Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

8

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

9

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

10

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

Bir Yıldız Doğuyor da sona yaklaşıldı
İş insanı ve “Bir Yıldız Doğuyor” çalışmasının koordinatörü Hüseyin Özharputlu’nun girişimiyle başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Bel..

'50 milyar TL'lik yatırım yapıldı' | Gazete3.com.tr
Image

'50 milyar TL'lik yatırım yapıldı'


Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, GAP'ın Türkiye'nin en büyük kalkınma projesi olduğunu söyleyerek, "GAP kapsamında bulunan 9 ile Hükümetimiz döneminde suyla alakalı 50 milyar TL’lik muazzam bir yatırım yapılmıştır" dedi
  SİYASET    14.05.2020 13:07:17

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in GAP'la ilgili sözlerine cevap verdi. Eroğlu, GAP'ın Türkiye'nin en büyük kalkınma projesi olduğunu belirterek, "Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP), Türkiye’nin en büyük kalkınma projesidir. GAP’tan Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Kilis, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt ili istifade etmektedir. GAP Projesi; 22 baraj, 17 hidroelektrik santrali ve takriben 1 milyon 58 bin hektar sulama alanından oluşmaktadır. GAP, Türkiye yüzölçümünün %10’unu, hidroelektrik enerji potansiyelinin %16’sını ve tarım potansiyelinin %20’sini oluşturmaktadır" dedi.
'DÜNYANIN SAYILI PROJELERİ ARASINDA YER ALIYOR'
13 büyük projeden oluşan GAP'ın dünyanın sayılı projeleri arasında yer aldığını kaydeden Eroğlu, "GAP Projeleri 7’si Fırat havzasında, 6’sı ise Dicle havzasında olmak üzere 13 büyük projeden oluşmaktadır. Dünya’nın sayılı projelerinden olan GAP ile bölgenin münbit toprakları suyla buluşmakta, sulu tarım vasıtasıyla başta bölge insanı olmak üzere bütün Türkiye kalkınmaktadır. Bölgenin kalkınması, vatandaşların refah seviyelerinin yükseltilmesi, işsizliğin azaltılması, terör hadiselerinin azaltılması adına bölgenin makûs talihini değiştirecek Güneydoğu Anadolu Projesi hazırlanmıştır. GAP, her ne kadar Hükümetimizden önce başlatılmış bir proje olsa da 27 Mayıs 2008 tarihi proje için bir dönüm noktası olmuştur. 27 Mayıs 2008 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da açıkladığı GAP Eylem Planı ile birlikte bölgedeki çalışmalar hızlanmış ve projeler birer birer tamamlanmaya başlamıştır. Özellikle ödeneklerin 5 misline kadar arttırılmasıyla işler hızlanmıştır. GAP kapsamında bulunan 9 ile Hükümetimiz döneminde suyla alakalı 50 milyar TL’lik muazzam bir yatırım yapılmıştır. GAP Eylem Planı tamamlandığında yılda; sulama faydası 2,2 milyar $, enerji faydası 4 milyar $, İçmesuyu faydası 546 milyon dolar olmak üzere Milli Ekonomiye yıllık katkısı toplam 6,746 milyar $ olacaktır. Ayrıca 1.270.000 kişiye istihdam imkânı sağlanacaktır" ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3

  SİYASET    14.05.2020 13:07:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER