Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Emirdağ’da Kovid-19 denetimi
Yılda yaklaşık 100 bin gurbetçinin geldiği Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında gurbetçilere maske ve sosya..

2

Image

Suna, “Kadın cinayetlerinin Sebebi İstanbul Sözleşmesi”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanunun kadınları korumadığını, kadınların maruz kaldıkl..

3

Image

Yurt genelinde operasyon
Yurt genelinde son bir haftada uyuşturucu operasyonlarında 2 bin 353 şüpheli yakalandı..

4

Image

“İstanbul Sözleşmesi Kırmızı çizgimizdir”

CHP Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Alev Doğru, son günlerde kamuoyunu en çok meşgul eden İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yaptığı basın açıkl..

5

Image

Fuhuşa geçit yok

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından sosyal medya üzerinden fotoğraf ve telefon numarası paylaşa..

6

Image

Eski fabrika alanına Kanalizasyon hattı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından eski çimento fabrikasının bulunduğu alanda içme suyu ve kanalizasyon hattı çalışmalarına başlandı...

7

Image

Minibüs motosiklete çarptı

Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesi’nde minibüs ile motosikletin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı...

8

Image

Beyrut için kampanya


Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), yaşanan patlamanın ardından felaket bölgesi ilan edilen Beyrut'taki ihtiyaçların karşılanması içi..

9

Image

İGM’nin 3.Oturumu yapıldı
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantılarının 3. oturumu Başkan Burhanettin Çoban başkanlığında yapıldı.
..

10

Image

Sandıklı’da 30’dan fazla vaka var
Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, koronavirüsle mücadelede vatandaşları uyardı. Kaymakam Tortop, Sandıklı’da 30’dan fazla pozitif vakanın olduğun..

11

Image

AK Parti İlçe Başkanı’na ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ve AK Parti Emirdağ ilçe teşkilatı, geçtiğimiz günlerde operasyon geçiren AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İsmail..

12

Image

AK Parti Kadın kolları Başkanı Ertürk: “AKKADIN hareketi Feminist hareket değildir”

AK Parti Afyonkarahisar kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, yaptığı basın açıklaması ile Gazeteci Abdurrahman Dilipak’ın AK Partili kadınlar için..

13

Image

Vali Mustafa Tutulmaz’ın gülümseten Afyon anısı
Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, "Afyon'da başıma gelmişti" deyip çekmecede makaron aradı..

14

Image

Yeni Başkan’dan 112’lere ziyaret
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı olarak göreve başlayan Uzm. Dr. Mehmet Pala, 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarını zi..

15

Image

Personele mobbing mi uygulanıyor?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Belediyesi'nde emekli olması istenen ve emekli olmayan personelle..

16

Image

Çoban, Kadın Kültür Evi inşaatını inceledi
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Sultandağı İlçesinde yapımına devam eden “Kadın Kültür Evi” inşaatını yerinde inceledi. ..

17

Image

CHP İl Başkanı Görgöz “TOKİ KENT MERKEZİNE GİRMEMELİ”
CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, İmaret ve Mısri Cami etrafında yapılması planlanan kentsel dönüşüm ile ilgili dönüşümün TOKİ tarafından y..

‘AFYON LİG ATLADI’ | Gazete3.com.tr
Image

‘AFYON LİG ATLADI’


Vali Gökmen Çiçek İl Genel Meclisi temmuz ayı oturumuna katıldı. Toplantıda Meclis üyelerine hitaben konuşan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’ın lig atladığını söyledi
  SİYASET    07.07.2020 11:03:45

İl Genel Meclisi’nin temmuz ayı oturumunun ilk toplantısı Vali Gökmen Çiçek’in katılımıyla yapıldı. Meclis üyeleriyle selamlaşan Vali Gökmen Çiçek, ardından meclis toplantısına başkanlık etti. “Afyonkarahisar’da gidilmedik yer bırakmama azmindeyim” diyen Vali Gökmen Çiçek: “Bu kadim kutlu şehre 15 gün önce atandım. Şehre geldiğim ilk günden itibaren sokak sokak, ilçe ilçe, köy köy Afyonkarahisar’ı tanımaya çalışıyorum. Bu 15 günlük süre içerisinde 9 ilçe, 12 köy ile il merkezinde birçok yeri görme fırsatım oldu” ifadelerini kullandı.

“GİDİLMEDİK YER
BIRAKMAYACAĞIM”

Vali Çiçek şöyle devam etti: “Afyonkarahisar genelinde görmediğim, bilmediğim ve gitmediğim yer olmaması azmindeyim. Hizmet edeceğimiz yerleri bizzat yerinde görmezsek, kâğıt üzerinden notlarla yönetirsek veya çözmek istediğimiz sorunlarda bize anlatılanlarla yetinirsek sorunu bütünüyle göremeyiz. Sağlıklı çözüm de üretemeyiz. Bu amaçla kısa süre içerisinde Afyonkarahisar’da gidilmedik yer bırakmama azmindeyim.”

