehirlerinden biridir. Özellikle yaş sebze ve meyve üretiminde ülkemizin zirai katma değerine büyük katkı sağlayan bir ildir. Son 18 yılda inşa ettiğimiz baraj ve göletler sayesinde sulanan araziler arttı. Böylece Antalya’nın kalkınması arttı, vatandaşlarımızın refah seviyesi yükseldi. DSİ Genel Müdürlüğüm ve Bakanlıklarım döneminde ili karış karış gezerek, vatandaşlarımızın taleplerini dinleyen, projeleri yerinde inceleyen ve gereken talimatları veren biri olarak Antalya’nın yatırımlarıyla bizzat ilgilendim. Son 18 yılda Antalya’ya 20 baraj ve 3 gölet inşa ettik. Özellikle 71.420 dekar araziyi sulayan ve Manavgat’ı taşkınlardan koruyan Manavgat Naras Barajı, Alanya Dim Barajı ve Gazipaşa Gökçeler Barajı en önemli barajlarından bazılarıdır” ifadelerini kullandı.

“2050 YILINA KADAR İÇME SUYU İHTİYACINI
KARŞILAYACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK”
Antalya’nın 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Eroğlu, “Antalya, takriben 2.550.000 nüfusu ile ülkemizin en büyük beşinci ili olması, her geçen gün daha da büyümesi ve özellikle turizm mevsiminde ilin nüfusunun çok artması sebebiyle şehrin yeni içmesuyu kaynaklarına ihtiyacı olmuştur. İktidara geldiğimizde Antalya’nın içmesuyu ihtiyacı Durailer, Termasos, Gürkavak, Yemişpınarı ve Boğaçay kaynaklarından karşılanıyordu. Ancak şehrin uzun vadede içmesuyu ihtiyacını kökünden çözecek bir projeye ihtiyaç vardı. Hazırlamış olduğumuz İçmesuyu Eylem Planı ve şehrin içmesuyu arz-talep grafiklerine göre Antalya’nın 2050 yılı içmesuyu ihtiyacını karşılayacak Karacaören 2 Barajı İçmesuyu Projesini geliştirdik” ifadelerini kullandı.

“ANTALYA’YI SUSUZ BIRAKMADIK”
Gazipaşa ilçesinin içme suyu ihtiyacını gidermek için büyük çalışmalar yaptıklarını söyleyen Eroğlu, “Gazipaşa ilçemizin içmesuyu ihtiyacını karşılamak için Gökçeler Barajı’nı inşa ettik. 11 km isale hattı ve günlük 35 bin m3 kapasiteli içmesuyu arıtma tesisi ile Gazipaşa ilçe merkezinin içmesuyu ihtiyacı karşılanacaktır. Antalya için içmesuyu bakımından bir sıkıntı görülmemektedir. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin kayıp kaçakların azaltılması, eksik şebekelerin yenilenmesi ve iyi bir su yönetimi yapması büyük ehemmiyet arz etmektedir. Suyun yönetimi kolay değildir. Suyu şehre getirmek büyük emek ve yatırım ister. Suyun yönetimi hiçbir şekilde hata kabul etmez. Bilgi, tecrübe, aşk ve heyecan gerektirir. Bugüne kadar Allah’a şükür Antalya’mızı susuz bırakmadık” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    22.02.2021 18:31:49

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER