Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Çobanlar’da işsizliği bitireceğiz’

Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, 500 kişinin çalışacağı tekstil fabrikası için çalışmalara başladı, tesisler 6 ay içinde faaliyete geçecek..

2

Image

Moleküler Biyoloji Günleri

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi tarafından Moleküler Biyoloji ve Genetik Günleri etkinliği düzenlendi. ..

3

Image

BAŞKAN ADAYI Burhanettin Çoban
AK Parti tarafından İl Genel Meclisi Grup Toplantısı İl Özel İdaresi Binası’nda gerçekleştirildi...

4

Image

‘BÜYÜK İŞLER BAŞARACAĞIZ’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programına konuk olan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rekt..

5

Image

AFRAY’ın detayları konuşuldu

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti...

6

Image

‘MHP seçimlerden zaferlerle çıktı’

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 31 Mart seçimlerinde Afyonkarahisar’da MHP’den belediye başkanlığını kazana..

7

Image

‘Belediye çiftlik gibi yönetilmiş’
Çay ilçesinde Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Atlı’yı ziyaret eden Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptığı açıklamada, “Bizden önceki belediye ..

8

Image

‘Sultandağı örnek bir ilçe olmalı’

Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz’ı ziyaret eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel ..

9

Image

‘Emirdağ marka ilçe haline gelecek’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’ya ziyarette bulunan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veyse..

10

Image

‘Ateş böyle yakılır’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, sessizliğini bozarak CHP’nin eski 2 il başkanlarının yaptığı eleştirilerine cevap verd..

11

Image

“AK Parti’nin farkını ortaya koyacağız”

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından İl Genel Meclisi Üyeliği’ne seçilen Burhanettin Çoban, Ferda Ertürk, Nurettin Birliktir, Mustafa Y..

12

Image

Vali Tutulmaz anaokulu açtı

Devlet millet iş birliği çerçevesinde Hayırsever Ahmet Kızılkaya tarafından Kanlıca Mahallesi’ne yapılan Vediha-Ahmet Kızılkaya Anaokulu’nun açıl..

13

Image

‘Birlik ve beraberlik içinde çalışacağız’

Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı görevine başladıktan sonra ilk ziyaretini Vali Mustafa Tutulmaz’a yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonk..

14

Image

‘Dolandırıcılara itibar etmeyin’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, dolandırıcılık yapan bazı şahısların Vali Mustafa Tutulmaz ve vali yardımcılarını..

15

Image

‘Başkanlarımız 10’ar yıllık çalışacak’

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, da..

16

Image

‘31 Mart Cumhur’un zaferidir’

31 Mart seçimleri sonrası MHP’nin kazandığı belediyelerdeki, Belediye Başkanlarını ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 31..

17

Image

‘Sorunları çözüme kavuşturacağız’

Afyonkarahisar’da Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde Eğitim-Öğretim ve Bilim Hizmet Kolu Çalışanları Sorunlar..

‘Afyon’a vefa borcumuzu ödeyeceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyon’a vefa borcumuzu ödeyeceğiz’Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’nın açılışında konuşan eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilli Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a olan vefa borcunu ödemek için ömrünün sonuna kadar çalışmaya devam edeceğini söyledi.

  SİYASET    22.03.2019 10:58:58


Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın 10 yıllık hizmet süresi boyunca park bahçelerde destan yazan Afyonkarahisar Belediyesi, İzmir Yolu Kocatepe Asri Mezarlık karşısında 55 bin metrekare alan üzerine oluşturduğu ‘Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ parkını hizmete açtı. Şehrimize ve ülkemize kazandırdığı eserlerle 'Suyun Fatihi' unvanını alan eski Orman ve Su İşleri Bakanımız, Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nun ismine yakışır bir esere imza atan Afyonkarahisar Belediyesi, bir parktan fazlası olan bölgede sadece çocuklar için değil, yetişkinlerinde büyük keyif alacağı bir projeye imza attı.

BİR PARKTAN DAHA FAZLASI

Açılış töreninde konuşan Başkan Çoban, “Parkımızda 850 metrekarelik bir süs havuzumuz var. Kafeteryamız ki burayı inşallah sadece bir kafeterya değil, üst katın tefrişatını yaptık kitaplarımız geldi gelmeye devam edecek günlük gazetelerimiz, haftalık- aylık dergilerin olduğu Millet Kıraathanemiz olacak. Üst katta çay kahve ve diğer içecekler, yiyecekler ücretsiz olacak. Alt katta ise normal kafeteryamız olacak. Toplam kapalı alanımız 845 metrekaredir. Etrafında oturma yerleri açık alanda yaklaşık bin metrekareye yakında kafeteryamızın oturma yeri vardır. Buraya şimdiye kadar 40 bin 700 fidan ve süs bitkisi dikilmiş. Buraya yine 120 adet büyük ağaç taşıdık yine boylu fidanlardan diktik. 3600 metrekare tartan yürüyüş yolumuz mevcuttur. Çocuk oyun guruplarımız, açık alan spor aletlerimiz, basketbol sahamız, halı sahamız, ayak voleybol sahamız, ayak tenisi sahamız, ayak bilardo sahamız, ayak langırt alanımız, bowling sahamız, macera parkurumuz, golf sahalarımızla bir parktan daha fazlasını Afyonkarahisar’ımıza kazandırdık. İlk defa burada bir hava bisikleti yaptık. Oturma alanlarımız pergellerimiz ve otopark alanlarımızla parkımıza 10 milyon 163 bin TL bir yatırımı ilimize kazandırdık.

“İSKİ DAHİL 8 BİN 500 TESİS AÇILIŞI YAPTIK”

Afyonkarahisar'ın muhteşem bir park daha kazandığını belirten Orman ve Su İşleri Eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise konuşmasının başında parka kendi isminin verilmesine açıklık getirdi. "Ben hiç bir tesise ismimin verilmesini istemedim" diyen Milletvekili Eroğlu, "Şu ana kadar Allah'ın lütfü ile Türkiye'de İSKİ dahil 8 bin 500 tesisin açılını yaptık. Fakat hiçbirisine ismimin verilmesini istemedim. Türkiye'nin en büyük barajını, en büyük sulama tesislerini ve en büyük viyadüklerini biz yaptık. 4 milyondan fazla fidanı toprakla buluşturduk. Burhanettin Çoban kardeşim ve belediye meclis üyeleri 'Marifet iltifata tabidir' diyerek böyle güzel bir tesise benim ismimi verdikleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

“AFYON’A VEFA BORCUMUZ VAR”

Afyonkarahisar'a vefa borcu olduğunu ve bu borcu ödemek için gece gündüz çalıştığını kaydeden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Bu memlekete hizmet etmek bana göre ibadettir. Burası şehitler diyarı, Cumhuriyet'in kazanıldığı topraklar. Ben de bu şehrin suyunu içmiş, ekmeğini yemiş ve havasını solumuş biri olarak vefa borcum olduğun düşünüyorum ve şu ana kadar bu borcumu ödeyebilmiş değilim. İnşallah bu can bu tende olduğu müddetçe Afyonkarahisar'a hizmet etmeye devam edeceğim. Afyon'u çok daha ileri noktalara taşıyacağız. Bu azim ve irade bizde, hepimizde var. Kalbimiz Afyonkarahisar için atıyor, Türkiye için atıyor." ifadelerini kullandı.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    22.03.2019 10:58:58

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.04.2019
18.04.2019
18.04.2019
OZEL HABERLER