Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Milletvekilleri seçimi yerinde takip etti

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, İstanbul Büyükşehir Beled..

2

Image

Oyuncak Müzesi’ne ziyaret

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztopbaş, Cuma Mahallesi’nde eskiden Hacı Osman çamaşırlığı olarak bil..

3

Image

Maganda kurbanları toprağa verildi

Afyonkarahisar'da bir kişinin kız isteme sırasında rastgele ateş açtıktan sonra yere indirdiği silahının kazara ateş alması sonucu yaşamını yitir..

4

Image

4 yıllık bölüm kılavuza girdi

Dinar 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Endüstri Ürünleri Tasarımı Programı ile Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri programlar resmen terc..

5

Image

‘Bezelyemizi tanıtacağız’

Afyonkarahisar Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman ile birlikte ilçede ekimi yaygın olan ..

6

Image

Şehit Evran’ın silah arkadaşlarından ziyaret

Şırnak’ın İdil ilçesinde, güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Teğmen Şafak Evran’ın ailesi adına ..

7

Image

Satranç Turnuvası

İscehisar ilçesinde DEMMER sponsorluğunda Satranç turnuvası düzenlendi. Demireller Dünya Köfte Et Tesisleri’nde yapılan turnuvaya Afyonkarahisar ..

8

Image

‘Ne dediysek yaptık yine yaparız’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Afyonkarahisar’dan vatandaşları uğurlayan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “AK Parti’nin..

9

Image

Akıllı ilaç için işbirliği yapılacak

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi kanser tedavisinde hedefe yönelik akıllı ilaçların geliştirilmesi için uluslararası iş birliğine haz..

10

Image

65 yaşında mezun oldu

Afyonkarahisar'da 65 yaşındaki emekli tarih öğretmeni Yaşar Engin, emekli olduktan 9 yıl sonra girdiği üniversite sınavında kazandığı Afyon Kocat..

11

Image

‘Ekonomik reformlar yapılmalı’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde, meclis üyeleri il..

12

Image

Yaralı saksağan koruma altında

Sandıklı ilçesinde yol üzerinde yaralı halde bulunan saksağan, belediye ekiplerince tedavi ettirilerek korumaya alındı...

13

Image

Mermercilerden Ankara çıkarması

Afyonkarahisar’da doğaltaş sektöründe faaliyet gösteren iş adamları sektörün sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla Ankara’da temaslarda bulundu. ..

14

Image

Rektör Karakaş’a ziyaret

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur’u makamında kabul etti...

15

Image

2.Ethem Tem Fotoğraf yarışması

Atatürk'ün Kocatepe'de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem, Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)..

16

Image

Özkara ailesinin acı günü

Brüksel Bölgesel Parlamentosu Milletvekili Emin Özkara’nın babası Mustafa Özkara, böbrek yetmezliği hastalığına bağlı olarak tedavi gördüğü hasta..

17

Image

Hakim ve savcılara veda yemeği

Dinar ilçesi Kaymakamı Selami Kapankaya, HSK tarafından başka yerlere atanan Dinar’daki hakim ve savcılara veda yemeği düzenledi. ..

“İkinci üniversite kentin gelişimine katkı sağlayacak” | Gazete3.com.tr
Image

“İkinci üniversite kentin gelişimine katkı sağlayacak”


MHP’nin haftalık olarak düzenlediği basın toplantısında konuşan İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kocacan, Afyonkarahisar’a kurulacak olan ikinci üniversitenin kentin gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.
  SİYASET    27.04.2018 09:36:37


Mehmet TABAK

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığında düzenlenen haftalık basın toplantısında erken seçim süreci hakkında açıklamalarla konuşmasına başlayan MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kocacan, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türkiye’nin ekonomik ve siyasi konjektürün de sıkıntılar olduğunu beyan ederek 26 Ağustos tarihinde erken seçim kabulünün Türkiye açısından çok değerli olacağını beyan etmiştir. Tabi buna karşılıkta Cumhur ittifakı dediğimiz gurupta AK Parti’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde AK Parti Grubu kendine göre 24 Haziran’da erken seçime gidilmesi gerektiğini deklare etmiştir. Bu erken seçim de inşallah olur ki, ihracat, ithalatta bir sürü zor durumda olan ekonomi adına işadamlarımız faydalanacak demektir. Tabi bununla kalmıyor siyasi ayakta bu taraftan aba altından sopa göstermeler başlıyor. Bu da nedir? Dediler ki, “OHAL’de seçil yapılamaz ve gidilemez” Bunu da söyleyen Cumhuriyet Halk Partisidir” diye konuştu.

“BİZ HER ZAMAN SEÇİME HAZIRLIKLIYDIK”

MHP İl Teşkilatı’nın seçimlere her zaman hazırlıklı olduğunu söyleyen Kocacan, “Ancak görüldük ki OHAL’de demokratik bir durum yok diyenler kendileri 15 tane milletvekilini sanki Süper Lig’deki profesyonel takımdan futbolcu transfer eder gibi transfer ettiler. Dışarıdan atama usulü ile yaptılar. Yapsınlar bizim sorunumuz ve derdimiz değildir. Ancak bu durum arkadaşların kendilerini bağlar. Bunca olanlardan sonrada seçim atmosferi başlamıştır. Bu seçimde Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak seçime hazırlıklıydık. Ancak aday adaylığı sürecinden Genel Merkezimize müracaatlar başladı, şuanda arkadaşlarımız aday adaylığı müracaatlığını yapıyorlar. Oradan gelecek liste ile bizim teşkilatlarımız bunu değerlendirecek her aday adayımızın yanında seçim sürecini kardeşçe, dirsek temasında birbirimizi kucaklayarak kazasız belasız atlatacağız” ifadelerini kullandı.

“İKİNCİ ÜNİVERSİTE AFYONKARAHİSAR İÇİN ÖNEMLİ BİR GELİŞME”

Türkiye'deki 10 üniversiteyi bölerek önemli bazı fakültelerin yeni kurulacak 15 yeni üniversiteye bağlanmasını içeren yasa tasarısının TBMM Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna görüşüldüğüne dikkat çeken Kocacan, “Bu Afyonkarahisar’ımız açısından güzel bir haber olacak. İlimize ikinci bir üniversitenin geleceğini bununda Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi adı altında olacağını duyduk. İnşallah bu üniversitemiz yakın zamanda siyasilerimiz el atarlar ve öğrenci sayımız artar, bu artması ile ticaretle uğraşan arkadaşlarımızın kapasitesi yükselir” dedi.


  SİYASET    27.04.2018 09:36:37

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.06.2019
24.06.2019
24.06.2019
OZEL HABERLER