Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Zafere inanmış kişileriz’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı, Belediye Meclis ve İl Genel Meclis üyesi adaylarıyla birlikte tanışma toplantısı düzenlendi. Tanı..

2

Image

Rektör Solak’a ziyaret
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Dinar ilçesi Tatarlı beldesinde yer alan ve AKÜ daire başkanlıklarının çabasıyla bi..

3

Image

Yargı yöneticilerinden ziyaret
Yargı yöneticileri, Vali Mustafa Tutulmaz'a ziyarette bulundu...

4

Image

‘Erenler Afyon’un vitrini’
Erenler Mahallesi’nde bir iş yerinin açılışına katılan MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Erenler Mahallesi’nin Afyonkarahisar’..

5

Image

‘Gönül Belediyeciliği yapmaya geliyoruz’

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Dörtyol Mahallesi Gazeteciler Sitesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada büyük ilgi gören Zey..

6

Image

Özkul’dan Başkan Çoban’a hediye

Eğitimci- Yazar Lokman Özkul, üçüncü kitabı olan ‘İnsanlığın Kavgası Habil Kabil’ isimli eseri imzalayarak Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a h..

7

Image

‘Ülkemizin yararına olacak her işe varız’

Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’i ziyaret etti. Arslan, 5600 üye ile Eğitim-Bir-Sen..

8

Image

‘Derneğimizi daha yükseğe taşıyacağız’
İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyon Yörükler Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği yönetimini kabul etti...

9

Image

‘Emirdağ’da destan yazacağız’
AK Parti Emirdağ Belediye Başkan Adayı Serkan Koyuncu, ilçe için hayati önem taşıyan 56 projesini çok yakında açıklıyor. Orman ve Su İşleri eski Bak..

10

Image

‘Başkanımız büyük destek verdi’

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Oğuz Boyu Yörükler Türkmen Derneğini makamında kabul etti. Kabulde konuşan Dernek Başkanı Şaki..

11

Image

Ulaşım sorunları masaya yatırıldı

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Yalova Üniversitesi bünyesinde kurulan Türkiye..

12

Image

‘Ulaşıma dair sorun kalmayacak’

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, ilimizde faaliyet gösteren şehir içi minibüs hattı durak başkanları ile bir araya geldi. Esnafın talep ve ..

13

Image

Belediyeden eğitime destek
Sosyal Belediyecilik alanında büyük hizmetlere imza atan Afyonkarahisar Belediyesi, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize tarihinin en önemli eğ..

14

Image

‘Huzurlu ve gelişmiş bir Afyon oluşturacağız’
Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programına konuk olan MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinka..

15

Image

‘İGM’de grup kurmak istiyoruz’
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Nevzat Ercan, İGM üye adaylarını be..

16

Image

‘Afyon’a ilkleri yaşayacağız’

Mahalle toplantılarına hız kesmeden devam eden İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, Harb-İş Mahallesi sakinleri ile b..

17

Image

Çetinkaya anılacak

Afyonkarahisarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından vefatının 70’inci yıldönümünde büyük devlet adamı merhum Ali Çetinkaya için anma ..

“Seçime hazırız, talimat bekliyoruz” | Gazete3.com.tr
Image

“Seçime hazırız, talimat bekliyoruz”


AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada MHP’nin erken seçim çağrısına, “AK Parti olarak her seçimin sonrasında, bir sonraki seçim için hazırlık yapıyoruz. Şu anda sahaya hakim olan tek parti AK Parti’dir. Genel Başkanımızdan gelecek talimatı bekliyoruz” dedi.
  SİYASET    18.04.2018 10:01:49

Fatma YILDIZ

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya Tanıtım ve Medya Başkanı M. Zahit Özer ile Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk katıldı. CHP’nin oturma eylemleri konusunda da bir açıklama yapan Yurdunuseven şöyle konuştu: “Bu ülkede oturarak hiçbir zaman bir yere varılamamıştır. Yürüyerek de bir yerlere varılmaz. Yürüyerek oturarak bir yerleri bir şeyleri elde etmek çok zordur. Dün duran adam eylemi yapanlar bugün oturma eylemleri ile halkın arasına kin ve nefret tohumları saçtıklarını unutmamalılar. Bu tür eylemler toplumda kin ve nefrete, ayrıştırmaya ve halkı bölmeye neden olur. Biz bu tür eylemlere sıcak bakmıyor, tasvip etmiyoruz. OHAL için oturma eylemlerine başlayan CHP bu şekilde kime hizmet ediyor. Bununla ilgili birkaç örnek vermek istiyorum. CHP OHAL’den neden rahatsız. Kısa ve öz terör operasyonları. Onlar bunu kabul etmiyor ama ben kimlere nasıl hizmet ettiklerini yapmış oldukları konuşmaları anlatarak sizlerle paylaşmak istiyorum.”

