Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Destek vermeye hazırım’
Rusya Federasyonu Ticaret Mümessili Aydar Gaşigullin ve Rusya-Türkiye Ticaret Evi Genel Müdürü Kadir Kurtuluş’u makamında kabul eden Belediye Başkanı ..

2

Image

‘Ülkemiz üzerindeki oyunları bozmalıyız’
Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şubesi'ne üye gençlerle Sporcu Oteli'nde düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkanı Burhanettin Ç..

3

Image

Muhtarlardan Başkan Çoban’a tam destek
Üçüncü dönem aday adaylığını daha önce açıklayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Sporcu Oteli’nde düzenlenen yem..

4

Image

İl İl FET֒nün yaptıklarını anlatıyor
Yaklaşık 35 yıldır emniyet teşkilatının içerisinde yer alan 48 yaşındaki Polis Başmüffettişi Ahmet Sula, il il gezerek lise ve üniversite öğrencilerin..

5

Image

AEV ilgi odağı oldu
Afyon Eğitim Vakfı, yaptığı hizmetlerle toplumun her kesiminden vatandaşların olduğu gibi bürokrasinin önemli isimlerinin de dikkatini çekiyor...

6

Image

‘Eski Türkiye hortlatılmak isteniyor’
Danıştay’ın Öğrenci Andı’nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesine tepki gösteren Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Eski..

7

Image

Başkan Çoban muhtarları ağırladı
Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarları makamında ağırlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, muhtarların halkla devlet arasında aracılık gibi önemli ..

8

Image

Er ailesinin acı günü
Evinde geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle, Dinar Devlet Hastanesine kaldırılan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan AK Parti Dinar İlçe Başkanı ..

9

Image

‘Halkın seçtiği bizim için kıymetlidir’
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bazı hatırlatmalarda bulunan Sezen mesajında “Halkın seç..

10

Image

‘Muhtarlar demokrasinin beşiğidir’
Muhtarlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Mustafa Tutulmaz, muhtarların, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil ettiğini belirtti. ..

11

Image

‘İttifakı halkla yapacağız’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda yerel seçimlere ilişkin yol haritası gözden geçirildi. Yerel seçim topl..

12

Image

‘Okullar eğitim kampüslerine dönüştürülmeli’
MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, ilimizdeki okulların eğitim kampüsl..

13

Image

‘Muhtarlar devletin temsilcileridir’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Muhtarlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, muhtarlık teşkilatının devletin her noktadak..

14

Image

‘Devletle milletin bütünleşme harcı’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, muhtarların devletle milletin bütünleşmesinin harcını oluşturduğunu belirtti. ..

15

Image

ETKİN PİŞMANLIĞI İSPATLAYANA TAHLİYE
FETÖ/PDY davalarında bir gelişme daha yaşandı. Yargıtay’ın bozduğu karar sonrasında Antalya’da dün İstinaf Mahkemesinde görülen davada iki sanık tahli..

16

Image

‘Sıkıntılara çözümlerimiz hazır’
Saadet Partisi İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı ziyaretlerine devam ediyor. Yatırım ve Kalkınma Başkanı Hamza Gümüşkanat, STK ve Halkla İlişkiler..

17

Image

AK Parti Başmakçı’ya yeni atama
AK Parti Başmakçı İlçe Başkanlığı görevine Kadir Elaziz getirildi. 15 kişilik asıl, 8 kişilik yedek yeni yönetim kurulu liste taslağını hazırlayarak A..