“BİZLER İLİMİZ BÜYÜRKEN
VİTES YÜKSELTMELİYİZ”

Afyonkarahisar’a ilişkin gözlemlerini paylaşan ve Avrupa Kentleri ile yarışır hale geldiğini gözlemlediğini söyleyen Vali Gökmen Çiçek: “Kısa süren görev süremde gördüm ki Afyonkarahisar artık başka bir lige çıkmış. Yapılan yatırımlar, iş insanlarının atak ve cesareti, birlik ve beraberliği, çiftçilerin yaptığı atılımlarla Afyonkarahisar üst sıralarda yer almış. Afyonkarahisar büyük metropollerle, yurtdışındaki Avrupa Kentleri ile yarışır hale gelmiş. Bizler ilimiz büyürken vites yükseltmeliyiz. Çünkü bir daha dünyayı böyle bulamayabiliriz, bu fırsatı bir daha yakalayamayabiliriz. Avrupa’nın turizm şehirleri hepinizin bildiği gibi sorunlarıyla uğraşırken ve tel tel dökülürken biz vites yükseltmek zorundayız” diye konuştu.


“BİRLİĞİMİZİ DİRİ TUTMALIYIZ”

İl Genel Meclisindeki uyumlu çalışmaya değinen ve mutlu olduğunu ifade eden Vali Gökmen Çiçek konuşmasına şöyle devam etti: “İl Genel Meclisimizin aldığı kararların oy birliğiyle alındığını öğrendim. Bu sebeple oldukça mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Bu birlik ve beraberliğiniz için başta İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban başkanımız olmak üzere her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim Afyonkarahisar’da birbirimize kırılmaya veya birbirimizi kırmaya hakkımız yok. Bizlerin birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışmaya, birliğimizi ve dirliğimizi diri tutmaya ihtiyacımız var. Bunun için Afyonkarahisar’ı bir bütün olarak görerek, Afyonkarahisarlı olduğumuz önceliğini bilerek çalışmalıyız. Bir ilçedeki sorunun her birimizin canını acıtması gerekiyor. Bir yere hizmet gittiğinde o hizmet kendi ilçemize gitmiş gibi gurur ve mutluluk duyarak çalışmalıyız.”

“ALANDA HİÇBİR ZAMAN
YALNIZ OLMAYACAKSINIZ”

İl Genel Meclisi üyeliğinin önemine vurgu yapan ve görevin sorumluluğunu yakından bildiğini kaydeden Vali Gökmen Çiçek: “Karar organı olan İl Genel Meclisi’nin kararları ve kararların uygulayıcısı olan İl Özel İdaresi ve idari birimleri saha da büyük çalışmalar yapmış. 422 köyümüzün neredeyse tamamında şebekeli içme suyu hattı, birinci sınıf köy yollarının asfaltı ve kanalizasyonu tamamlanmış. 422 köy çocuk parkı, 78 köy konağı, 28 köye kapalı pazar yeri, 20 köye düğün salonu, 85 köye halı saha, 132 köye fırın yapılmış. Bunlar güzel ve büyük yatırımlar” diye konuştu.

“YAPTIĞINIZ BU GÖREVİ
YAKINDAN BİLİYORUM”

Vali Çiçek, “İl Genel Meclisi üyelerinin bir köy ve kent için ne olduğunu çok iyi biliyorum. Sizlerin yaptığı hizmetin maddi bir karşılığından ziyade çözülen bir sorun karşısında “Allah razı olsun” ifadesi ile manevi bir karşılığı olduğunu çok iyi biliyorum. Babam da yıllarca İl Genel Meclisi üyeliği yaptı. Sizlerin yaptığı görevi bu sebeple yakından biliyorum. Alanda hiçbir zaman yalnız olmayacaksınız. Ben, Vali Yardımcılarımız, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ve İl Genel Meclisi Başkanımız sahada her zaman sizlerle beraber olacağız. Bana en çok ve en çabuk ulaşıp görüşebilen sizler olacaksınız” şeklinde konuştu.


“HER ALANDA BU ŞEHRİ İLK
SIRALARDA TUTACAĞIZ”

Konuşmasının son bölümünde Afyonkarahisar için hedeflerine değinen Vali Gökmen Çiçek: “İl Genel Meclisimiz aldığı kararlarla şehrimizin büyümesinin lokomotifi olacak. Vizyon projelerle bu şehrin önünü açacak. Bende her yer ve her çalışmanızda sizlerle olacağım. Eğitim, sağlık ve tarım hangi alan olursa olsun bu kenti ilk sıralarda tutacağız. Rabbim bu şehre karşı yapacağımız hizmetlerde bizleri mahcup etmesin” dedi.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    07.07.2020 11:03:45

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.08.2020
13.08.2020
13.08.2020
OZEL HABERLER