CHP’nin OHAL’i kaldırın gerekçeleri

CHP’nin ‘OHAL’i kaldırın’ gerekçelerinin paylaşacağı mesajlarda yattığını kaydeden Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Daha önce seçim öncesi, Doğu’da PKK terörü ve ‘sandık güvenliği’ sorulunca PKK’yı HDP’nin silahlı gücü ilan eden Kemal Kılıçdaroğlu,’Doğuda da HDP sandık güvenliğini sağlar nasıl olsa, silahlı birini oturturlar, mesele hallolur’ derken kime hizmet ediyordu? Kılıçdaroğlu’na, PKK’nın Kandil’deki bir elebaşısı olan Mustafa Karasu ‘ittifak yapalım’ çağrısında bulundu. Ardından HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş ise Kılıçdaroğlu’na “Birlikte omuz omuza çalışalım” dedi. Ancak CHP lideri Kılıçdaroğlu, hala bu daveti kınamadı ve reddettiğini açıklamadı. CHP eski sözcüsü Selin Sayek Böke, HDP’ye AK Parti’ye karşı cephe çağrısı yapıyorum’ dedi. 7 Haziran seçimlerinde ise AK Parti tek başına iktidar olamayınca, CHP’li Şafak Pavey, PKK’nın sözcülüğünü yapan HDP’li Demirtaş’a ‘Birlikte iyi salladık’ diyerek iş birliğini deşifre etti. Türkiye’de başta Ankara saldırısı olmak üzere, Afrin’de birçok askerimizi şehit eden ve çok sayıda kanlı terör eyleminin sorumlusu olan PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG, Kılıçdaroğlu’na göre terörist örgüt değil: ‘Bizim için YPG terör örgütü değildir. YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur. Bunlarla birlikte CHP’de FET֒cü danışmanları da ortaya çıktı ve tutuklandı.”

“Vatandaşlar OHAL’den etkilenmiyor, teröristler rahatsız”

Yurdunuseven, “OHAL’de normal vatandaş yaşamını sorunsuz bir şekilde idame ettiriyor ama terör örgütü mensuplarına dokunulduğu için teröristler bu uygulamadan rahatsızlar. OHAL istemiyoruz diyenlerin niyetleri geçmişte olduğu gibi bugün de aşikârdır. CHP terörle mücadele için getirilen OHAL’den işte bu yüzden rahatsız. Bakınız bugüne kadar oturarak kimse iktidar olmuş değil. Kimse çalışmadan yorulmadan yatarak durarak yürüyerek iktidar olma hevesi içerisine girmesin. Bu millet hevesinizi kursağınıza bırakır haberiniz ola” dedi.BAHÇELİ’NİN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

MHP lideri Devlet Bahçeli'den gelen erken seçim çağrısı Başkan Yurdunuseven’e soruldu. Yurdunuseven, “Sayın Bahçeli, hem Cumhurbaşkanlığı ve hem de milletvekilliği seçimlerinin 26 Ağustos 2018 Pazar günü yapılmasını önerdi. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da, MHP Lideri Bahçeli'nin erken seçim çağrısına ilişkin ‘Konu, partinin yetkili organlarında değerlendirilir ve bir açıklama yapılır’ dedi. Çıkacak sonuç milletimizi devletimizi hayırlı uğurlu olur inşallah. Şimdiden bir şey söylemek peşinden uygun olmaz Cumhurbaşkanımızın yarın Sayın Devlet Bahçeli ile bir görüşmesi olacak. Bu görüşme itibariyle bunun bir karara varılacak kanısındayım. Biz Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımızın bize vereceği talimatları bekliyoruz. Ancak şunu ifade etmeliyim ki AK Parti geçtiğimiz seçimden bir gün sonra seçim hazırlığına başlatıyor. Yani bizler gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yarın seçim olacakmış gibi aktif bir şekilde sahadayız. Birileri gibi seçim gününü beklemiyor ve seçime birkaç ay kala seçim çalışmalarına başlamıyoruz. Biz sürekli sahadayız. Sizin de takip ettiğiniz üzere şu anda sahada AK Parti'nin tamamen hakimiyeti söz konusu” diye konuştu.

6. OLAĞAN KONGRE SÜRECİNİ BAŞLATTI

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de Yurdunuseven’in ardından bir konuşma yaptı. Ertürk konuşmasında, “Malumunuz geçtiğimiz yaz aylarında AK Parti Genel Merkezinin Teşkilat Başkanlığı tarafından 6.Olağan kongre sürecini başlatma kararı sonrasında biz de Kadın Kolları olarak çalışmalarımıza başladık ve ilk olarak çalışmalarımıza beldelerimizden başladık. Nüfusu 5 binin üzerinde olan beldelerimizde kongre yaptık. Tüzüğümüz gereği Işıklar ve Döğer beldelerinin nüfuslarının 5 binin üzerinde olması nedeniyle ilk olarak bu iki beldemizde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Daha sonra 39 beldemizde atama usulüyle Kadın Kolları belde teşkilatlarımızı tamamladık. Daha sonrasında ilçe kongre çalışmalarımızı başlattık. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Lütfiye Selva Çam hanımefendinin uygun görmesiyle Genel merkez koordinatörlerimizin talimatları ile İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak çok hummalı titiz bir çalışma yürüttük. Öncelikle ilçe başkan adaylarımızı ve yönetim kurulunu belirledik ve daha sonra sırasıyla kongrelerimizi yapmaya başladık” dedi.

KADIN KOLLARI KONGRESİ CUMA GÜNÜ YAPILACAK

“AK Parti teşkilatlarında bilindiği gibi kongre bir yenilenme, bir tazeleme, aynı zamanda yeni arkadaşları aramıza alarak büyüyerek çıktığımız bir süreçtir” diyen Ertürk sözlerini, “AK Parti'nin ne kadar dinamik ve aktif bir parti olduğunun göstergesi budur. İnşallah biz bu süreci İl Kadın Kollarımızın Kongresi ile taçlandıracağız. Allah nasip ederse Cuma günü Ticaret Borsasında saat 14'te İl Kadın Kolları Yönetim ve yönetim kurulu kongrelerini gerçekleştirmiş olacağız. Kongremize tüm üyelerimizi kadınlarımızı davet ediyoruz. İnşallah Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, milletvekillerimiz, Genel Başkan Yardımcımız ve Ekonomi İşleri Başkanımız Jülide İskenderoğlu hanımefendi katılım sağlayacak. Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız” ifadeleri ile noktaladı.


  SİYASET    18.04.2018 10:01:49

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.02.2019
23.02.2019
23.02.2019
OZEL HABERLER