“Seçime hazırız, talimat bekliyoruz” | Gazete3.com.tr
Image

“Seçime hazırız, talimat bekliyoruz”


AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada MHP’nin erken seçim çağrısına, “AK Parti olarak her seçimin sonrasında, bir sonraki seçim için hazırlık yapıyoruz. Şu anda sahaya hakim olan tek parti AK Parti’dir. Genel Başkanımızdan gelecek talimatı bekliyoruz” dedi.
  SİYASET    18.04.2018 10:01:49

Fatma YILDIZ

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya Tanıtım ve Medya Başkanı M. Zahit Özer ile Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk katıldı. CHP’nin oturma eylemleri konusunda da bir açıklama yapan Yurdunuseven şöyle konuştu: “Bu ülkede oturarak hiçbir zaman bir yere varılamamıştır. Yürüyerek de bir yerlere varılmaz. Yürüyerek oturarak bir yerleri bir şeyleri elde etmek çok zordur. Dün duran adam eylemi yapanlar bugün oturma eylemleri ile halkın arasına kin ve nefret tohumları saçtıklarını unutmamalılar. Bu tür eylemler toplumda kin ve nefrete, ayrıştırmaya ve halkı bölmeye neden olur. Biz bu tür eylemlere sıcak bakmıyor, tasvip etmiyoruz. OHAL için oturma eylemlerine başlayan CHP bu şekilde kime hizmet ediyor. Bununla ilgili birkaç örnek vermek istiyorum. CHP OHAL’den neden rahatsız. Kısa ve öz terör operasyonları. Onlar bunu kabul etmiyor ama ben kimlere nasıl hizmet ettiklerini yapmış oldukları konuşmaları anlatarak sizlerle paylaşmak istiyorum.”

CHP’nin OHAL’i kaldırın gerekçeleri

CHP’nin ‘OHAL’i kaldırın’ gerekçelerinin paylaşacağı mesajlarda yattığını kaydeden Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Daha önce seçim öncesi, Doğu’da PKK terörü ve ‘sandık güvenliği’ sorulunca PKK’yı HDP’nin silahlı gücü ilan eden Kemal Kılıçdaroğlu,’Doğuda da HDP sandık güvenliğini sağlar nasıl olsa, silahlı birini oturturlar, mesele hallolur’ derken kime hizmet ediyordu? Kılıçdaroğlu’na, PKK’nın Kandil’deki bir elebaşısı olan Mustafa Karasu ‘ittifak yapalım’ çağrısında bulundu. Ardından HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş ise Kılıçdaroğlu’na “Birlikte omuz omuza çalışalım” dedi. Ancak CHP lideri Kılıçdaroğlu, hala bu daveti kınamadı ve reddettiğini açıklamadı. CHP eski sözcüsü Selin Sayek Böke, HDP’ye AK Parti’ye karşı cephe çağrısı yapıyorum’ dedi. 7 Haziran seçimlerinde ise AK Parti tek başına iktidar olamayınca, CHP’li Şafak Pavey, PKK’nın sözcülüğünü yapan HDP’li Demirtaş’a ‘Birlikte iyi salladık’ diyerek iş birliğini deşifre etti. Türkiye’de başta Ankara saldırısı olmak üzere, Afrin’de birçok askerimizi şehit eden ve çok sayıda kanlı terör eyleminin sorumlusu olan PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG, Kılıçdaroğlu’na göre terörist örgüt değil: ‘Bizim için YPG terör örgütü değildir. YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur. Bunlarla birlikte CHP’de FET֒cü danışmanları da ortaya çıktı ve tutuklandı.”

“Vatandaşlar OHAL’den etkilenmiyor, teröristler rahatsız”

Yurdunuseven, “OHAL’de normal vatandaş yaşamını sorunsuz bir şekilde idame ettiriyor ama terör örgütü mensuplarına dokunulduğu için teröristler bu uygulamadan rahatsızlar. OHAL istemiyoruz diyenlerin niyetleri geçmişte olduğu gibi bugün de aşikârdır. CHP terörle mücadele için getirilen OHAL’den işte bu yüzden rahatsız. Bakınız bugüne kadar oturarak kimse iktidar olmuş değil. Kimse çalışmadan yorulmadan yatarak durarak yürüyerek iktidar olma hevesi içerisine girmesin. Bu millet hevesinizi kursağınıza bırakır haberiniz ola” dedi.BAHÇELİ’NİN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

MHP lideri Devlet Bahçeli'den gelen erken seçim çağrısı Başkan Yurdunuseven’e soruldu. Yurdunuseven, “Sayın Bahçeli, hem Cumhurbaşkanlığı ve hem de milletvekilliği seçimlerinin 26 Ağustos 2018 Pazar günü yapılmasını önerdi. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da, MHP Lideri Bahçeli'nin erken seçim çağrısına ilişkin ‘Konu, partinin yetkili organlarında değerlendirilir ve bir açıklama yapılır’ dedi. Çıkacak sonuç milletimizi devletimizi hayırlı uğurlu olur inşallah. Şimdiden bir şey söylemek peşinden uygun olmaz Cumhurbaşkanımızın yarın Sayın Devlet Bahçeli ile bir görüşmesi olacak. Bu görüşme itibariyle bunun bir karara varılacak kanısındayım. Biz Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımızın bize vereceği talimatları bekliyoruz. Ancak şunu ifade etmeliyim ki AK Parti geçtiğimiz seçimden bir gün sonra seçim hazırlığına başlatıyor. Yani bizler gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yarın seçim olacakmış gibi aktif bir şekilde sahadayız. Birileri gibi seçim gününü beklemiyor ve seçime birkaç ay kala seçim çalışmalarına başlamıyoruz. Biz sürekli sahadayız. Sizin de takip ettiğiniz üzere şu anda sahada AK Parti'nin tamamen hakimiyeti söz konusu” diye konuştu.

6. OLAĞAN KONGRE SÜRECİNİ BAŞLATTI

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de Yurdunuseven’in ardından bir konuşma yaptı. Ertürk konuşmasında, “Malumunuz geçtiğimiz yaz aylarında AK Parti Genel Merkezinin Teşkilat Başkanlığı tarafından 6.Olağan kongre sürecini başlatma kararı sonrasında biz de Kadın Kolları olarak çalışmalarımıza başladık ve ilk olarak çalışmalarımıza beldelerimizden başladık. Nüfusu 5 binin üzerinde olan beldelerimizde kongre yaptık. Tüzüğümüz gereği Işıklar ve Döğer beldelerinin nüfuslarının 5 binin üzerinde olması nedeniyle ilk olarak bu iki beldemizde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Daha sonra 39 beldemizde atama usulüyle Kadın Kolları belde teşkilatlarımızı tamamladık. Daha sonrasında ilçe kongre çalışmalarımızı başlattık. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Lütfiye Selva Çam hanımefendinin uygun görmesiyle Genel merkez koordinatörlerimizin talimatları ile İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak çok hummalı titiz bir çalışma yürüttük. Öncelikle ilçe başkan adaylarımızı ve yönetim kurulunu belirledik ve daha sonra sırasıyla kongrelerimizi yapmaya başladık” dedi.

KADIN KOLLARI KONGRESİ CUMA GÜNÜ YAPILACAK

“AK Parti teşkilatlarında bilindiği gibi kongre bir yenilenme, bir tazeleme, aynı zamanda yeni arkadaşları aramıza alarak büyüyerek çıktığımız bir süreçtir” diyen Ertürk sözlerini, “AK Parti'nin ne kadar dinamik ve aktif bir parti olduğunun göstergesi budur. İnşallah biz bu süreci İl Kadın Kollarımızın Kongresi ile taçlandıracağız. Allah nasip ederse Cuma günü Ticaret Borsasında saat 14'te İl Kadın Kolları Yönetim ve yönetim kurulu kongrelerini gerçekleştirmiş olacağız. Kongremize tüm üyelerimizi kadınlarımızı davet ediyoruz. İnşallah Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, milletvekillerimiz, Genel Başkan Yardımcımız ve Ekonomi İşleri Başkanımız Jülide İskenderoğlu hanımefendi katılım sağlayacak. Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız” ifadeleri ile noktaladı.


  SİYASET    18.04.2018 10:01:49

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.10.2018
23.10.2018
23.10.2018
OZEL HABERLER